Ako na Corel Draw 11 v Linuxe

11.07.2007 | 23:03 | Aplikácie & Desktop | Vladimir Szucs
Najprv treba skopírovať z inštalačného CD subory: MCSetup.dll a SWCustEN.dll do ~/.wine/drive_c/Windows/system32/ Ak náhodou adresár ~/.wine neexistuje, spustite program
winecfg
a zatvorte ho. Ten vygeneruje adresárovú štruktúru. Teraz nainštalujte Corel Suite 11 tj. spustite z inštalačného média súbor SETUP.EXE pomocou wine. Na správny chod Corel Draw 11 treba nakonfigurovať wine, preto spustite winecfg. Tam nastavte verziu windowsu na: Windows 98 a v záložke "Libraries" pridajte knižnicu wintab32. Cez položku EDIT zmeňte knižnicu wintab32 na native (windows). Este je treba nakopirovat msvcirt.dll do ~/.wine/drive_c/Windows/system/ Kniznicu stiahnete tu:http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?msvcirt a zkopírujte do ~/.wine/drive_c/windows/system Teraz už môžete spustit Corel Draw 11 :). Najjednoduchší spôsob ako to spraviť, je spustit prikaz:
wine  ~/.wine/drive_c/Program\ Files/Corel/Corel\ Graphics\ 11/Programs/CorelDrw.exe
Výsledkom by mal byť plne funkčný Corel Draw 11. Ostatné produkty, ktoré sa nainštalovali spolu s Corel Draw 11 by mali taktiež fungovať bez problémov.