Aké je vekové zloženie Vás, ľudí na tomto fóre? (Koľko máte rokov?)
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Komerčné riešenie pre virtualizáciu VMware Workstation Pro bolo uvolnené bezodplatne pre osobné použitie približne od mája 2024. Jedná sa o veľmi kvalitný virtualizačný nástroj pre windows aj linux.
Vznikla česká webová stránka venovaná distribúcii EndeavourOS s podporou Arch-Linux.cz. Táto distribúcia je založená na Arch linuxe. Inštalácia je založená na Calamares.
Zdroj: EndeavourOS.cz
V rámci updatov k 1.6.2024 bol vydaný respin MX linuxu pre single board počítač Orange Pi.
Zdroj: Mxlinux org
Vyšla nová verzia rolling-update distribúcie Manjaro, ktorá spája silu Arch Linuxu s jednoduchosťou user-friendly distribúcii. Okrem najnovšieho jadra je k dispozícii pre priaznivcov KDE aj najnovšie rozhranie Plasma 6. Manjaro vychádza vo verziách s KDE, GNOME a XFCE.
Zdroj: Distrowatch
Bola vydaná verzia 0.10 textového editoru neovim. Nová verzia obsahuje množstvo vylepšení LSP protokolu, zvýrazňovania syntaxe pomocou Tree-sitteru a ďalších menších zmien. Kompletný zoznam noviniek je dostupný v oznámení o vydaní.
Zdroj: neovim.io
Retro distribúcia arix prináša prostredie kde 1.1.2 na Debian 13 (trixie).
Zdroj: ariasft.github.io
V Greenie knižnici bola vydaná prvá kniha, ktorá je vytvorená z väčšiny umelou inteligenciou. Pokrýva udalosti Druhej svetovej vojny, vrátane rôznych doplnkových tém. Kniha je v angličtine.
Zdroj: Blog na Denníku N
Retro web poskytuje informácie o starom hardvéri
Zdroj: The Retro Web
Ide o čiastkovú časť, ktorú riešia z dôvodu monopolného spravania sa v Appstore.
Zdroj: Európska Komisia
Bot využívaný na útoky proti mnohým štátnym inštitúciam v celej Európe dosiahol novú veľkosť.
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Ja ked som patril do prvej kategorie do 15 rokov tak to som v nom bol tak asi 5 minut do tyzdna ;)
Ja som fungoval na 386 s 8MB RAM :]
aj ked tusim v hentom obdobi som uz upgradoval na K6-2 a az tam sa prvy krat nahodil linux.
btw: Aj ja som rád, že som nie starý :)
ale to su len skreslene spomienky, zivot musi ist dalej, a dnesok bude raz patrit k starym dobrym casom ;)
je to mozne (!?) - tak nie len ja podlieham tomuto historizujucemu optimizmu?
ja _neviem_ ake je zlozenie ludi na tomto fore. viem iba do akej vekovej kategorie patrim ja. takze na anketovu otazku nemozem odpovedat. asi by bolo vhodne otazku zmenit na "Do akej vekovej kategorie patrite?"
ale dik, zide sa, ked ma niekto nakope pre zlu gramatiku... :o)
pan by chcel detom rozvijat tvorive myslenie -- to je ale z vacsiny nahovno. treba rozvijat ozajstne myslenie, si vezmi ake mozgy maju cinania a japonci a nechcu zaviest latinku miesto tych hieroglyfov. ani rusi nechcu zrusit azbuku.
...tvorive myslenie (v zmysle emotivity a iracionality) je dolezite - ciste racio ta moze zaviest nechcem povedat kam... (do dosledkov bez mantinelov - na osobnej urovni si racionalne zdovodnis cokolvek...)
neviem, ci ti dobre rozumiem, a neviem, do akej miery je opodstatnene nasl. tvrdenie, ale kazdy jazyk bez ohladu na system jeho pisomneho zaznamu dava s rastucou 'kulturnostou' seba sameho cim dalej vacsi priestor na tvorivu 'manipulaciu' s nim... a vychodne kultury (aj ked o nich v podstate nic blizsie neviem), su skor dokazom, ako vynimkou z tohto pravidla (len nezainteresovane predpkladam na zaklade cohosi...)... ale asi je to dost tenky lad...
racionalne zdovodnit si mozes len racionalne veci, inac je pridavne meno neopodstatnene. ono je to taka obojstranna implikacia. "ciste racio" by nas mohlo nasmerovat do alternativnej reality, kde by nebola napr. taka druha svetova vojna a to by bolo strasne...
...jasne - sorry, pouzijem mozno hlupe a krajne hrube prirovnanie a nie som v tomto doma, ale asi nieco ako rozdiel medzi 32 a 64 bit. architekturou - aj ked, samozrejme, kvalitativne je to o inom - v jednom okamihu (alebo v case/procese komunikacie) je clovek 'postihnuty' zlozitejsim jazykom nuteny zapajat 'sirsi neuro aparat', co jasne vedie k masivnejsiemu rozsirovaniu urcitych struktur v mozgu a vedomi...
racionalne zdovodnit si mozes len racionalne veci
...iste - ja som mal na mysli len vztah 'tvorive myslenie' - 'ozajstne myslenie' z tvojho prispevku... len som chcel poukazat na nevyhnutnost 'dynamickej vazby' medzi tymito dvomi kvalitami...
a inak nie je to mozno az tak celkom pravda - zalezi velmi na vrstve, v ktorej to posudzujes... v podstate aj z bezneho hladiska iracionalne veci by si bol schopny zdovodnit racionalne, keby si mal dostatok dat, prislusne vztahy chovania systemu a obrovsku vypoctovu kapacitu... tak ako je to napr. s deterministickym casopriestorom, alebo s priestorom v nasich hlavach... (ako obycajne, nie som odbornik, tak sorry za pripadne faciny) - zakladna vlastnost toho casopristoru je, ze je predvidatelny na zaklade prisnej kauzality - lenze KTO a CO by viedol prislusne 'vypoctove vlakna' a korelacie a interakcie a neviem co este od big bangu do stavu, aby bol schopny urcit (sorry) datum smrti svojej svokry, ci vytazne cisla loterie... cize z pohladu nas, cloviecikov - zrniek prachu je rovnako 'iracionalne' to, co sa odohrava v mozgu ziarliveho milenca ako aj to, ze nejaka hviezda prave neviem co... pada na veceru za obet ciernej diere... je to len o tom, co sme schopni postihnut, ALE HLAVNE TO UZ NIE JE O LINUXE, za co sa ospravedlnujem... :D
...tato tema by sa dala variovat do nekonecna (skoro)