Odosielate e-maily v HTML?
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
3. ročník Bratislava OpenCamp sa uskutoční 5. 4. 2025
Po covidových rokoch a ďalších prekážkach je pred nami tretí ročník, ktorý sa uskutoční v apríli 2025 na FIIT STU v Bratislave. Prvý aj druhý ročník konferencie sa tešil účasti okolo 300 ľudí, veríme že tretí ročník bude ešte lákavejší.
Zdroj: Bratislava OpenCamp
Aj v roku 2025 sa v Bruseli uskutoční podujatie "Free and Open source Software Developers’ European Meeting" (FOSDEM). Viac na jeho stránkach.
Zdroj: https://fosdem.org/2025/
Komerčné riešenie pre virtualizáciu VMware Workstation Pro bolo uvolnené bezodplatne pre osobné použitie približne od mája 2024. Jedná sa o veľmi kvalitný virtualizačný nástroj pre windows aj linux.
Vznikla česká webová stránka venovaná distribúcii EndeavourOS s podporou Arch-Linux.cz. Táto distribúcia je založená na Arch linuxe. Inštalácia je založená na Calamares.
Zdroj: EndeavourOS.cz
V rámci updatov k 1.6.2024 bol vydaný respin MX linuxu pre single board počítač Orange Pi.
Zdroj: Mxlinux org
Vyšla nová verzia rolling-update distribúcie Manjaro, ktorá spája silu Arch Linuxu s jednoduchosťou user-friendly distribúcii. Okrem najnovšieho jadra je k dispozícii pre priaznivcov KDE aj najnovšie rozhranie Plasma 6. Manjaro vychádza vo verziách s KDE, GNOME a XFCE.
Zdroj: Distrowatch
Bola vydaná verzia 0.10 textového editoru neovim. Nová verzia obsahuje množstvo vylepšení LSP protokolu, zvýrazňovania syntaxe pomocou Tree-sitteru a ďalších menších zmien. Kompletný zoznam noviniek je dostupný v oznámení o vydaní.
Zdroj: neovim.io
Retro distribúcia arix prináša prostredie kde 1.1.2 na Debian 13 (trixie).
Zdroj: ariasft.github.io
V Greenie knižnici bola vydaná prvá kniha, ktorá je vytvorená z väčšiny umelou inteligenciou. Pokrýva udalosti Druhej svetovej vojny, vrátane rôznych doplnkových tém. Kniha je v angličtine.
Zdroj: Blog na Denníku N
Retro web poskytuje informácie o starom hardvéri
Zdroj: The Retro Web
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Stal sa z toho už taký štandard... nakoniec je v "HTML email" vždy aj holý text, takže to otvorí každý.
Chcelo by to ešte mať možnosť do emailu nakresliť voľnou rukou náčrtky... (ano, dá sa do cez vnorený obrázok... ale super by bolo, keby sa to dalo rovno v email editore.
na cisty text sa da lahko reagovat. dotycny vidi co chcel aj moju odpoved. ak vsak reagujem na html mail vznika bordel...
taktiez casto posielam cez mail veci ludom, s ktorymi sa cez IM dohadujem a cez mail posielam nejaky konfigurak alebo neico podobne. tam nepotrebujem ziadne blbinky, chcem len aby to ten druhy clovek rychlo dostal :)
1.) Obcas si email pozriem aj v konzolovom prehliadaci, co pri html nie vzdy nemusi byt dobre
2.) Ak chcem odpovedat, tak dam reply, vymazem cast povodneho mailu a pod cast co som vymazal napisem svoje odpovede (skratka do emailu napisem odpovede na to, co sa niekto pytal).
3.) Email ma byt textova sprava. V drvivej vacsine pripadov sa posiela cisty text. Ak chcem poslat dokument, poslem ho v prilohe...
Preco nemam rad diakritiku v mailoch: Obcas pozeram emaily v konzolovom prehliadaci, ak je zle nastavene kodovanie, tak je to hroza...
- v praci poslu email s pripomienkami, resp. s bugmi vyvyjaneho software viacerym ludom
- kazdy doplni poznamky k pripomienkam, ktore sa ho tykaju (kazdy napr. inou farbou)
- v mnohych pripadoch sa da rozlisit boldom vela veci, je to dobre citatelne pri dlhsom texte
To vsetko sa da vyriesit dokumentom, ale na co otvarat Open Office alebo Word, ked staci email. Navyse ja som v praci fical na Linuxe a ostatni na Win, moze sa trochu posahat formatovanie a tiez by sa mi nechcelo stale nieco upravit, ulozit a pripojit ako prilohu. A pri ulozeni odpovedat ano na otazku "Chcete dokument ulozit vo formate .DOC.... atd"