Ideme na to "Reborn LinuxOS"

16.06.2019 | 23:41 | Žumpa | bedňa

Sľúbil som Vám niečo, tak si chcem stáť za svojim slovom, hoci priatelia úprimne, v tomto počasí sa mi nechce absolútne nič. Osobne mám najradšej jar, keď sa všetko prebúdza a teploty sú prijateľné. Taký Ekvádor je celkom fajn, hoci sa nachádza na rovníku, vďaka tomu, že väčšina územia je vo vysokej nadmorskej výške, je tam celoročne jar. Kedysi som tam chcel rozbehnúť "biznis Štefan", ale mno však to možno neskôr :)

Je tu partička úžasných ľudí, z ktorých časť som mal tú česť stretnúť aj osobne.

Ono aj na inom stretnutí som zistil, že kopec ľudí sú tu hardvéristi, a tento chodí učiť profesionálne Linux aj do USA.

Pôvodne som chcel prásknuť video o tom na čom momentálne ulietavam, alebo čo by mohlo do budúcnosti živiť, mno to až na budúce.

Chcel by som aby ste si tu kľudne písali na čom momentálne ulievate vy, na čom robíte, čo vás baví, alebo čo vás sere, keď tam bude hocijaký tvrdý vulgarizmus napísaný v rámci srandy, alebo tvrdej skúsenosti, určite zmazaný nebude. Proste život je občasne tvrdý a treba to dostať zo seba ako to je.

Druhá vec je, keď tu niekto napíše v blogu, alebo článku, že niečo skúšal a niekto ho hoci bez nadávky začne ponižovať, toto budem nekompromisne mazať.

Budeme kamarádsky, už nebudeme demokratický, "SORRY JAKO".

Bedňa
  • RE: Ideme na to "Reborn LinuxOS" 17.06.2019 | 04:29
   Avatar Peter Virág antiX-19 Marielle Franco  Používateľ

   nedá mi nezareagovať na tvoje slová bedňa. Čítam tieto stránky už pár rokou, otvoril som si ich keď som hľadal pomoc alebo len tak keď som si chcel niečo prečítať, niečo zaujímave alebo len tak z nudy. Stretol som sa tu z rozličnými názormi, niektoré stáli za zamyslenie, niektoré ani cez pooool oka. Veľa krát som si povedal kua toto je frajer,takto to funguje, veľa krát som si povedal toto je aký magor o čom točí. Ale nikdy som nemal pocit zapojiť sa do debaty, prihlásiť sa, keď to nestálo ani za pooool oka. Skôr som cítil,že musím niečo napísať, povedať, vyjadriť svoj názor, poďakovať sa, keď to bolo zaujímave, fungovalo to. No a čo som s tým vlastne chcel povedať!?!? Budeme kamarátsky, už nebudeme demokratický, "SORRY JAKO". Plne súhlasím!!! Tu je to jednoduché, tu ma na výber každý. To TU myslím ako na sieti, za počítačom, mobilom atď....keď sa mi niečo nepáči môžem zareagovať, povedať si názor, ale nemôžem urážať, ponižovať a schovávať sa pritom za použivateľské meno, nick, alias a pod. Môžem rozbiť počítač, mobil alebo proste neísť na stránky, otvoriť si iné a ukľudniť sa. Toto je výpovedná hodnota o tom konkrétnom človeku.

   PS: 3-5 rokou dozadu behali po uliciach z papiermi a nejaká podpisová akcia, petícia ohľadom nejakých práv LGBT. Zastavila ma mladá 18-tka,začali sme debatu, SLUŠNE!!! Nemám vo zvyku, dievčatám, ženám nadávať, urážať alebo niečo podobné, proste je to to slabšie pohlavie aj keď niekedy je to s nimi ťažké. Nechcel som to podpísať, mám svoj názor na to, je to proti mojej logike a prírode (ani som to nepodpísal). Aj Já Jéj som sa opýtal aký ona má na to názor, prečo sa jéj to páči, proste docela zaujímavá debata z docela zaujímavou 18-tkov. Počas debaty sa zastavila asi jéj kolegyňa. chvíľu počúvala a potom sa pripojila Ty krava načo sa bavíš z nááááckom, nevidíš ako vypadá!?!? Vitajte v realite!

   • RE: Ideme na to "Reborn LinuxOS" 17.06.2019 | 08:42
    Avatar WlaSaTy   Návštevník

    To "PS" ma pobavilo. Takže podľa teba memá slušne žijúci pár právo na informáciu o vzájomnom zdravotnom stave. A to len preto, že biologicky nesplodia potomka.

    Pričom iné páry, ktoré nesplodia potomka len z nedostatku zodpovednosti na takú informovanosť majú právo aj bez toho, že by si povedali svoje áno v nejakej budove.

    Na prezentácii tvojho názoru ma najviac pobavilo ako na portáli jednej menšiny odmietaš inú menšinu. A chváliš sa tým, že máš moc niekomu uprieť alebo prideliť práva. A to aj keď daného človeka nikdy v živote neuvidíš. Smola, že v tomto tvojom osobnom boji prehráš.

    • RE: Ideme na to "Reborn LinuxOS" 17.06.2019 | 09:12
     Avatar Peter Virág antiX-19 Marielle Franco  Používateľ

     od mala sa mi páčia dievčatá, ženy. Prepáč ak je na tom niečo zlé. Nehanbím sa za to! Ale chápem Ťa, každý sme iní.

     • RE: Ideme na to "Reborn LinuxOS" 17.06.2019 | 09:25
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      A koľko potomkov si už teda vychoval, že sa cítiš iný alebo nebodaj dokonca spoločensky prospešnejší ako ľudia z LBGT o ktorých osude chceš rozhodovať?

      Teda, keď sa už musím držať tvojho kritéria "proti prírode" ktoré je ajtak nesprávne.

      • RE: Ideme na to "Reborn LinuxOS" 17.06.2019 | 10:16
       Avatar Peter Virág antiX-19 Marielle Franco  Používateľ

       Práve naopak, nechcem rozhodovať o ich osude a samozrejme ani nemôžem, neviem to pochopiť, tak to nemôžem ani podporiť.

       ps: Každý sa musíme riadiť určitými pravidlami, zákonmi, Niekoho ponižovať, nadávať niekomu, len preto že má iní názor alebo je iní sa mi zdá zbabelé a hlavne tu, schovaní za alias, nick atď..... O tom bol môj predchádzajúci komentár!!!

       • RE: Ideme na to "Reborn LinuxOS" 17.06.2019 | 10:26
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Tak prečo si im teda vysvetľoval že je to zlé, nesprávne a proti prírode ak sa ťa to teda netýkalo?

        Mimochodom, homosexualita sa bežne vyskytuje v prírode. A to nielen u ľudí. Majú ju všetky zvieratá žijúce v rodinných klanoch. Okrem katolíkov.

        • RE: Ideme na to "Reborn LinuxOS" 17.06.2019 | 13:42
         Avatar nick   Návštevník

         Bezne nie. To ze sa vyskytuje u nejakych druhoch neznamena ze bezne. Ani v slovenskej prirode nenajdes. Vycisli statisticky u kolkych druhoch to a zistis, ze je to najskor pod 1 percento. Vyskyt stale pod 1% neznamena ze je to bezne. Pre 1% je to ojedine.

         Studoval si psychologiu, socialogiu alebo vyvovoju psychologiu? Studoval si odbornu literaturu pre a proti pro-life? Zatial vsetko su len vyroky alebo ideologicke nazory.

         • RE: Ideme na to "Reborn LinuxOS" 17.06.2019 | 15:04
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Keď vyjdeš na svetlo, tak si pozri ako sa napríklad psíci (samci) celkom bežne osúložia do kloaky. Namiesto pozdravu.

          A pri skupinových spoločenstvách je bežné že homosexuálne páry prinášajú potravu pre skupinu v ktorej žijú, a poskytujú jej aj ochranu. Skús si o tom naštudovať niečo iné ako katechizmus.

          • RE: Ideme na to "Reborn LinuxOS" 17.06.2019 | 15:50
           Avatar debian+   Návštevník

           Posli linky, zrejme mas v tom lepsi prehlad.

           Neviem, take psi som nevidel. V rodine mame psyckara, co chodil na ich psie stretnutia a vycvik.

           • RE: Ideme na to "Reborn LinuxOS" 17.06.2019 | 17:34
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Stačí vstať od počítača a nečumieť pri tom do mobilu.

            • RE: Ideme na to "Reborn LinuxOS" 17.06.2019 | 20:12
             Avatar debian+   Návštevník

             Naco. Co ja som zviera, ze mam si brat priklad od zvierata? Ci clovek? Ci vari je clovek alebo zviera inteligetnejsie?

             Ber si priklad od zvierat, len sa potom nediv, ze sa im budes podobas.

             • RE: Ideme na to "Reborn LinuxOS" 18.06.2019 | 07:44
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Rímsky cisár Hadrián uviedol svojho milenca ako mesačného boha, obaja boli ľudia.

              Registrované partnerstvo tu bolo už za komunizmu, aj s všetkým čo k tomu patrilo. Teda úradne zapísanému páru neodmietli poskytnúť zdravotné informácie o stave partnera/partnerky. Keď doliezlo KDH do parlamentu, tak dalo zrušiť tento typ dovtedy legálneho súžitia.

              • RE: Ideme na to "Reborn LinuxOS" 18.06.2019 | 09:15
               Avatar debian+   Návštevník

               Vzdy sa najdu exoty (dobrovolne alebo trocha okolnostami ci okolym).

               O tych zdravotnych informaciach - Nik ti nebrani zajst za notarom a spisat spnomocnenie. Dnes ma silnejsie postavenie osoba ohladom svojich osobnych udajov v porovnani s minulostou.

               • RE: Ideme na to "Reborn LinuxOS" 18.06.2019 | 09:23
                Avatar debian+   Návštevník

                Preco riesis problemy z pohladu registrovanych partnerstiech, ked nemas mandat ich zastupovat a tento problem sa ta osobne priamo najskor netyka?

                Je lahsie pojovat ine boje ako tie ktore mas.

                • RE: Ideme na to "Reborn LinuxOS" 18.06.2019 | 09:54
                 Avatar WlaSaTy   Návštevník

                 Problém registrovaných partnerstiev je ich zrušenie. Riešením je znovuakceptovanie, a nie klamanie že je to proti prírode.

                 A ak v tom vidíš niečo iné, tak možno dospeješ a zmeníš názor.

                 Odkiaľ máš tú istotu že sa to netýka mňa, alebo teba? Registrované partnerstvá tu boli aj pre heterosexuálne vzťahy. A vďaka katolíkom už niesú vôbec.

                 • RE: Ideme na to "Reborn LinuxOS" 18.06.2019 | 10:32
                  Avatar debian+   Návštevník
                  Odkiaľ máš tú istotu že sa to netýka mňa, alebo teba? Registrované partnerstvá tu boli aj pre heterosexuálne vzťahy. A vďaka katolíkom už niesú vôbec.

                  Daj mi priklad aj iny, ktory by bol len formou homo-/hetero-manzelstva. Lebo inac sa to da vybavit u notara. A naco dalsie zakony, ak vieme to prakticky uplatnit aj teraz (mozno nie hned priamociaro).

                  Co je podla Teba dospelost?

                  • RE: Ideme na to "Reborn LinuxOS" 18.06.2019 | 10:43
                   Avatar WlaSaTy   Návštevník

                   U notára nevybavíš aby lekár poskytol informácie o zdravotnom stave tvojho partnera alebo partnerky ak nemajú úradom uznávanú pečiatku na sobášnom liste, alebo ak nedoložíš iný rodinný vzťah zapísaný v občianskom preukaze. V čase keď aj tu existovalo registrované partnerstvo, tak tieto informácie podávali aj registrovaným partnerom. A aj o tom je registrované partnerstvo.

                   PS: Mýliš si inštitút registrovaného partnerstva a inštitút manželstva.

                   • RE: Ideme na to "Reborn LinuxOS" 18.06.2019 | 10:58
                    Avatar debian+   Návštevník

                    To je spravne. Tak to funguje. Nemozes o druhom bez jeho suhlasu. To on musi prist a vybavit papiere (resp. ty s nim). Maximalna volnost od neho pre teba je ak ti da plnu generalnu moc.

                    P.S.: Precital som si o tom na wiki, predtym nez som poslal prispevok.

                    • RE: Ideme na to "Reborn LinuxOS" 18.06.2019 | 11:19
                     Avatar WlaSaTy   Návštevník

                     To registrované partnerstvo dávalo príslušný súhlas, a tak to bolo správne.

                     Ten článok na wiki je scenzurovaný. Za komunizmu si mal tri zákonom akceptované vzťahy. Prvým typom vzťahu bol cirkevný sobáš ktorý akceptovali aj na MNV. Druhým typom vzťahu bol sobáš na MNV, kde si dostal motivačnú poukážku na nákup zlatej obrúčky. Tá poukážka bola jediným legálnym spôsobom ako zakúpiť aspoň kúsok žltého kovu ktorého hodnota neklesá ako pri papierikoch. A tretím typom vzťahu bolo registrované partrnerstvo. To registrované partnerstvo dávalo aj príslušný súhlas na poskytnutie informácií o zdravotnom stave partnera/partnerky bez svadby v kostole alebo na MNV, ale už nedávalo automatický súhlas na nakladanie s majetkom partnera/partnerky. Tak isto sa pri registrovanom partnerstve automaticky a bez závetu nededilo po partnerovi/partnerke.

                     To registrované partnerstvo sa dalo prirovnať k úradne akceptovaným zásnubám bez obmedzenia pohlavia. Obmedzenie na biologický druh pochopiteľne ostalo.

                     Postupom času sa význam výrazu "registrované partnerstvo" zmenil. A ja som za jeho pôvodný význam, a hlavne aj spoločenskú úlohu.

                     Polovica z nás dvoch si to pamätá, a možno uhádneš ktorá.

                     • RE: Ideme na to "Reborn LinuxOS" 18.06.2019 | 21:41
                      Avatar debian+   Návštevník

                      Vdaka za objasnenie situacie.

                      • RE: Ideme na to "Reborn LinuxOS" 19.06.2019 | 07:09
                       Avatar WlaSaTy   Návštevník

                       Pohoda 😃

                 • RE: Ideme na to "Reborn LinuxOS" 19.06.2019 | 08:40
                  Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                  Nedá sa mi nič iné ako 100% súhlasiť. +1

     • RE: Ideme na to "Reborn LinuxOS" 01.08.2019 | 16:37
      Avatar TomášHanzel   Návštevník

      To je v poriadku a tiež to tak pokladám za štandardné, správne alebo nech si tam dá kto chce akékoľvek slovo ktoré to potvrdzuje. ALE a to súhlasím s Wlasatým a ak som to niekedy v minulosti ešte nespravil, spravím to teraz, vzdávam ti veľký hold za LinuxOS, za názory, za svoj image atď. Mnoho krát som s tebou nesúhlasil, omnoho viac krát súhlasil. Je naše (ľudské) výsostné právo umožniť niekomu nahliadnutie do zdravotnej dokumentácie, lebo ide o našu súkromnú vec. Ak sa rozhodneme túto(tieto) informácie s niekym zdielať, myslím si, že nik iný len my to môžeme umožniť. Je dané, že druh a družka, manžel a manželka túto možnosť majú automaticky (nemýlim sa?). Ako sa mňa, ženatého s detmi dotkne, ak (zákonom) umožním alebo skôr akceptujem niekomu túto informáciu zdielať vzájomne? Ako sa mňa, dotkne, ak niekto sa chce registrovať ako partner a partner / partnerka a partnerka? Nijak. Keď chcú takto vystupovať, je to ich vec. Ak potrebujú na to môj súhlas, dám im ho. Lebo týmto mi nijak neublížia.

      • RE: Ideme na to "Reborn LinuxOS" 02.08.2019 | 07:50
       Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

       Mám taký dojem, že sa tu riešia zbytočné veci. Predsa, pokiaľ chcem, aby bol môj partner informovaný o mojom zdravotnom stave, tak mu to jednoducho poviem nie? Uvažujete snáď situáciu, kedy ja to partnerovi nechcem povedať ale partner si to vďaka zákonnej možnosti aj tak zistí zo zdravotnej dokumentácie? Toto sú podľa mňa okrajové a nepodstatné veci, ktoré treba v rámci LGBT riešiť. Sú iné podstatnejšie veci, ako napríklad, či im dovoliť adopciu a tým vystaviť dieťa prípadným posmeškom spolužiakov, neštandardnému zloženiu rodičov a ich výchove a vzoru atď.

    • RE: Ideme na to "Reborn LinuxOS" 18.06.2019 | 16:46
     Avatar samalama.   Návštevník

     aha, takze nazor ineho nie je spravny, ale tvoj je?

     to, ze ty mas rad, ked niekomu zasunies do analu, alebo ked niekto zasunie tebe a potom ti ho este taky cokoladovy da do huby, si nechaj pre seba, ale nerob z toho normalnu vec, lebo uplne normalne to nie je (minimalne nie u ludi) a hlavne nie v takej forme ako sa to prezentuje. akoze civilizovani ludia su dnes uz taki vymleti z toho sposobu zivota aky vedu, ze im to pripada normalne. ale keby sa vratili k prirode, tak by im to uz normalne nepripadalo a hlavne by nemali cas riesit take chujoviny.

     takze ako si oni myslia, ze na to pravo maju, tak na to pravo nemaju. a ked, tak nech si vytvoria vlastnu komunitu v dajakej riti (najlepsie na marse), ale nech sa mi neseru do zivota...

   • RE: Ideme na to "Reborn LinuxOS" 17.06.2019 | 15:23
    Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
    To TU myslím ako na sieti, za počítačom, mobilom atď....keď sa mi niečo nepáči môžem zareagovať, povedať si názor, ale nemôžem urážať, ponižovať a schovávať sa pritom za použivateľské meno, nick, alias a pod.

    Pár ľudí to ale evidentne nechápe.

    Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
  • RE: Ideme na to "Reborn LinuxOS" 17.06.2019 | 14:31
   Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

   "Druhá vec je, keď tu niekto napíše v blogu, alebo článku, že niečo skúšal a niekto ho hoci bez nadávky začne ponižovať, toto budem nekompromisne mazať. " +100

   git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
   • RE: Ideme na to "Reborn LinuxOS" 17.06.2019 | 15:07
    Avatar WlaSaTy   Návštevník

    To tu mohlo byť skôr, v časoch keď ten ujo v rifliach a čiernom roláku žil. Ten si tu užil dosť prianíčok, s ktorými som nesúhlasil, a stále s tým nesúhlasím.

    • RE: Ideme na to "Reborn LinuxOS" 17.06.2019 | 15:25
     Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

     Čo bolo, bolo, terazky som majorom.

     Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Ideme na to "Reborn LinuxOS" 17.06.2019 | 16:30
     Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

     Podla mna je rozdiel ked niekomu pisem priamo vs. ak pisem o takejto znamej osobe ako je Jobs.

     Out of topic - Jobs bol marketingovy mag, to je pravda, ale za ovela vacsi prinos applu, minimalne v zaciatkoch povazujem Wozniaka. On je podla mojho nazoru skutocnym otcom Applu. Navyse, ako povedala moja znama marketerka - reklama je jedno velke klamstvo, takze mne ako technikovi je urcite blizsi Wozniakov prinos voci Jobsovmu prinosu, a to napriek masivnej PR kampani, ktora mu bola venovana. Mzono preto Jobsa nemusim, ze Wozniaka skutocne obdivujem a mam dojem, ze sa mu kvoli Jobsovi nedostava ani zdaleka tolko pozornosti, kolko by jej mal mat. :/

     git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
     • RE: Ideme na to "Reborn LinuxOS" 17.06.2019 | 17:01
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Úplný súhlas.

      A hlavne keď sa niekto správa ako sviňa, tak mu to poviem aj do očí, ja s tým problém nemám.

      Aj na školenie o svišťoch kde mali prísť MS pozitívny som si zobral KU tričko aby vedeli s kým sa rozprávajú :)

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
     • RE: Ideme na to "Reborn LinuxOS" 17.06.2019 | 17:45
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Za každým úspešným marketérom stojí stádo technikov ktorí by svoje vynálezy nechali zapadnúť prachom. Či sa už jedná o Jobsa, Gatesa alebo Edisona. Ani jeden nič nevynašiel, ale všetci z nich ukočírovali hordu geekov. A vedeli to komerčne využiť. Ale priať Jobsovi bolestivú smrť mohol len človek ktorý bolesť nikdy nezažil.

      Podobne sa tu kopalo do kadekoho. Verím že tento tunajší štandard už skončil. Teda, presnejšie povedané, dúfam v to. Nikdy som takému niečomu nefandil.

      • RE: Ideme na to "Reborn LinuxOS" 17.06.2019 | 23:06
       Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

       Zrovna dalsie Wozniakove vynalezy prachom nezapadli. Taky Torvalds, Stroustrup, Ritchie, Turing marketerov nepotrebovali a napriek tomu vytvorili, dovolim si tvrdit ze pre spolocnost ovela prinosnejsie projekty ako tebou menovani traja (ok, mimo Edisona). Navyse som presvedceny o tom, ze ak by to nechytili tito zberatelia patentov, tak by sa nimi zastresene technologie, alebo podobne vyvinuli casom aj bez nich.

       Ale v tom, ze az do takych expresivnosti chodit by sa nemalo mas urcite pravdu.

       git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
       • RE: Ideme na to "Reborn LinuxOS" 18.06.2019 | 02:11
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Edison bol chudák, ktorý nedokázal priznať Teslovi, že má pravdu v prenose elekrickej energie (striedavý prúd). Edison bol naozaj či po vedeckých, alebo charakterových črtách úplný úbožiak.

        Vďaka Teslovi sa urýchlila vedecko technická revolúcia o roky.

        Keď vidím mená ako Edison, Jobs, Poetering, robí sa mi zle. Všetko zle a ešte je to ľahko dohľadateľné na internete.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: Ideme na to "Reborn LinuxOS" 18.06.2019 | 06:34
         Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

         Edison ma toho na ucte viac. Zrovna jednosmerny prud som na mysli nemal. To ako bojoval proti Teslovi je aj podla mna zmrdstvo (podla dfensovej teorie).

         git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
         • RE: Ideme na to "Reborn LinuxOS" 18.06.2019 | 07:46
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          To sú marketéri, okrem Poeteringa. Ten na rozdiel od ostatných menovaných tvorí techniku a nie obchod a management.

  • RE: Ideme na to "Reborn LinuxOS" 18.06.2019 | 10:32
   Avatar Peter Virág antiX-19 Marielle Franco  Používateľ

   pred pol hodinou mi meno Poetering nič nehovorilo, teraz viem, že ani bedňa a ani AntiX ho nemjú v láske (okrem iných).
   LinuxOS musí existovať!!!
   Tým,že si tu len tak píšete, vymieňate názory, robíte neskutočne prospešnú prácu pre takých ako som Ja.
   Takže kľudne v tom pokračujte :)
   PS: vonku nie a nie sa oťepliť. Pekný deň

   • RE: Ideme na to "Reborn LinuxOS" 18.06.2019 | 10:45
    Avatar WlaSaTy   Návštevník

    Voda v jazerách poddunajskej nížiny je už teplá. A ak to bude aj naďalej takto pokračovať, tak v nej budú plávať medúzy.

   • RE: Ideme na to "Reborn LinuxOS" 18.06.2019 | 11:12
    Avatar debian+   Návštevník

    Ani ja som nevedel, kto je Lennart Poettering, pokial som si to meno po precitani tvojho prispevku neprecital.

    • RE: Ideme na to "Reborn LinuxOS" 18.06.2019 | 11:15
     Avatar debian+   Návštevník

     nevyhladal

   • RE: Ideme na to "Reborn LinuxOS" 18.06.2019 | 16:17
    Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

    Tak si ešte môžeš vyhľadať Torvald vs Kay Sievers, ale to je len pre silné povahy. Kaya radšej pred svetom časom skryli aj samotní priaznivci Lennartovín, pretože to už bolo moc cez čiaru.

    Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Ideme na to "Reborn LinuxOS" 18.06.2019 | 16:48
     Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

     Niečo málo som o Lennartovi čítal. Prejavil názor, že (okrem iného) trvať na inite vyvinutom na základe fungovania Unixu zo 70-tych rokov je blbosť a takisto postulát, že všetko je súbor je takisto blbosť páč napríklad tlačiareň určite nie je súbor. Mne to príde celkom k veci.

     Viem, že sa to omieľalo viac krát ale možno by bolo fajn, keby si +/- týchto chlapov zhrnul do blogu a každému bude jasné ako to vidíš ty. A kto to prečíta a bude sa chcieť vyjadriť napíše svoj pohľad a svoj názor. Keďže teraz v diskusii nepredpokladám tie priblblé primitívne hejty, mohlo by to byť fajn.

     • RE: Ideme na to "Reborn LinuxOS" 18.06.2019 | 17:55
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Všetko už bolo povedané. Dokonca aj Microsofťáci to pochopili a už majú Linux v MS Windows. Opačná cesta je pre mňa neprijateľná.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Ideme na to "Reborn LinuxOS" 18.06.2019 | 19:49
       Avatar WlaSaTy   Návštevník

       Čiže si radšej spustíš Linux ako proces vo windows jak na fyzickom železe. No nekecaj.

       • RE: Ideme na to "Reborn LinuxOS" 18.06.2019 | 19:56
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Nie, myslel som, že je pre mňa neprijateľné mať MS Windows v Linuxe.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: Ideme na to "Reborn LinuxOS" 18.06.2019 | 20:16
         Avatar WlaSaTy   Návštevník

         Máš zbytočne dlhú vetu, to “v Linuxe“ do nej nepatrí. Alebo má KU odsúhlasené že MS vyvinul hypervízor ktorý lepšie udrží VM s Linuxom ako udrží KVM hociaký OS?

         Apríl bol počas veľkej noci, teraz bude slnovrat. Skús radšej slnovratové žarty, na aprílové je už neskoro.

         • RE: Ideme na to "Reborn LinuxOS" 18.06.2019 | 21:16
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Neviem či nechápeš, alebo nechceš pochopiť, čo som myslel. Asi toto vlákno ukončím.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: Ideme na to "Reborn LinuxOS" 18.06.2019 | 21:34
           Avatar WlaSaTy   Návštevník

           Plne to tvoje vyjadrenie chápem, ale nestotožñujem sa s tým tvojím vyjadrením.

           Ale na druhú stranu si tvoje vyjadrenie ani nemôžem overiť. Spustenie tebou preferovanej kombinácie (WSL spúšťajúce priamo linuxové jadro) je zatiaľ dostupné len pre insiderov. A tam ja nepatrím.

           • RE: Ideme na to "Reborn LinuxOS" 19.06.2019 | 08:50
            Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

            Vlasac, podla mna, ty patris medzi konspiratorov, napr. pri tych registrovanych partnerstvach za socika. Ano, vtedy tiez boli a volali sa druh a druzka. O druhovi a druhovi, resp. druzke a druzke sa vobec neuvazovalo, dokonca, ani v BA a ani v NR som nepocul o takych paroch. Urcite boli, ale zeny si to dokazali tak utajit, ze sa o nich nevedelo, u zien sa homoorientacia neprejavuje zmenami na tele a spravanim, ako u muzov. Vedeli sme, ze sa schadzaju v BA "U Huberta" na Csl.armady, ale nikdy sme tam nesli peniazky minat na tekutiny. Naviac, ak to zacalo vriet, vzdy stacilo par takych pozatvarat za porusovanie moralky soc.cloveka a nevhodny priklad pre vychovu soc.mladeze a bol klud pod pokrievkou. Teda, to povolenie bolo len opat pre muza a zenu. Ako studenti sme tri roky chodili spolu s mojou doterajsou pani manzelkou, ktora studovala medicinu, mala taky blby styl prace, ze najradsej chodila do studovni, samozrejme som sa tam x krat pri nej nudil a najradsej som studoval z jej skript veci, o ktorych medzi mladezou, ale ani medzi dospelymi nic nevedelo. Krasne obrazky v Dermatologii ale aj odb. informacie zo Sexuologie ma vzdy zaujali. Tam som sa aj docital, ze homosexualita je primarna a sekundarna /sex.vyhladovane armady v kasarnach, vezni, atd./. S tou primarnou ludstvo nic nenarobi, sekundarnu s uspechom rychlo liecil jeden z greckych mestskych kralov tym, ze vymyyslel a zalozil prve verejne domy. Prave Greci su dodnes povazovani za priliz zatazenych v tejto oblasti, zachovalo sa totiz vela pisomnych informacii o Alexandrovi Velkom a jeho zivote, dokonca, po poslednom americkom filme o nom grecka diplomacia protestovala, ze z nich urobili narod homosexualov. A vyssia vrstva Rimanov si tiez uzivala a dodnes leti, ze medzi vtedajsimi platila fraza, ze najkrajsi je vztach zreleho muza a jinocha. Veru, tazka to tema, ja homosexualov neodsudzujem, ale napr. mi vadi, ked sa dvaja muzi verejne bozkavaju a obchytkavaju. Ale, taktiez mi vadi, ked sa nechutne bozkava na verejnosti hetero parik. Naopak, dve lesby ma vedia vzrusit. Ostatne veci su uz intimneho charakteru, takze ked budem potrebovat hlbsie informacie, porozpravam sa s manzelkou.

            • RE: Ideme na to "Reborn LinuxOS" 19.06.2019 | 11:18
             Avatar WlaSaTy   Návštevník

             Síce neviem čo má spoločného tento tvoj príspevok s Bedňovým názorom na testovanie WSL druhej generácie, ale nevadí.

             Legislatívne bolo registrované partnerstvo v minulosti umožnené aj medzi pármi rovnakého pohlavia, a využívali to stabilné páry. Pri nestabilných pároch to nemalo význam, a stále je jedno akej sú tie nestabilné páry orientácie. Aj teraz sa riešia morálne priestupky keď si to dvaja na tvrdo rozdajú opretí/opretý/opreté napríklad v parku, alebo o školu či o kostol. Takýto typ chovania naozaj nezávisí od orientácie.

             Ak si to nezažil, tak to neznamená že je to nemožné alebo že by to bola konšpirácia. Po mojom učiteľovi na základke dedil (nazvime to po starom) jeho druh, v časoch keď už bolo registrované partnerstvo zrušené a v čase keď svadba ešte stále v tomto katolicistane nemôže byť vzťahom mimo muža so ženou. Záveť nemal, ale jeho rodina akceptovala že ho doopatroval jeho stabilný partner, tak mu ten byt aj s príslušenstvom zanechala. Akceptovali ich vzťah aj nad rámec súčasnej jurisdikcie.

             Nie u všetkých sa orientácia prejavuje zmenou výzoru alebo správania. Teda ak neberieme do úvahy nadštandardnú hygienu (neboja sa umyť hoci aj niekoľko krát denne, alebo aj upraviť si vlasy a iné ochlpenie, či použiť okrem vody po holení aj dezodorant alebo parfém). To ale robia aj napríklad športovci alebo hipsteri, takže zas to spoľahlivo nerozoznáš.

             PS: Alexander veľký mal manželku v každej krajine ktorú podrobil.

             • RE: Ideme na to "Reborn LinuxOS" 19.06.2019 | 17:22
              Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

              Ja som pokracoval v tvojich slovach bednovi ale v nadvaznosti na tvoje uvahy o zakonoch v oblasti partnerstiev za socika. Dost som toho zazil a este viac si pamatam, ale to co tvrdis o minulych vyhodach pre pary rovnakeho pohlavia, to veru nie. Nechce sa mi teraz hladat v zbierke zakonov, ale nejaky pravnik, ak sem chodi, zrejme by mi dal za pravdu. Carnogurskeho snazenie v ere jeho ministovania na spravodlivosti len pritvdilo skrtenie liberalnych nazorov a navrat k fundamentalnejsiemu krestanstvu, dokonca aj s miernym znevazovanim vplyvu evanjelickych narodnych buditelov 19.storocia, ktori de fakto boli odporcami Vatikanu.

              • RE: Ideme na to "Reborn LinuxOS" 19.06.2019 | 18:45
               Avatar WlaSaTy   Návštevník

               Mohol si pokračovať vo vlákne, ktoré sa týkalo danej témy na ktorú si nadviazal.

               Žiaľ, jediný právnik čo by ti dal za pravdu by bol absolvent bohosloveckej fakulty.

               • RE: Ideme na to "Reborn LinuxOS" 19.06.2019 | 20:48
                Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

                Mohol, ale aj tak vdaka za usmernenie.

  • RE: Ideme na to "Reborn LinuxOS" 31.07.2019 | 18:26
   Avatar mirko70 U_Mate 16:04  Používateľ

   Našiel som na nete tento návod ako dosiahnúť zmysluplnú diskusiu. (v prílohe)

   Častým problémom pri diskusiách býva, že ľudia sa vopred nedohodnú na pravidlách, ktoré by obe strany počas trvania diskusie mali dodržiavať. To následne vedie k nejasnostiam, nedorozumeniam a konfliktom, k preskakovaniu od témy k téme, vzájomnému nepočúvaniu sa, neochote zmeniť názor po konfrontácii dôkazmi a pod.

   Aj keď mnohí pokladajú diskusné pravidlá za zbytočnú formalitu, dokážu zefektívniť komunikáciu, alebo zabrániť tomu, aby sa o niečom vôbec diskutovalo, ak je diskusia vopred odsúdená na neúspech.

   Inšpirujte sa pri budúcich diskusiách nasledovným stručným návodom