/bin/sh: can'access tty; job control turned off (initramfs)

Sekcia: Aplikácie & Desktop 01.09.2007 | 22:22
-MaReK-   Návštevník
/bin/sh: can'access tty; job control turned off (initramfs)

mám problém s touto chybou - nainštaloval som kubuntu 7.04 s LiveCD na 4,5GB disk reinfest + 500MB disk swap.

Ked som po instalacii restartol pc a vybral cd, Kubuntu z disku nechce naskocit a po dlhsom zobrazeni hlavneho obrazku (ale ziadnom nacitani) mi vypise tuto chybu /bin/sh: can'access tty; job control turned off (initramfs)
Co mam robit? ani sa mi nezobrazi menu.lst, proste nie je v adresari boot/ ked spustim Live CD - to ide
    • Re: /bin/sh: can'access tty; job control turned off (initramfs) 01.09.2007 | 22:58
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Riešilo sa to tu
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: /bin/sh: can'access tty; job control turned off (initramfs) 02.09.2007 | 00:23
        -MaReK-   Návštevník
        Dobre, vzdavam to, mozno som taky tupec alebo, co, no uz tu dobru hodinu hladam to, co by mi pomohlo, ale nic tu nie je - iba ta druha tema, ale tam sa vyjadrili, ze je chyba v instalacnom CD no mne ide CD ale nie linux.

        Mohol by si byt, prosim ta, taky laskavy a povedat mi co mam robit? ja by som si to tu kludne naiel, ale je to poprehadzovane bez systemu s roznymi nazvami aspon mi daj odkaz, dik.
        • Re: /bin/sh: can'access tty; job control turned off (initramfs) 02.09.2007 | 00:52
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          Keď klikneš na to slovo tu v tom mojom príspevku, tak sa ti otvorí to kde sa to riešilo.
          Keby som vedel poradiť, neodkazoval by som ťa inam
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
          • Re: /bin/sh: can'access tty; job control turned off (initramfs) 02.09.2007 | 09:45
            -MaReK-   Návštevník
            Jasne, hento jedine som nasiel, ale moc mi to nepomoze, pretoze mne sa zobrazilo iba toto: /bin/sh: can'access tty; job control turned off (initramfs) a nic ine a mne ide live verzia spustit v pohode.
            • Re: /bin/sh: can'access tty; job control turned off (initramfs) 02.09.2007 | 11:29
              -MaReK-   Návštevník
              nedalo mi to a tak som Kubuntu preinstaloval a ostal som v Live CD zapol som Terminal a mountol som disk, kde som nainstaloval Kubuntu:
              mkdir target
              sudo mount /dev/hda2 target

              potom som isiel zapisat piix:
              sudo chroot target
              exho piix >> /etc/initramfs-tools/modules
              exit

              potom som zavrel terminal a resetol PC aby ostali nastavenia a pri starte kubuntu mi pre istotu teraz vypisuje:
              [23.299029] Kernel panic - not syncing: VFS: Unable to mount root fs on unknown block (0,0)
    • Re: /bin/sh: can'access tty; job control turned off (initramfs) 02.09.2007 | 14:47
      -MaReK-   Návštevník
      Uz som znova na zaciatku. rozhodol som sa znova preinstalovat Kubuntu.
      Mam 4 disky: hda1 (winXP), hda2 (root), hda3 (swap) a hda4 (/boot)
      Po skonceni instalacie som ostal v Live CD otvoril terminal a napisal som
      mkdir target
      sudo mount /dev/hda2 target
      sudo mount /dev/hda4 target/boot
      sudo chroot target
      echo piix >> /etc/initramfs-tools/modules
      exit a restartol som komp, pri nabiehani Kubuntu z PC mi napisalo
      udevd-event [1947]: run_program: '/sbinmodprobe' abnormal exit
      
      BusyBox v 1.1.3(Debian 1:1.1.3-3ubuntu3) Build-in shell (ash)
      Enter 'help' for a list of built-in commands.
      
      /bin/sh: can'access tty; job control turned off (initramfs)
      • Re: /bin/sh: can'access tty; job control turned off (initramfs) 02.09.2007 | 19:10
        WlaSaTy   Návštevník
        nie som si istý ale nebolo treba po úprave konfiguráku pre nástroj generovania initramfs aj vygenerovanie initrd? normálne také niečo nepoužívam ale mohol by som sa to naučiť. Aspoň by som mal vlastný rescue distribúciu štartovateľnú po sieti.
        • Re: /bin/sh: can'access tty; job control turned off (initramfs) 02.09.2007 | 20:48
          -MaReK-   Návštevník
          este som medzi echo piix >> a exit pouzil update-initramfs -u
          A ako mam teda vygenerovat initrd? Pomoze to mojmu problemu? Ja si myslim, ze nemoze bootovat Kubunut, pretoze nevie najst spravny disk, nie?
          • Re: /bin/sh: can'access tty; job control turned off (initramfs) 02.09.2007 | 21:29
            WlaSaTy   Návštevník
            predpokladám že to update-initramfs vytvára alebo pozmeňuje initramfs, initrd je len synonymum. Ale len tak mimochodom, dokáže ten ovládač piix obslúžiť tvoj radič? skús si to overiť cez livecd (/sbin/lsmod a /sbin/lspci) a nezabudni sa pozrieť aj na to či je daný vygenerovaný súbor korektne definovaný v konfiguráku pre zavádzač a v prípade lilo či je aj reaktivovaný.
    • Re: /bin/sh: can'access tty; job control turned off (initramfs) 02.09.2007 | 21:11
      -MaReK-   Návštevník
      Prosim, ak niekto vie pomoct, tak pomozte, pretoze si u mna linux spravil uzasny prvy dojem :(
      • Re: /bin/sh: can'access tty; job control turned off (initramfs) 03.09.2007 | 16:01
        -MaReK-   Návštevník
        Tak som na to prisiel - Fiesty fawn nepodporoval moj chipset SiS, tak som si stiahol Gutsy Gibbon a uz to ide!