Ubuntu server nejde na serveri.

Sekcia: Aplikácie & Desktop 02.09.2007 | 13:21
Avatar Rastislav Majtán Win XP, Win7 64, Mint  Používateľ
Instaloval som distro Ubuntu server na profi starsí server HP NetServer LH3. Proc PII 128MB RAM, HW raid5,sietovica Intel cip.sada intel doska I2O profi serverová s integrovaným radicom NetRaid.

Najprv som nainstaloval Win XP profesional na prvý krát absolútne bez problémov.

Kedze ma fungovat ako file server so stanicami Win v sieti, chcel som tam dat Ubuntu server a Sambu. Inst mi tam napchala komplet LAMP to by mi nevadilo. Restart-Grub nabehol a po zaciatku nábehu 4 hlásky akési nezmysli a systém zostal stát. Rezim záchrany z grubu to isté. Po viac minútach nabehol akýsi rezim kde som mohol zadat dajaké príkazy napr.ls prihlásit ale neslo. Prepinat konzoly slo.

Fandím Linuxu ale som znechutený ako lahko nabehlo XP z jedného CD aj s graf.rozhraním a speciálna distribúcia pre server nenabehne na profesionálnom serveri. Nechcem radu ale je to na zaplakanie a na zamyslenie. Ked tam nabehlo Win bez netu, Linux sa nezoberie ani na základný nábeh s pripojeným netom. Neviem ci treba mat viac vysokých skôl (mám bohuzial len jednu) alebo cervené oci a plochý zadok od stúdia linuxu a mlatit este po instalacii speciálnej distribúcie pre server 2 hodiny do klávesnice serveru.
Som na to nasr.....atý az to nie je pekné.

Dakujem Linuxovej komunite za prípadne vyjavený názor.
    • Re: Ubuntu server nejde na serveri. 02.09.2007 | 13:24
      noo   Návštevník
      lol tu bude dlha diskusna hadka...
    • Re: Ubuntu server nejde na serveri. 02.09.2007 | 13:27
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      ano, niektori zamestnavatelia platia za to know-how, ktore ty zjavne nemas...
      Debian. apt-get into it…
    • Re: Ubuntu server nejde na serveri. 02.09.2007 | 13:31
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      skoda ze si necital tie hlasky. mozno vraveli daco dolezite.
      • Re: Ubuntu server nejde na serveri. 02.09.2007 | 14:12
        Avatar Rastislav Majtán Win XP, Win7 64, Mint  Používateľ
        Nemusite zo mna robit negramotného.

        1.Robim server pre seba a mojím zamestnaním je obchod s celkom inou komoditou ako výp.technika.
        2.Výpoctová technika je môj konícek a odreagovanie. Zacínal som s MSDOS ver 3,00 v roku 1987 a s Atari 800. Mozno vacsina z vás tak starý DOS ani nemala spustený. Iné vtedy neexistovalo. Zil a pracoval som na pravekých PC. Frekvencia 1,5MHz, disk 20MB, pamat 0,5MB. ( :-)))))
        3.Zvládol som instaláciu serveru a správu NOVELL NetWare verzie 4 ako samouk. Takze sa nepovazujem za absolútneho amatéra.
        Pozrite sa komunita Linuxu co sa píse u nás na fórach o severovej problematike a ubuntu. Viac menej nic co by pomohlo takým ako ja. Hoferek s manuálom robí vela. Mozno zmienka o stavbe serverov by bola na mieste.

        A k tým hláskam...grub prebehol...hlásky kernelu v tom zmysle ze zariadenie XY PCI chyba, nemá pridelené prerusenie od biosu fatálna chyba..nastav BIOS.
        Potom ERROR zariadenie (JHGYXHJ-KJHXDKJHXK-KJXHKAJXH-686hjjgh) neexistuje-asi disk(????)
        -a takto este asi 3 hlásky odvodené od toho Biosu.
        Ale bios ide WIN sa chytá a intalácia Linuxu tiez prebehla bez problémov a celý soft je na RAIDe. Takze ovladac na Net Raid musí fungovat aj v Linuxe.
        Mne sa zdá ze chyba bude v jadre nie je ho schopný grub zaviest a je nutná jeho kompilácia na mieru. Ale preco potom vsetky zariadenia fungujú pri instalácii???? Sietová karta, radic, disky,..vsetko.
        Bezím na Linuxe Ubuntu dlhsie ale toto ma dorazilo. Keby som mal miesto serveru srot ale starsí originálny server, znackové komponenty a Ubuntu for Server ani nefrkol. Je to diletantstvo.
        • Re: Ubuntu server nejde na serveri. 02.09.2007 | 14:25
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          takze BFU si trufa nielen na instalaciu OS, ale aj administraciu serveru?

          nova doba! zachvilu budu ako Fico, ktory vsado bol, vsetko videl a vsetko vie. jak hurvinek valku. amen, howgh
          Debian. apt-get into it…
          • Re: Ubuntu server nejde na serveri. 02.09.2007 | 14:38
            Avatar david Debian Lenny  Používateľ
            uid0 preco tak zostra? ja viem ze sa rozculujes pravom ale trochu respect, je to clovek starsieho data ako my...

            > je lahke hned odsudit OS ked po instalacii nebezi korektne ako ma, viem o com hovorim, keby som to ja nechal po prvom neuspesnom pokuse tak by som tu nepisal.....
            dreamwalker
          • Re: Ubuntu server nejde na serveri. 02.09.2007 | 14:46
            Avatar Rastislav Majtán Win XP, Win7 64, Mint  Používateľ
            Pre uid0.
            Arogancia ti ide. To si uz predviedol. Ale vyjadrit sa k problému co som tu nacrtol zda sa pomenej
            Teraz sa aj nezainteresovaní mozu pozriet ako mno krát v praxi vyzerá podpora komuniti Linuxovej k tápajúcemu v probléme Linuxu. Uid0 to práve názorne ukázal v praxi. Takto iste za chvílku vsetci prejdú na Ubuntu, Debian, Suse, Fedoru atd. Kedze existujú taký ako Hulán v Cesku, mozno je jeho protiváha na Slovensku. Howgh.
            • Re: Ubuntu server nejde na serveri. 02.09.2007 | 15:00
              Avatar david Debian Lenny  Používateľ
              p majtan, nechcem sa teraz zase naopak zastavat uid0-a hoci to tak vyznie :

              1, uid0 urcite nie je arogant !
              2. v prvom rade ked mame pomoct tak tie hlasky potrebujeme PRESNE NAPISANE !!! nie len parafrazovane, nevieme ani napr. verziu Ubuntu. a ked kuknete napravo na "databazu znalosti" tak 2 polozka je "ako sa spravne pytat"....
              dreamwalker
            • Re: Ubuntu server nejde na serveri. 02.09.2007 | 15:02
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              mozno by sa do topicov mali pridavat upozornenia, ze ich pisal troll, a mojej "arogancie" by si sa nedockal

              ja ocakavam, ze BFU budu mat respekt pred niecim do coho vobec nevidia

              napis si lepsi system a potom hovor nieco o diletantstve
              Debian. apt-get into it…
              • Re: Ubuntu server nejde na serveri. 02.09.2007 | 15:06
                Avatar uid0 Debian  Používateľ
                navyse ked chces poradit, tak nepis do otazky "Nechcem radu"
                Debian. apt-get into it…
                • Re: Ubuntu server nejde na serveri. 02.09.2007 | 15:21
                  Avatar Rastislav Majtán Win XP, Win7 64, Mint  Používateľ
                  Pre uid0:
                  Ja som oznamil vo fore ludom, ze po intalacii Ubuntu Serveru na server HP NetServer LH3 (bez chybovej hlasky), sa server nerozbehol po restarte. A ze Win XP Pro sa rozbehol. Nic viac a nic menej!
                  Ak ti to vadi, nehladaj chybu v tom ze som ti nevypisal presne znenie hlašok jadra pri boote az po uplne zatavenie prace pocitaca.

                  A ze nechcem radu? Ani mi ju dat nemozes lebo fakticky tie hlasky som si neopisal. V zachrannom rezime ich bolo na dve strany pokial sa to zastavilo. Iste ti ich opisem rukou...alebo odfotit obrazovku fotakom? Ale aspon nacrtni preco sa to stalo? Ved si skuseny...
                  • Re: Ubuntu server nejde na serveri. 02.09.2007 | 15:57
                    Avatar uid0 Debian  Používateľ
                    zase ta mam citovat?

                    "Teraz sa aj nezainteresovaní mozu pozriet ako mno krát v praxi vyzerá podpora komuniti Linuxovej k tápajúcemu v probléme Linuxu."
                    Debian. apt-get into it…
                    • Re: Ubuntu server nejde na serveri. 02.09.2007 | 16:37
                      Avatar Rastislav Majtán Win XP, Win7 64, Mint  Používateľ
                      Pre uid0.
                      Je to jedno. Len si vyprskol a ku skutocnosti ze Win XP ide a Linux nie si nezaujal stanovisko. Pozri si dolu diskusiu a uvidias ze aj bez hlasok konzoly sa dvaja vyjadrili aspon k problemu preco to nejde.
                      Ale ako to rozhybat je ina vec. Ale aspon ma nasmerovali, za co dakujem.

                      Ale aj tak zostáva tu mrzutá skutocnost, ze desktopový Win XP si poradil s NetRaidom (asi to bude on???) a serverovská distribúcia Linuxu nie. To je fakt.

                      Priamo Ta vyzývam vyjadri sa K TOMUTO prosím a napís SVOJ NÁZOR a nevytácaj sa z toho. A nevyhováraj sa na moju neskúsenosť. Som v tomto jelen ale takych je tu viac...:-))
                      • Re: Ubuntu server nejde na serveri. 02.09.2007 | 17:14
                        Avatar uid0 Debian  Používateľ
                        tak sa pozri ako to vidim ja:

                        ty si sem nabehol asi takto "nechcem radu, vyjadrite sa k mojmu problemu" -- tak som ti napisal nepriamo, ze chyba je typicky PEBKAC a schopni admini nerastu na stromoch (prakticky si predviedol, ze to nedokazes a ani to nemienis riesit)

                        tvojim dalsim komentarov, kde si linux a schopnu distribuciu nazval diletantstvom ma uplne dorazil. takymto trollom a ludom bez respektu s takymto spravanim ja nemusim radit, nie som za to plateny (navyse si sa explicitne vyjadril, ze radu nechces, cize nechapem ludi co sa o to snazili).

                        nuz, niekto ma potrebu problemy riesit, niekto trollovat

                        BTW skutocnost je casto viac nez mrzuta, welcome to reality
                        Debian. apt-get into it…
                        • Re: Ubuntu server nejde na serveri. 02.09.2007 | 17:50
                          Avatar Rastislav Majtán Win XP, Win7 64, Mint  Používateľ
                          Pre uid0:
                          Uvedom si prosím:
                          1.Som človek ktorý dlho s počítačmi pracuje ale od roku 2000 nie profesionálne.

                          2.Vysvetli mi pojmy "BFU", "PEBKAC", a "TROLL-TROLLOVAŤ". Ich význam síce tuším ale Tvoj slang je nimi plný.

                          Tvoje vystupovanie je nezrelé a snažíš sa obísť (aspoň teraz) merito veci. Ja nespochybňujem Tvoju inteligenciu, rozhľadenosť a skúsenosti v obore. Zato ty každým príspevkom sa snažíš zhodiť a ponížiť mňa.

                          Pozri si citaty:

                          "prakticky si predviedol, ze to nedokazes a ani to nemienis riesit"

                          "akze BFU si trufa nielen na instalaciu OS, ale aj administraciu serveru?
                          nova doba! zachvilu budu ako Fico, ktory vsado bol, vsetko videl a vsetko vie. jak hurvinek valku. amen, howgh"

                          "mozno by sa do topicov mali pridavat upozornenia, ze ich pisal troll, a mojej "arogancie" by si sa nedockal, ja ocakavam, ze BFU budu mat respekt pred niecim do coho vobec nevidia, napis si lepsi system a potom hovor nieco o diletantstve"

                          Možno máš IQ>150 ako Radek Hulán ale to nič nemení na tom ako tu teraz vystupuješ. Ak chceš peniaze ako si napísal v príspevku, musíš povedať koľko a za čo a nie tu vykrikovať a bezuzdne hájiť Linux. Ja ho nezhadzujem. Len som napísal fakt. Ty tu ale stváraš akoby som pourážal celú tvoju rodinu.
                          Ja nemám čas sedieť 12 hodín denne nad Linuxovou mašinou. Mám rodinu a 6 zamestnancom čo chcú každý mesiac výplatu. Takže admini na stromoch nerastú ako píšeš. Ale vykŕmia ich rodičia a oni môžu celé dni makať a učiť sa kamaráde. Ja som tiež robil admina na 3 serveroch a platili ma za to. Ale bol to Novell. Teraz ty ideš písať čo kde rastie. Uvedom sa!
                          • Re: Ubuntu server nejde na serveri. 02.09.2007 | 18:34
                            Avatar uid0 Debian  Používateľ
                            ad 1. kopec ludi dnes pracuje s pocitacmi
                            ad 2. skus na cs.wikipedia.org. prejav trosku samostatnosti

                            ty si urazeny, ja som urazeny. "sme si kvit"

                            mam iq < 150 a nehanbim sa za to, nechodim sem pre peniaze a vystupujem tak ako si zasluzis za tento topic.

                            ani slovom som tu "nehajil" linux, vyjadril som sa k tomu co je tvoj problem -- to co si pozadoval. a to nie je linux, ale tvoja neznalost a pristup (zavrseny tymto nehoraznym topicom a komentarom o diletantstve, ktory uraza nie len samotnych tvorcov toho co kritizujes ale aj vsetkych podobnych ludi -- keby len takych "diletantov" bolo na svete viac a na spravnych miestach, bolo by nam vsetkym lepsie).
                            Debian. apt-get into it…
                            • Re: Ubuntu server nejde na serveri. 02.09.2007 | 22:28
                              Avatar Rastislav Majtán Win XP, Win7 64, Mint  Používateľ
                              Pre uid0:
                              Takze som to trocha rozchodil.
                              Tentokrat vravis pravdu. S tym diletantstvom som to prehnal.
                              Ta Tvoja posledna veta je tiež na mieste a pravdiva. Keby bolo takych ludi aky robia Linux viac, inak by to vyzeralo. Lepsie.
                              Takze tymto sa Ti oficialne omluvam a aj vsetkym koho sa moje prispevky dotkli.

                              Nebolo to osobné, ale hnev ma uplne nepresiel. Linux je fantasticky system v ktorom som na zaciatku aj ked uz nie na uplnom. Inak by som ho nepouzival. Davam klobuk dolu pred nim a vsetkymi co vedia tieto na mna troska divoké "koníčky" ovládať a zapriahnuť vo svoj prospech. Ich sila je veľká. Len keby ťahali tento nepríjemný náklad dát viacerým.
    • Re: Ubuntu server nejde na serveri. 02.09.2007 | 13:53
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      hm ja neviem, ale ja som uz nainstaloval vcelku slusne mnozstvo servrov a to nemam ani strednu skolu, takze myslim, ze pocet vysokych skol nebude to, preco Vam nejde linux ;).

      AK chcete klikatko, tak si skuste CentOS alebo OpenSuSE...
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Ubuntu server nejde na serveri. 02.09.2007 | 14:23
        Avatar Rastislav Majtán Win XP, Win7 64, Mint  Používateľ
        Pre Tomasa Srnku.
        Nepotrebujem klikatko. Ako som spominal vyssie nie som na to odkázaný. Ani DOS ani Novell klikatkami nie sú. Do linuxi sa dostavam ale ze nebudem schopny po roku prace v Linuxe (po chvilach volna) nastartovat jednu zasr...tú masinu...suse nikdy a CentOS nepoznam. Skusim Debian, jeden server uz mam funkcny na Debiane, robil mi ho jeden chlapec z (p.Marcin) Kosíc. Teraz asi budem musiet ist znova pre neho, som z Myjavy pri Moravských hraniciach a s Linuxom tu robím siroko-daleko sám. Ked sa nemate ani koho opytat a odkazany som len na net...sklamal som sa v Linuxe a zacinam pochybovat aj o sebe ci ma vyznam v 40 rokoch ucit sa tak nevyspytatelny system.
        • Re: Ubuntu server nejde na serveri. 02.09.2007 | 14:47
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          Neviem, co mate proti SuSE, podla mna to je vcelku fajn distribucia, ale to je vec nazoru. Mne je v podstate jedno s akym linuxom pracujem, na servroch mam vsetko mozne od SuSE cez Gentoo az k Debianu.

          p. Marcina poznam, i ked som sa s nim nikdy nestretol, ale vela krat mi pomohol (tymto ho pozdravujem). Potesim Vas, ale v mojom okoli taktiez nie je vela linuxakov a to som z BA. Cokolvek musim spravit, tak som taktiez odkazany len na manualy alebo na internetove fora a nemam s tym problem, ale to je vec casu a pristupu.

          Dufam, ze sa Vas problem podari vyriesit, i ked vlastne neviem aky je.

          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
          • Re: Ubuntu server nejde na serveri. 02.09.2007 | 15:06
            Avatar Rastislav Majtán Win XP, Win7 64, Mint  Používateľ
            Tomasovi Srnkovi:
            Som vdacny za kazdy nazor ale vyssie v tejto diskusii skôr odrázam útoky uid0, zda sa inteligentného ale socialne nezrelého teenagera. ;-)))

            Moj problem?

            Presne ako v nadpise. Po zda sa korektnej instalacii "Ubuntu Server" na HP NetServer LH3 sa server nerozbehne po reboote a hádze asi 4 podobné hlášky popísané vyssie. Rad by som tam to Ubuntu dostal a sprevadzkoval na nom aspon Sambu. Ale rád by som to spravil sám aby som vzdy nemusel volat technika z daleka. Potrebujem aspon prvy boot do konzoly a sprevadzkovane apt s netom. Dalej sa s tym pohram sam.

            Asi tolko. Michala pozdravujem aj ja.
            • Re: Ubuntu server nejde na serveri. 02.09.2007 | 15:19
              Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
              Tam je nejaky problem s radicom na disky, vid.
              Installing 5.04 on an HP Netserver LH3
              . Mozno to pomoze, netusim.
              Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: Ubuntu server nejde na serveri. 02.09.2007 | 15:24
      still   Návštevník
      Skus sa pozriet na tento navod https://help.ubuntu.com/community/RaidConfigurationHowto myslim, ze ten problem bude prave kvoli Raid-u
      • Re: Ubuntu server nejde na serveri. 02.09.2007 | 15:34
        Avatar Rastislav Majtán Win XP, Win7 64, Mint  Používateľ
        Za doterajsie nazory a stanoviska dakujem.
        RM
      • Re: Ubuntu server nejde na serveri. 06.09.2007 | 20:39
        Avatar Rastislav Majtán Win XP, Win7 64, Mint  Používateľ
        Debian mi nabehol na prvy krat uplne bez problemov a korektne. Instalovany z NETINSTALL CD.