Program - teoreticky navrh

Sekcia: Aplikácie & Desktop 14.09.2007 | 16:33
Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
Dobry den. Programujem program v Pythone a PyQt4 a chcel by som sa vas spytat ako by ste chceli program pre administratora do internetovej kaviarne. Ako by sa vam pacil, nejake nazory, zmeny a veci ktore by som tam mal spravit.
Popis mojho programu: Pri prvom starte sa spustia nastavenia krok 1/2 , tam zadate svoje meno, priezvisko, nazov internetovej kaviarne a pocet pocitacov.. potom sa spusti krok 2/2 kde napisete ipcky pre pocitace.. Po ulozeni a znovuspusteni sa nacita program, budu tam ikonky pocitacov podla toho kolko som zadal.. Pod nimi bude status: online / offline , ked bude online bude tam este cas kedy mu vyprsi platnost, ak tam bude offline, bude tam tlacitko na zapnutie... po zmacknuti tlacitka zapnut vybehne okno a napise sa tam ako dlho bude pocitac pristupny.. Potom sa da okej a v hlavnom okne sa offline zmeni na online ( to by som potreboval vyriesit, este neviem ako to spravit :((( ) No a samozrejme zobrazi sa tam cas do kedy bude pocitac obsadeny.. Po tom ako sa spusti cez program pocitac prevedie sa skript na zmysel tohoto: ssh ip_pocitaca ; odblokuj obrazovku ( s tym by som taktiez potreboval pomoct, odblokovat a zablokovat obrazovku ... popripade tam dat nejaky obrazok , napriklad cennik..) No a potom by som to potreboval ked bude cas HH:MM:SS pomocou cronu spustit pre urcitu IPcku skript.. aby sa ta obrazovka zablokovala.. Vedeli by ste mi s tym pomoct? Skripty budem pisat sam, len by som potreboval s tym cron-om a taktiez s tym zablokovanim obrazovky.. Predstavujem si to tak, pre kazdy pocitac sa vytvori .py subor kde sa bude zadavat cas.... A potom ten cas nacitam a ak uplynie tak spustim pomocou CRONu na zablokovanie... Nemam to este dokonale premyslene a tak vas prosim o radu. Ako by to malo fungovat a ako by vam to najviac vyhovovalo. Inspirujem sa na kazdom pridanom komentari. Dakujem
There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Program - teoreticky navrh 14.09.2007 | 17:30
      Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
      Mozno by nebolo od veci pri ikonach spristupnenych pocitacov dat nieco ako odpocet zostavajuceho casu do uplynutia spristupnenia. Dalej niekde na stranu spravit vypis pocitacov zoradenych napriklad od toho, ktory ma najmenej casu do odhlasenia az po tych ktorim zostava do odhlasenia najviac casu. Totizto ked bude v inetkafe za pultom nejaka pipka co nevie naratat ani do 5, tak nebude ani vediet vypocitat zostavajuci cas do uvolnenia sa pocitaca, co moze byt potrebne ked je napriklad plna kaviaren a pride dalsi zakaznik s tym ze kedy sa uvolni pocitac (preto ten zoradeny vypis na strane).

      Dalsiu vec co by som tam dal je moznost manualne predcastne odhlasit lubovolny pocitac.

      Tiez by nebolo od veci spravit nieco ako rezrvacie na pocitace. Niekto zavola do kaviarne ze chce na vtedy a vtedy tolko a tolko pocitacov zarezervovat. Zadas to do hlavneho pocitaca a na klientskych by sa mohlo dokonca zobrazit upozornenie ze pocitac je volny iba dovtedy a dovtedy, potom budete automaticky odhlaseni.

      Bohuzial s programovanim ti nepomozem (len ak by si chcel vyrobit ikonky, alebo podobne howadiny), lebo programovat neviem (ale pomalicky sa ucim:)))
      git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
      • Re: Program - teoreticky navrh 14.09.2007 | 17:36
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Hej hej to odhlasenie tam chcem dat, to som zabudol napisat... No len to ze neviem ako spravit aby sa to tam zobrazovalo v poradi, ze hned ako skonci sa prepise online na offline, nad tou rezervaciou popremyslam, je to dobry napad :) Nieje tu niekto kto by mi s tym pomahal? Zial zadarmo :( ( open source projekt ) ale velmi rad by som prijal kazdu pomoc ( po icq alebo po jabberi.. )
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Program - teoreticky navrh 14.09.2007 | 18:41
      Andros   Návštevník
      Hm, neviem, ci je prave najlepsi napad zacinat s projektom ako je internet cafe soft -- skus prezriet projekty takehoto typu na http://freshmeat.net/search/?q=internet+cafe&section=projects , prip. vyuzit kody z niektorych tychto projektov.

      K tvojmu problemu (aj ked neviem, ci som ho spravne pochopil): osobne by som to nieresil zapisovanim do suborov (uz vobec nie .py suborov) -- skor nejaku databazu; ak by si ju vyuzival iba na casy, tak najlepsim riesenim bude asi sqlite. Samotne odpocitavanie by som mozno riesil na strane klienta.
      Teda: uzivatel sa prihlasi, z db sa stiahne suma, ktoru ma na konte a pomocou predom definovaneho pomeru peniaze:cas sa prepocita na cas. Zacne odpocitavanie. Ak sa uzivatel odhlasi pred tym, ako sa ukonci odpocitavanie, prevedia sa cas na peniaze a ulozi do db. Problem by mozno nastal, ak by sa nieco pokazilo a uzivatela by to neodhlasilo, ale pocitadlo by ukoncilo svoju cinnost -- v db by totiz zostala povodna (neodpocitana) ciastka...

      Andros
      • Re: Program - teoreticky navrh 14.09.2007 | 18:52
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        A ako vyriesit to, aby ked sa zmeni udaj v DB , zmenil sa aj v programe? Je to celkom dobre riesenie.. aj s mysql pracovat viem, len to ze neviem pracovat s mysql v spojeni s pythonom... ale aj to sa da naucit, zadalsie ako v pythone spojit slovo a dinamicku premennu? napriklad ze x=1 premennax='premenna cislo 1' neviem na to prist. Dakujem
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: Program - teoreticky navrh 14.09.2007 | 19:01
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          Btw. mne ide o to aby som s tym siel na sutaz Amavet a tam sa prezentoval ako programator a trosku sa aj zviraznil, predsa je s diplomom zivot lahsi,a dalej sa pri tomto vela naucim... keby som nieco chcel stiahnut tak to stiahnem.. :)
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
          • Re: Program - teoreticky navrh 14.09.2007 | 19:12
            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
            nedalo mi to... opravujem sa , zvyraznil
            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
            • Re: Program - teoreticky navrh 14.09.2007 | 21:38
              Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
              Ok tak uz to mam robene cez sqlite3 :) no taak ludia prosim chcem vediet co by ste tam chceli :)))
              There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
              • Re: Program - teoreticky navrh 15.09.2007 | 01:46
                Avatar rebrik Arch, Ubuntu  Používateľ
                A ked niekto pride do kaviarne a nevie na ako dlho.
                Ze proste by sa neodpocitaval cas ale pripocitaval od nuly.. :-)
                Of All The Things I've Lost, I Miss My Mind The Most.
                • Re: Program - teoreticky navrh 15.09.2007 | 15:50
                  Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                  Tak to je este lepsie! A nakoniec by prisiel ku pultu, povedal ze na pocitaci cislo 08 konci, on by ho vypol, a podla casu by mu vypocital cenu.. To sa mi paci :) Bude to jednoduchsie, lepsie, originalnejsie. Dakujem!
                  Este nejake napady? :)
                  There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people