Exel,word..

Sekcia: Aplikácie & Desktop 08.10.2007 | 16:54
Avatar Kristian Windows XP  Používateľ
Neide mi spustit exel,word, cez wine vypisuje mi toto IOPL not enable. Preco mi to neide ako by sa to dalo spravit dik
Matematika je kľúčom k všetkým ľudským vedomostiam. L.Euler
    • Re: Exel,word.. 08.10.2007 | 17:09
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      pouzi open office, mas ho nainstalovany, otvori ppt prezentacie, exel, word, vsetko ;)
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Exel,word.. 08.10.2007 | 17:13
      jaaa   Návštevník
      openoffice a potom ukladaj tie subory do .doc , atd aby ti isly spustit na windowse
      • Re: Exel,word.. 08.10.2007 | 17:17
        Avatar Kristian Windows XP  Používateľ
        A ked pridam v prezentacii niaky zvuk tak ako dam ze skryt a ako dam automaticke spustenie a aby slo cez celu prezentaciu. Dik
        Matematika je kľúčom k všetkým ľudským vedomostiam. L.Euler
        • Re: Exel,word.. 08.10.2007 | 17:19
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          To sa uz obrat na informacie a how to na roznych googlom vyplutych strankach :)
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
          • Re: Exel,word.. 08.10.2007 | 17:21
            Avatar Kristian Windows XP  Používateľ
            A ak ja chem exel tak preco sa mi nespusti cez wine. to chem vediet a teraz nechajme open office. OK DIk
            Matematika je kľúčom k všetkým ľudským vedomostiam. L.Euler
            • Re: Exel,word.. 08.10.2007 | 17:23
              Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
              https://help.ubuntu.com/community/Microsoft_Office ak sa nemylim je tam vsetko co by si mal potrebovat
              There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
            • Re: Excel,word.. 09.10.2007 | 15:50
              Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
              Nie je nahodou v EULA od MS Office napisane, ze to mozes instalovat na system iba s MS Windows? Ja neviem, ale tipol by som si, ze v OEM verziach to mozno tak je. Takze pozor na to.

              Je tu moznost instalovat do do nejakeho virtualizacneho nastroja nad Windows napr. vo VirtualBoxe.
              Only man who sells empty boxes is the undertaker.
    • Re: Exel,word.. 08.10.2007 | 17:14
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      ako kolegovia hore uviedli, pouzi openoffice. v niektorych ohladoch je lepsi ako microsoft word a spol
      • Re: Exel,word.. 08.10.2007 | 17:18
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Jasne, to som zabudol podotknut, vsetko ukladaj v priponach ake pouzivaju windowsacke word, powerpoint takze .doc , .ppt, ono to vypise ze niektore veci po ulozeni do .doc nemusia ist, ale to je len varovanie, mne zatial slo vsetko ;)
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: Exel,word.. 10.10.2007 | 19:59
          Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
          Bolo by dobré ho upozorniť na to, že všetko mu bude otvárať iba pod jednou podmienkou : že bude mať v linuxe nakopírované fontx z windowsu. Mne sa totiž stávalo, že Origin spustený cez Wine vypisoval blbosti namiesto znakov a rovnako Openffice ked ulozil do .doc a nbol text Arial, alebo daco take, word zvykol blbnut (Word 2000)
          "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>