OpenSuse 10.3

Sekcia: Aplikácie & Desktop 24.10.2007 | 14:01
Avatar A B OpenSuSe 11  Používateľ
Mam problem. Korektne nainstalujem Open SUSe 10.3 z DVD vsetko fici ako ma. Aj restart. Ale ked dam vypnut pocitac a nasledne na druhy den zapnem hodime do prikazoveho riadku, kde sa mam prihlasit. Akoto ze mi nefunguje Grafikce rozhranie. DAKUJEM
    • Re: OpenSuse 10.3 24.10.2007 | 14:11
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      startx funguje?
      • Re: OpenSuse 10.3 24.10.2007 | 14:32
        Avatar Predrag Ubuntu 10.04  Používateľ
        mne sa to tiez stalo.ja som pouzil prikaz startx.ale mi pisalo nieake chyby s grafickou kartou.jedine ako som vedel zzapnut Open Suse v grafickom prostredi bol ze pri bootovani som dal recovery mod
        Fujitsu Siemens Amilo Pa 1510, Ati Radeon x 1100.
        • Re: OpenSuse 10.3 24.10.2007 | 16:40
          Avatar srigi   Používateľ
          Pri boote treba po nabehnuti GRUBu (pred tym peknym zelenym splash screnom openSUSE) dopisat init 5. System by mal nabehnut do grafiky. Ak to bude fungovat, tak potom treba v YASTe nastavit tento runlevel ako defaultny >>
          YAST / System / editor urovni behu > 5:plne multiuzivatelsky level v grafike
    • Re: OpenSuse 10.3 24.10.2007 | 15:17
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      pozri logy, mozno tam najdes nieco
    • Re: OpenSuse 10.3 24.10.2007 | 15:21
      Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
      Potrebujeme informácie o grafickej karte, poprípade istej nainštalovanej podpore pre nu, výpis ktorý píše po zadaní príkazu startx, prípadne konfiguračný súbor pre X - xorg.conf
      Close the Windows Open The Source
      • Re: OpenSuse 10.3 24.10.2007 | 17:08
        <<<>>>   Návštevník
        viem presne v com je chyba mas grafiku od NVDIE nejaku zo 6 siedmej osmej rady napr mne to robila 6600 gtx/lt/ext ze najprv to s vesa driverom ide a potom sa ten driver prehodina na NV a s tym komunitnym driverom tie karty nejdu :(
        ak sa nemylim a mas naozaj nejaku NVIDIA kartu 6rady alebo 7 alebo 8 tak potom riesenie je nasledujuce:
        predpokladam ze tam mas aj WINDOWS ako na tom PC tak na plochu vo windowse si stiahni http://us.download.nvidia.com/XFree86/Linux-x86/100.14.19/NVIDIA-Linux-x86-100.14.19-pkg1.run potom restartni PC a ked sa ti spusti GRUB (bootovaci manager) vyber moznos openSUSE 10.3 Safe mode (INAK MUSIS MAT NAINSTALOVANY BALIK KERNELSOURCE)
        nabehne ti konzola a zalozuj sa za roota potom pomocou prikazu cd sa dostan do adresaru kde mas namountovany windows a tam chod na plochu ( C/Documents\ and\ Settings/MENOtvojhoUZIVATELAvoWINDOWSE/Desktop/) a potom daj sh NVIDIA-Linux*.run -q potom viac menej odenterujes licenciu a ked sa ti ten driver nainstaluje tak sax2 -r -m 0=nvidia a potom uz by si mal mat nainstalovany driver od grafiky a malo by vsetko uz ist =)