export thunderbird

Sekcia: Aplikácie & Desktop 25.10.2007 | 17:20
mail   Návštevník
Bry den. Mam otazocku. Ak si zkopirujem local folders z thunderbird mailu (dorucene, odoslane..... spravy) do novej instalacie thunderbirdu (do local folders), ci sa budu dorucene a odoslane spravy korektne zobrazovat (tie exportovane). Mam na mysli prenesenie posty z 1 PC na druhe aj s kontaktami. Dakujem
    • Re: export thunderbird 25.10.2007 | 17:26
      mail   Návštevník
      PS: Alebo, ci to bude fungovat ak zkopirujem .mozilla-thunderbird
      • Re: export thunderbird 25.10.2007 | 17:41
        Avatar David ubuntu 7.10  Používateľ
        Mne sa osvedčil ImportExportTools
        Po nainštalovaní, stačí pravým kliknúť na napr.doručená pošta a hneď prvý riadok bude import/export

        S pozdravom David
    • Re: export thunderbird 25.10.2007 | 17:46
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      neviem ako s dorucenou postou ale ked das exportovat kontakty tak ten exportovany subor sa bude dat importovat na 100%

      a odporcuil by som exportovat do viacerych formatov, pre istotu aby aspon jeden naimportovalo korektne, ja som sa stym trapil ked som prechadzal z M$ Outlook na thundervtaka ale pri thunderbird → thunderbird to asi pojde bez problemov
      (konkretne som mal problem s tym ze mi niektore kontakty importovalo bez mailovej alebo pevnej adresy)

      ale postu mam zalohovanu na serveri google tak nemam skusenosti, no predpokladam ze prekopirovanie suboru/suborov obsahujucich dorucenu odoslanu postu ich po otvoreni thunderbirda nacita normalne (ak sa ti nechce riskovat skus to cez virualny PC a budes si isty ci to funguje bez toho aby si nieco pobabral)
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: export thunderbird 26.10.2007 | 00:05
        Avatar David ubuntu 7.10  Používateľ
        Ja som si takto exportoval a následne importoval poštu a fungovalo mi to na 100%, len pri importe mi to vytvorilo podzložku v doručenej pošte, ale to je už to najmenej si to prekopírovať do hlavnej zložky a podzložku zmazať.
        Držím palce aby sa ti export vydaril...
        :P
    • Re: export thunderbird 25.10.2007 | 20:56
      katnel   Návštevník
      robil som to viackrat a mne to zakazdym fungovalo :-)
      • Re: export thunderbird 26.10.2007 | 01:57
        ja   Návštevník
        Dakujem Hosi :)