Kanotix instalacia....

Sekcia: Aplikácie & Desktop 03.11.2007 | 21:45
waga   Návštevník
zdravim vsetkych.Prosim o pomoc. Nainstaloval som si Kanotix na HD.Ale pri bootovani po zadani loginu,a hesla este nieco chce,ale ja neviem co tam treba este napisat,lebo cele to postoji.Za oznacenim vypisuje toto..tomasdoma:~$

Prosim o pomoc som zaciatocnik....alebo pripadne ci sa neda nastavit bootovani v grafickom prostredi.Za prispevky dakujem.
    • Re: Kanotix instalacia.... 03.11.2007 | 22:22
      Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
      ~ znamena ze su user (nie root - mas obmedzeen prava)
      $ znamena ze sa momentalne nachadzas v domovskom priecinku (/home/xyz)

      si prihlaseny, zadaj startx (ak tam mas uz nejake graficke prostredie nainstalovane...)
      lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
      • Re: Kanotix instalacia.... 03.11.2007 | 22:55
        waga   Návštevník
        po zadani prikazu Startx...vypisalo no scrrens found...a dalej....please also check the log file at "/var/log/Xorg.O.log"
      • Re: Kanotix instalacia.... 03.11.2007 | 22:57
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        ~ znamena ze je domovskom adresary
        $ znamena ze je obycajny pouzivatel
        • Re: Kanotix instalacia.... 03.11.2007 | 23:11
          waga   Návštevník
          ..teda co tam mam zadat aby som bol root..a aby som to tam mal spravne???
          • Re: Kanotix instalacia.... 04.11.2007 | 00:03
            WlaSaTy   Návštevník
            to vyzerá na chýbajúce ovládače. čo máš za grafiku?
          • Re: Kanotix instalacia.... 04.11.2007 | 11:32
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            no pozrel by som si na tvojom mieste ten log, co sa tam pise. pre root ucet zadaj prikaz su a na vyzvu zadaj jeho heslo
        • Re: Kanotix instalacia.... 04.11.2007 | 13:40
          Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
          sakra opacne :D (nekamenovat prosim ;) )

          na spustenie kde nemusis byt root. ak chces byt root napis su (vypita heslo, pokial nie je nastavene (ubuntu nepouziva root) napis sudo passwd root - vypita tvoje heslo a potom nove heslo pre root-a. potom ti uz pojde su)

          napis aku pouzivas distribuciu (niektore distribucie nemaju defaultne graficke rozhranie nainstalovane...), ak je tak hladaj chybu v /etc/X11/xorg.conf - nieco tam mas zle nastavene (tiez si otvor /var/log/Xorg.O.log a fultextom vyhladaj EE - chybove hlasky, tie povedia kde nastala chyba)
          lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk