Ramdisk a jeho vyuzitie
len by som chcel vediet co vsetko okrem pamate prehliadacov by som tam mohol presmerovat a aku cast z ram by som tomu mal venovat?
mam kubuntu 7.04
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
3. ročník Bratislava OpenCamp sa uskutoční 5. 4. 2025
Po covidových rokoch a ďalších prekážkach je pred nami tretí ročník, ktorý sa uskutoční v apríli 2025 na FIIT STU v Bratislave. Prvý aj druhý ročník konferencie sa tešil účasti okolo 300 ľudí, veríme že tretí ročník bude ešte lákavejší.
Zdroj: Bratislava OpenCamp
Aj v roku 2025 sa v Bruseli uskutoční podujatie "Free and Open source Software Developers’ European Meeting" (FOSDEM). Viac na jeho stránkach.
Zdroj: https://fosdem.org/2025/
Komerčné riešenie pre virtualizáciu VMware Workstation Pro bolo uvolnené bezodplatne pre osobné použitie približne od mája 2024. Jedná sa o veľmi kvalitný virtualizačný nástroj pre windows aj linux.
Vznikla česká webová stránka venovaná distribúcii EndeavourOS s podporou Arch-Linux.cz. Táto distribúcia je založená na Arch linuxe. Inštalácia je založená na Calamares.
Zdroj: EndeavourOS.cz
V rámci updatov k 1.6.2024 bol vydaný respin MX linuxu pre single board počítač Orange Pi.
Zdroj: Mxlinux org
Vyšla nová verzia rolling-update distribúcie Manjaro, ktorá spája silu Arch Linuxu s jednoduchosťou user-friendly distribúcii. Okrem najnovšieho jadra je k dispozícii pre priaznivcov KDE aj najnovšie rozhranie Plasma 6. Manjaro vychádza vo verziách s KDE, GNOME a XFCE.
Zdroj: Distrowatch
Bola vydaná verzia 0.10 textového editoru neovim. Nová verzia obsahuje množstvo vylepšení LSP protokolu, zvýrazňovania syntaxe pomocou Tree-sitteru a ďalších menších zmien. Kompletný zoznam noviniek je dostupný v oznámení o vydaní.
Zdroj: neovim.io
Retro distribúcia arix prináša prostredie kde 1.1.2 na Debian 13 (trixie).
Zdroj: ariasft.github.io
V Greenie knižnici bola vydaná prvá kniha, ktorá je vytvorená z väčšiny umelou inteligenciou. Pokrýva udalosti Druhej svetovej vojny, vrátane rôznych doplnkových tém. Kniha je v angličtine.
Zdroj: Blog na Denníku N
Retro web poskytuje informácie o starom hardvéri
Zdroj: The Retro Web
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
ale skús nakopnúť nejaké LiveCD linuxu ktoré podporuje kopyto (CopyToRam) a porozprávaj ako si bol s tým spokojný.
find / -type d -name tmp
ale neviem či to má význam. ak sa zo súbormi pracuje, tak sú už vo vyrovnávacej pameti RAM a ak nie, tak sa z nej uvolnia nech sa pracuje s niečim iným. tým pádom nevidím dôvod na to aby trvalo požierali pamet i ked jej máš dosť.ak by si chcel niečo pekelne rýchle, tak si nahoď do RAM celý systém LiveCD a zamysli sa či sa ti oplatí zaoberať sa s tým viac. rýchle to bude, ale čo s užívateľskými dátami? teda predpokladám že máš desktop, pri serveroch je to mierne inak.
no nič, škoda. mohol si to aspoň skúsiť. neuveríš ale vznikne tam subjektívny nárast výkonu podobne ako pri bezdiskovej stanici cez network.
na operu, firefox, konqueror... tie ktore pouzivam
na túto otázku sa oplatí odpovedať len ak nemáš flat net (alebo zdarma či za bártr) a CDRW.
na browsery. ľudia v si v bežnej prevádzke viac cenia svižnosť odozvy ako rýchlosť spracovania. čo sa týka browseru, tak teba asi zaujíma VM Java a flash. teda asi ten flash ktorý pri každej hre žerie výkon ako keby sa na tvojom počítači rátalo rozšírenie sneti slezinnej čo je pri jeho penetrácii nezanedbateľný faktor.
ps.: nezabudni na ten parameter, inak odskúšaš prvú variantu s pomalším diskom :)