Ktorrent hlasi zle nastaveny firewall

Sekcia: Aplikácie & Desktop 17.11.2007 | 09:34
Avatar A B OpenSuSe 11  Používateľ
Pri pouzivani ktorrentu mi hlasi spravu:ziadne prichodzie spojenie mozno zle nastaveny firewall, mam aj nastaveny otvoreny port. Myslim tym ako dam vynimku do firewall-u v Open Suse 10.3. Som zaciatocnik v linuxe tak ak sa da tak nejake jednoduchsie riesenie by sa dalo? dakujem
    • Re: Ktorrent hlasi zle nastaveny firewall 17.11.2007 | 10:53
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      iptables -A INPUT -p tcp -m state --state NEW -m tcp --dport 6881:6886 -j ACCEPT
    • Re: Ktorrent hlasi zle nastaveny firewall 17.11.2007 | 15:03
      Avatar bananomet Gentoo  Používateľ
      a vonkajsiu ip mas? ak nie, tak neviem ci ma vyznam riesit ci je port otvoreny alebo nie
      • Re: Ktorrent hlasi zle nastaveny firewall 17.11.2007 | 16:26
        Avatar A B OpenSuSe 11  Používateľ
        mam t-com DSL takze s IP nie je problem pretoze na Ubuntu mi behali torrenty v pohode. A ten prikaz mam napisat do terminalu? Dakujem
        • Re: Ktorrent hlasi zle nastaveny firewall 17.11.2007 | 22:32
          Avatar marian34 mandriva   Používateľ
          ten príkaz v žiadnom prípade nepíš do terminálu,lebo ti to zhodí celý počítač.napíš ho na kancelársky papier,pošli ježiškovi-on sa ti o to postará...
        • Re: Ktorrent hlasi zle nastaveny firewall 18.11.2007 | 16:19
          Avatar bananomet Gentoo  Používateľ
          chyba v nom jump na target...takze ak ho napises tak ti to bude ledatak pocitat prenesene data (ak je to zapnute v kerneli) ;)
        • Re: Ktorrent hlasi zle nastaveny firewall 19.11.2007 | 16:03
          Peter S.   Návštevník
          torrenty behajú aj s neverejnou adresou, skús sa pozrieť do ktorrentu či nemáš nastavený aktívny mod (alebo niečo také)
          • Re: Ktorrent hlasi zle nastaveny firewall 22.11.2007 | 00:41
            Avatar A B OpenSuSe 11  Používateľ
            ale mne to hlasi ze je zle nastaveny firewall, potrebujem ako pridat vinimku "ktorrent" do firewalu
            • Re: Ktorrent hlasi zle nastaveny firewall 22.11.2007 | 11:09
              Peter S.   Návštevník
              no ak sa ti to nechce robiť "ručne" ako ti navrhovali hore, tak si nainštaluj nejaký "firewall" (GUI pre nastavenie IPtables) a tam si to naklikaj. Môžeš skúsiť napr. firestarter. V Ktorrente si zisti na akom porte to chce poslúchať a pre tento povol príchodziu komunikáciu.