keylogger

Sekcia: Aplikácie & Desktop 25.11.2007 | 18:33
Grawp   Návštevník
Chcel by som sa spytat ci ma linux nejake bezpecnostne mechanizmi ktorymi sa chrani pri logovani klaves ked pyta root heslo (ako napr ked bezny uzivatel ma zapaty keylogger a skusi napr neco spustit cez sudo alebo su )

Chcel som vyskusat "THC keylogger - vlogger" ale nepodarilo sa mi ho zkompilovat nak sa mi nedari nastavit cestu ku zdrojakom jadra na ktore sa configure skript pýta hoci na 90% som si isty ze som zadaval dobru cestu.

http://freeworld.thc.org/download.php?t=r&f=vlogger-2.1.1.tar.gz
    • Re: keylogger 25.11.2007 | 18:42
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      no bezny uzivatel si tento keyloger nespusti ;) aj keby ano, uz ma to co asi chcel ;) a instaloval by tam ine veci :))
    • Re: keylogger 25.11.2007 | 18:47
      fckr   Návštevník
      Zakladny bezpecnostny mechanizmus je mat spravne nastavene pristupove prava na filesystem vdaka comu nikto okrem roota keylogger nenainstaluje.
      • Re: keylogger 25.11.2007 | 19:01
        WlaSaTy   Návštevník
        až na to že tu už zopár ľudí poradilo ako zapnúť na stroji keylogger dostupný pre celý svet. áno, je to príkaz xhost +, zvyšok je už rutina.
        • Re: keylogger 25.11.2007 | 20:21
          Peter S.   Návštevník
          môžeš to rozvinút?
          • Re: keylogger 25.11.2007 | 21:10
            WlaSaTy   Návštevník
            samozrejme že môžem. praješ si preložiť užívateľský manuál k nástrpoju xhost, programátorský manuál k protokolu pre xwindows (časť prenos klávesnice) alebo rovno link na exploit? teda predpokladám že si nechcel vedieť kto a kedy odporúčal ako riešenie aplikáciu diery ako prievidza.
            • Re: keylogger 25.11.2007 | 23:34
              Peter S.   Návštevník
              OK, nechajme to tak, aj tak je to dosť daleko od pôvodnej otázky, kde ide o nainštalovanie keylogera na PC ku ktorému máš prístup (včítane loginu)