Je toto možné ?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 01.12.2007 | 11:22
Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
Mám spustený antivírus AVIRA for UNIX prvýkrát po asi skoro roku, zatiaľ skenuje len /home, už preskenoval 5,5 milióna súborov, našiel 339 vírusov (zrejme windowsových) a skenuje už 11 hodín aj 30 minút !!!
Je nodmálne že skenovanie trvá tak dlho ? Lebo na desktope mám preskenovaný disk za oveľa kratší čas a pritom na desktope mám 6-krát pomalší procesor. (Desktop 40 GB disk, notebook 60 GB disk)

P.S. ešteže je zima, ušetrí sa za kúrenie - procesor 60 stupňov a vyťažený na 80%, grafika 59 stupňob, HDD 60 stupňov, len baterka 27 stupňov :-)
"Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
    • Re: Je toto možné ? 01.12.2007 | 11:46
      still   Návštevník
      Ak nemaju osetrene simlinky, tak sa zacyklil a nikdy ani neskonci.
      Kolko mas naozaj suborov v /home ?
      • Re: Je toto možné ? 01.12.2007 | 12:07
        Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
        2481 podpriečinkov, teraz skenuje 2447, tekže sa to do toho zmestí, len tie súbory, v /home ich mám okolo 27E3 a skenuje už pomaly 6 miliónov !!!
        Nemyslím si však že je zacyklený - stále sa mení prehľadávaný priečinok, takže pokračuje jedným smerom. Možno tých 6 miliónov ukazuje preto, lebo najprv len tak prebehol /usr, ale to a ni nerátam, nakoľko tam vírusy enmajú byť prečo, nabiehať to začalo až v /home (posťahované z netu), vlastne v /home je odkaz na priečinok na úplne inej partícii disku, takže možno prehľadával aj tú, neviem.
        "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
        • Re: Je toto možné ? 01.12.2007 | 18:09
          still   Návštevník
          To zacyklenie som nemal na mysli, ze bude prehladavat stale ten isty adresar, tam staci podmienka na adresare "." a "..", ale ak mas v nejakom vnorenom adresari odkaz na nadradeny (aj niekolko urovni), alebo urobis cyklus cez niekolko navzajom poprepajanych adresarov a nemaju osetrene kadial uz sli, teda kam odkazuje dany link, tak budu prehladavat stale dookola.
          Ak to maju osetrene a mas nejake sialene linkovanie, tak ti maximalne oskenuju vsetky subory na pripojenych diskoch, resp. pamati :-)

          takze druha otazka, kolko mas suborov pod / ? Ak ti sken este neskoncil a cisla sa budu velmi lisit, tak radim nahlasit chybu a sken nespustat, kym to neopravia ;-)
          • Re: Je toto možné ? 01.12.2007 | 18:12
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            keby len linky, ten soft by si mal dat pozor aj na mount bind
            Debian. apt-get into it…
            • Re: Je toto možné ? 01.12.2007 | 18:26
              still   Návštevník
              sry, zabudol som.. :-)
              Aj tak to vypoveda len o neserioznosti a odflaknutosti daneho softu.
              Takze radsej NEPOUZIVAT! ;-)
      • Re: Je toto možné ? 01.12.2007 | 12:20
        Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
        2481 podpriečinkov, teraz skenuje 2447, tekže sa to do toho zmestí, len tie súbory, v /home ich mám okolo 27E3 a skenuje už pomaly 6 miliónov !!!
        Nemyslím si však že je zacyklený - stále sa mení prehľadávaný priečinok, takže pokračuje jedným smerom. Možno tých 6 miliónov ukazuje preto, lebo najprv len tak prebehol /usr, ale to a ni nerátam, nakoľko tam vírusy enmajú byť prečo, nabiehať to začalo až v /home (posťahované z netu), vlastne v /home je odkaz na priečinok na úplne inej partícii disku, takže možno prehľadával aj tú, neviem.
        "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
    • Re: Je toto možné ? 01.12.2007 | 13:04
      WlaSaTy   Návštevník
      Ahoj Karol,
      ak nájdeš akýkoľvek funkčný linuxový vírus, tak mi zavolaj. kúpim do zbierky.

      Inak normálne by to bolo ak by si mal disk rádovo v TB, nastavenú maximálnu heuristiku a všetko skomprimované (zip, arj, rar, ...). Antivírusy pre Linux zatial nemajú opodstatnenie a tým pádom sú nie moc odladené.
      • Re: Je toto možné ? 01.12.2007 | 19:15
        Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
        Nehľadal som linuxový vírus, ale windowsové vírusy, nakoľko som si s tým už niekoľkokrát nainfikoval desktop, ktorý sa nemal odinakiaľ nainfikovať, pretože nieje pripojený k internetu (je tam windows). To máš tak, môjmu linuxu windowsové vírusy neublížia, ale v komunikácii s windowsovým okolitým svetom nieje dobré sa chovať ako zdroj nákazy. Nie v zmysle, že by sa z môjho počítača stal napríklad zoombie a niekto by z neho odosielal stovky tisív spamov, to nie, ale keď stiahnem alebo prepošlem nejaký dokument ktorý pochádza z windowsového stroja, bol by som nerád keby som ho preposielal s nákazou. Len zo zdvorilosti. Viem čo dokážu windowsové vírusy na windowse, len zapneš sieť a už má malware tendenciu sťahovať si zo siete svojich kamarátov ... :-), potom človek len zamieta, zamieta a zamieta vo firewale pokusy o pripojenie nejakých pochybných programov, toto nechcem medzi ľudí šíriť. Súbory ktoré vyjdú z môjho počítača musia byť čisté.
        Výsledok testu :
        7016737 files
        51404 folders
        čas skenovania 13 hodín aj 57 minút
        výsledok informácia o počte vírusov 347 kusov a nič ďalej s tým !!!!!!!!!!!!!
        Proste to bežalo celú noc (ešteže mám tichý ventilátor), našlo kopec bordelu a len mi to oznámilo, aj keď som mu zadal čo má s tým urobiť, len mi to oznámilo, keď som to spustil odznova, zase ich začal nachádzať.
        Kapacita disku je 60 GB, teda žiadne terabyty.
        Skutočne AVIRA antivirus for UNIX stojí za prd. Ak niekto viete o dobrom antivíruse pre linux tak prosím sem s tým.
        "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
        • Re: Je toto možné ? 01.12.2007 | 19:19
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          nod?
          Debian. apt-get into it…
          • Re: Je toto možné ? 01.12.2007 | 21:28
            Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
            Zabudol som dodať, pokiaľ možo $ free.
            "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
    • Re: Je toto možné ? 01.12.2007 | 23:08
      tomolc   Návštevník
      Caf Karol

      Ja s týmto antivirákom nemám problém.
      V seutupe mám povolené všetky možnosti skenevania v četne archývou a zatial mi vetko funguje
      možno máš naozaj v home najakú divnú štruktúru...

      tomolc