obmedzenie aplikacie na vytazenie cpu
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
3. ročník Bratislava OpenCamp sa uskutoční 5. 4. 2025
Po covidových rokoch a ďalších prekážkach je pred nami tretí ročník, ktorý sa uskutoční v apríli 2025 na FIIT STU v Bratislave. Prvý aj druhý ročník konferencie sa tešil účasti okolo 300 ľudí, veríme že tretí ročník bude ešte lákavejší.
Zdroj: Bratislava OpenCamp
Aj v roku 2025 sa v Bruseli uskutoční podujatie "Free and Open source Software Developers’ European Meeting" (FOSDEM). Viac na jeho stránkach.
Zdroj: https://fosdem.org/2025/
Komerčné riešenie pre virtualizáciu VMware Workstation Pro bolo uvolnené bezodplatne pre osobné použitie približne od mája 2024. Jedná sa o veľmi kvalitný virtualizačný nástroj pre windows aj linux.
Vznikla česká webová stránka venovaná distribúcii EndeavourOS s podporou Arch-Linux.cz. Táto distribúcia je založená na Arch linuxe. Inštalácia je založená na Calamares.
Zdroj: EndeavourOS.cz
V rámci updatov k 1.6.2024 bol vydaný respin MX linuxu pre single board počítač Orange Pi.
Zdroj: Mxlinux org
Vyšla nová verzia rolling-update distribúcie Manjaro, ktorá spája silu Arch Linuxu s jednoduchosťou user-friendly distribúcii. Okrem najnovšieho jadra je k dispozícii pre priaznivcov KDE aj najnovšie rozhranie Plasma 6. Manjaro vychádza vo verziách s KDE, GNOME a XFCE.
Zdroj: Distrowatch
Bola vydaná verzia 0.10 textového editoru neovim. Nová verzia obsahuje množstvo vylepšení LSP protokolu, zvýrazňovania syntaxe pomocou Tree-sitteru a ďalších menších zmien. Kompletný zoznam noviniek je dostupný v oznámení o vydaní.
Zdroj: neovim.io
Retro distribúcia arix prináša prostredie kde 1.1.2 na Debian 13 (trixie).
Zdroj: ariasft.github.io
V Greenie knižnici bola vydaná prvá kniha, ktorá je vytvorená z väčšiny umelou inteligenciou. Pokrýva udalosti Druhej svetovej vojny, vrátane rôznych doplnkových tém. Kniha je v angličtine.
Zdroj: Blog na Denníku N
Retro web poskytuje informácie o starom hardvéri
Zdroj: The Retro Web
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
nice
jej nastavit priorituale ako pozeram, to nebude co hladas, ale nikdy som to nepouzil
ono to je dost divna poziadavka, pretoze nevidim dovod obmedzovat nieco ak mam procesorovy cas
cputime (v zsh limit alebo ulimit v bash) je cas ktory bezi ten proces, nie zatazenie, po uplynuti tohoto casu to ten proces zabije:
Nie je 100% ako 100%, ak vyťažíš frekvenciu naplno tak sa ti CPU prepne na vyššiu frekvenciu. Problém je v tom že CPU má viacero pracovných frekvencií a tak isto aj vetráky majú viacero rýchlostí otáčania ktoré sú v určitom vzťahu.
Ale nebolo by vhodnejšie okresať pracovnú frekvenciu CPU?
PS.: bez záruky, u mňa sa to tvári ako by to fungovalo. teda už pár minút.. Centrino, plne podporené ACPI, momentálne prehulujem CPU nastanevé na 800MHz.
čo je to zač ak sa smiem opýtať?
nakonfiguruj si kernel, kde si nastavis svoj typ procaku. bo tak to vyzera ze mas nenakonfigurovany generic kernel
Pre zadávateľa: stačí spraviť
sudo modporbe p4_clockmod
a zrazu podporuje škálovanie aj celeron ;)Je možné, že to frekqeuncy scaling nie je, pretože to vlasntne nemení frekvenciu ale iba vkladá NOP inštrukcie. Každopádne by mal byť výsledok, že sa procesor menej hreje a tým má o niečo nižšiu spotrebu (aj keď sa mi nezdá).
poďla tohoto by to jak som písal mohlo fungovať, ale tvoj CPU má asi o kus iné vlastnosti.