Debian

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.12.2007 | 16:36
devil   Návštevník
Chcel by som sa spytat, ci je Debian "testing" vhodny na deskop - teda bezne pouzivanie. Su to len novsie balicky od "stable", alebo je nieco ine aj v kerneli?
Chcel by som sa este spytat, ci je mozna installacia Debianu bez X-iek, lebo po nainstalovani debianu aj s grafickym prostredim mam plno zbytocnych aplikacii, ktore musim vyhadzovat.
Dakujem
    • Re: Debian 20.12.2007 | 16:41
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      ja som testing v pohode pouzival na notase bez problemov. vsetko je tam novsie ako v stable. ano debian insaluje aj bez Xiek.
      • Re: Debian 20.12.2007 | 16:41
        Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
        Pre spokojnosť len súhlasím
        Close the Windows Open The Source
        • Re: Debian 21.12.2007 | 01:05
          pepe   Návštevník
          Debian testing - pozor - nefacha VLC player
          • Re: Debian 21.12.2007 | 07:41
            debiansk.org   Návštevník
            mne facha :-D
            • Re: Debian 21.12.2007 | 08:55
              devil   Návštevník
              Tak mi doporucujete ho instalovat, alebo nie? Mam uz skusenosti so stable a testing chcem len pre aktualnost balickov. Ak sa mi tym nejako vyrazne zhorsi stabilita/pouzitelnost OS, tak radsej ostanem pri stable.
    • Re: Debian 21.12.2007 | 09:11
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
      Však vyskúšaj, mne na začiatku šiel Debian Testing bez problémov, potom som zaznamenal nestabilitu v Konquerore, Gwenview a začala padať Opera.
      • Re: Debian 21.12.2007 | 10:28
        devil   Návštevník
        Pytam sa z dovodu, ze mam datovo obmedzeny net a ci sa mi to oplati tahat, alebo nie. Ak tak si to dam niekomu stiahnut.
        • Re: Debian 21.12.2007 | 11:32
          Elven   Návštevník
          a co *buntu systemy? ak chces tahat co najmenej, je mozne pouzit tiez nejaky ten *buntu system alebo rpm volaco...

          inak ake programy rad vyhadzujes? teda ake su pre teba uplne nepotrebne?
        • Re: Debian 22.12.2007 | 10:48
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
          Daj si stiahnuť prvé DVD, máš na ňom najpoužívanejšie balíky. A niekoľko desiatok MB z netu doťaháš, najmä javu a podporu multimédií.
    • Re: Debian 21.12.2007 | 16:58
      jb   Návštevník
      je a bude