Kto by bol ochotny...

Sekcia: Aplikácie & Desktop 22.12.2007 | 23:12
janer   Návštevník
Zdravim vas,

nasiel by sa niekto kto by mi pomohol a poradil ako si mam na svoj PC nainstalovat LINUX aj winXP ? Ako vedel by som to aj sam ale neviem ci by som to robil spravne a ci by som pri tom nic nepokazil ak sa tu niekto taky najde tak mi napiste pls na icq: 235741166
    • Re: Kto by bol ochotny... 22.12.2007 | 23:23
      Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
      Zacni nieco robyt a v pripade ze nastane problem, ziadaj o radu. Urcite pomoze aj google.
      sudo apt-get remove windows
      • Re: Kto by bol ochotny... 22.12.2007 | 23:25
        Avatar janer   Používateľ
        no hej lenze ked nebudem mat ziadny OS tak sa asi tazko uz niekoho nieco spytam
        • Re: Kto by bol ochotny... 22.12.2007 | 23:31
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          Nabootuješ z LiveCD a môžeš sa pýtať kohokoľvek ;) Kontakt mám v podpise.
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
          • Re: Kto by bol ochotny... 22.12.2007 | 23:35
            Avatar janer   Používateľ
            jaj no jasne :) ale aj niake rady by som potreboval pred tym ;) :D
            • Re: Kto by bol ochotny... 22.12.2007 | 23:39
              Avatar Tommy Angelo   Používateľ
              a taka otazocka, aku vyvolenu distribuciu linuxu si si vybral nainstalovat na svoj comp?
            • Re: Kto by bol ochotny... 22.12.2007 | 23:39
              Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
              Mam pocit, ze s rozdelenim disku a nainstalovanim aspon jedneho systemu (v pripade windows o OS nemoze byt ani reci ;) ) by nemal byt problem. Ak nastanu potom problemy, klad otazky ;) .
              sudo apt-get remove windows
              • Re: Kto by bol ochotny... 22.12.2007 | 23:42
                Avatar janer   Používateľ
                No rozmyslam medzi Greenie alebo Kubuntu este neviem co by ste mi radili vy ?
                • Re: Kto by bol ochotny... 22.12.2007 | 23:56
                  Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
                  sudo apt-get remove windows
    • Re: Kto by bol ochotny... 22.12.2007 | 23:52
      Martin   Návštevník
      Tu máš dva návody ako na dualboot - Mandriva a Ubuntu. Ale ak si s tým nikdy nerobil, asi bude naozaj lepšie, keď Ti to nainštaluje niekto skúsenejší, aby si sa vyhol problémom. Ja sám som to nikdy neskúšal a frčím čisto na Mandrive.
      • Re: Kto by bol ochotny... 23.12.2007 | 01:02
        Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
        ak mas windows uz nainstalovany tak si najprv vytvor na disku volne miesto napr. cez live CD gparted alebo z win cez partition magic (pozor ak menis velkost particie je riziko staty dat - dolezite veci treba zalohovat !!!) a potom uz bezproblemov nainstalujes linux
        lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk