FreeBSD vs. PC-BSD

Sekcia: Aplikácie & Desktop 05.01.2008 | 01:41
Avatar Peter Mint  Používateľ
Viete mi prosim napisat nejake zasadne rozdiely? Dakujem.
Žijem v krajine, kde aj zajtra znamená predvčerom :-)
    • Re: FreeBSD vs. PC-BSD 05.01.2008 | 13:03
      Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
      Skús to upresniť. Z akého pohladu desktop alebo server?

      Z pohladu desktop by som možno vedel:

      PC-BSD:

      - pomerne vydarená grafická inštalácia
      - hned po štarte funkčné KDE (a další linuxový soft)
      - jendoduchosť PBI balíkov (avšak ich častá neaktuálnosť je nevýhoda)
      - viacero klikátok pre jednoduché nastavenia a základnú administráciu od tvourcov pc-bsd alebo priamo v KDE.
      - v PC-BSD fungujú jednak PBI ale aj klasické BSD porty avšak vo free BSD PBI tak lahko nepôjdu a navyše tam to ani nemá zmysel.

      o klasickom free-bsd toho moc neviem - neskúšal som
      Ak chceš skúsiť BSD račej by som začal na pc-bsd aby si mal daaký funkčný systém ktorý polahky nainštaluješ a nastavýš. Potom ked sa naučíš používať konzolové bsd nástroje včetne inštalácie softu a tak podobne vyskúšaj si nahodiť freebsd.

      Inak skús Virtualbox - tam si odskúšaj inštaláciu freebsd a pcbsd a sám si sprav úsudok.

      Ak som sa v niečom pomýlil tak ma prosím opravte a doplnte

      tomolc
      tomolc
      • Re: FreeBSD vs. PC-BSD 05.01.2008 | 13:22
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
        Ja som skúšal len PC-BSD, jednoduchá inštalácia, po inštalácii funkčné KDE. Ešte som si všimol že sú inak riešené zariadenia. Viac k tomu neviem dodať, pretože mi mrzol desktop s PC-BSD a hneď som to vyhodil.
    • Re: FreeBSD vs. PC-BSD 05.01.2008 | 16:10
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      PC-BSD ako uz vyssie spominal kolega je vlastne lahsie *BSD. Cize v pohode sa da pouzivat, a je jednoduchsie na sprava [obsahuje spustu klikatok] avsak nevyhoda skoro kazdeho *BSD je jeho troska tazkopadnejsia kompatibilita s novsim HW.

      FreeBSD je viac orientovane na konzoloidnych userov a konfig. subory. Nieco na styl Arch a Gentoo. Poskladas si vlastny system s tym, ze vies co tam mas a mas tam iba to, co chces ty.

      VirtualBox ja osobne odporucam, testujem na tom vsetkoooo. Menej trpi HDD a lepsie (rychlejsie ) funguje reset ;)