firefox+java

Sekcia: Aplikácie & Desktop 15.01.2008 | 20:20
Avatar majo984 Debian,Knoppix,Mandriva  Používateľ
ahoj, mam roblem ze v prehliadaci firefox mi nezobrazuje javu. Nainstalovanu ju mam a aj funguje v opere bez problemov i ked cestu som musel zadavat rucne ale ff sa chova akoby ani nebola instalovana. mozno by stacilo zmenit v about:config vo ff cestu ale ked zadam tu istu ako v opere nic sa nedeje a viac-menej sa bojim s about:config experimentovat
    • Re: firefox+java 15.01.2008 | 20:48
        Návštevník
      mas nainstalovany aj sun-java6-plugin
    • Re: firefox+java 15.01.2008 | 20:52
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
      V Debiane stačí nahodiť balíky sun-java6-fonts, sun-java6-plugin, ostatné závislosti Apt doťahá, ako napríklad sun-java6-jre. Potom by mal Firefox zobrazovať aj Javu.
      • Re: firefox+java 16.01.2008 | 00:20
        Avatar majo984 Debian,Knoppix,Mandriva  Používateľ
        mam nainstalovane iba jre http://java.com/en/download/linux_manual.jsp?locale=en&host=java.com&intcmp=1383
        pouzivam mandriva 2008.0 v opere funguje java bez problemov... vo firefoxe vobec aj ked ju stiahnem priamo cez ff. Cesta pre javu vo ff je /usr/java/ a v opere /usr/java/jre1.6.0_03/lib/i386 ak vsak zmenim cestu vo ff na tu istu ako v opere nic sa nedeje a java aj tak nefunguje
        • Re: firefox+java 16.01.2008 | 00:35
          Avatar Ivan Mandriva  Používateľ
          svojho casu som sa trapil s niecim podobnym a nakoniec som vyguglil, ze je potrebny simlink z adresara /usr/lib/firefox/plugins na javu. Najdi folder plugins, vo foldri kde mas instalovany Firefox a vytvor symlink 'libjavaplugin_oji.so' k jave. Je to tusim celkom dobre popisane aj na strankach javy, kde popisuju instalaciu pre Linux.
          • Re: firefox+java 16.01.2008 | 00:39
            Avatar Ivan Mandriva  Používateľ
            http://www.java.com/en/download/help/5000012300.xml
            • Re: firefox+java 16.01.2008 | 12:30
              Avatar majo984 Debian,Knoppix,Mandriva  Používateľ
              vdaka za pomoc uz to ide ;) este raz vdaka
              • Re: firefox+java 16.01.2008 | 12:37
                Avatar majo984 Debian,Knoppix,Mandriva  Používateľ
                este nieco mimo tuto diskusiu...opera mi ide nejak o poznanie pomalsie ako firefox...neviete cim by to mohlo byt? nie vzdy len sen-tam dlho nacitava, aj niekolko sekund..zaujimalo by ma cim to moze byt...