Linux v mobile ?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 27.01.2008 | 16:33
Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
Dobry den. Ako je mozne do mobilu napchat linux? Chcem si kupit SE K750i (ano, paci sa mi..) a nasiel som na youtube teepka kt. tam natrepal linux. Jak je to mozne? A ako sa to da urobit? http://youtube.com/watch?v=M0ljafkXxPo&feature=related Tak som pozeral ze O_o. A nejako sa mi nechce verit zeby tam bol originalne.. Alebo zeby to bola len tema? Dik za reakcie
There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Linux v mobile ? 27.01.2008 | 16:35
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      radsej openmoko :). Inac, v cine maju vraj nejake unknown-brand mobily s linuxom.
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Linux v mobile ? 27.01.2008 | 16:39
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Chcem sa cenovo vopchat do 4500 sk :[
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Linux v mobile ? 27.01.2008 | 17:41
      shade   Návštevník
      :D
      A nebude to iba video? Zda sa ze v grube ma este aj WinXP :)
      • Re: Linux v mobile ? 27.01.2008 | 17:46
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Linux nelinux, je to fajn mobil :D ale s linuxom by bol najsuper :D
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: Linux v mobile ? 27.01.2008 | 18:36
          Jaro   Návštevník
          Preco "by bol najsuper"?

          Mna by zaujimalo porovnanie s windows mobile, ale od cloveka, co skusil aj wm, aj open moko...
      • Re: Linux v mobile ? 27.01.2008 | 18:41
        WlaSaTy   Návštevník
        ties sa mi zda. ak ten telefon podporuje animacie cez flash (startup/shutdown) tak by to nebol prvy pripad ked si niekto vystrelil z ludi.

        ale neoficialne firmware pre niektore telefony zalozene na OS symbian alebo w mobile existuju :) nad ich funkcionalitou sa oplati zamyslat az ked ma clovek rezervny telefon. holt, peklo nepodporovaneho software.

        PS.: cerstve info z danej oblasti
        http://www.linuxdevices.com/news/NS8186281796.html
        niektory vyrobcovia dokonca zverejnili GNU/GPL kit pouzitelny aj na rebuild firmware ale nepapam. tiez som za openmoko ktory bude mat to co potrebujem, zarucene.
    • Re: Linux v mobile ? 27.01.2008 | 19:20
      Avatar Peter Drábik Manjaro  Používateľ
      mylsim ze by stalo za to zohnat si Siemens SX1. na nom linux funguje.
      • Re: Linux v mobile ? 27.01.2008 | 21:37
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Slaby fotak, divne rozlozenie klavesnice, mala pamat :(
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Linux v mobile ? 27.01.2008 | 19:28
      Miro   Návštevník
      No sklamem ťa, je to len gifko nastavene na prehratie pri zapnutí alebo vypnutí telefonu.
      • Re: Linux v mobile ? 29.07.2010 | 01:51
        lusl   Návštevník
        Je to sonyericsson Tuning. :) Práve som jeden Megapack dokončil. je to Linux Kubuntu 10.04 LTS pre Systém UIQ3. Toto je slabo pretunená K750-tka. na začiatku je Splash Screen, potom obyčajné GIFko, a Menu je v PNG. nič moc no.. Ikony na ploche sú fake. dajú sa spraviť aj pravé, sám som to skúšal cez ELFy, ale márne... moc sa mi to nedarilo.. potom so sa na to vykašlal.. moj megapack nájdete na stránke se-tuning.cz. :)

        ICQ 434-503-901 :) Enjoy.