nefungujúci internet

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.01.2008 | 15:19
Avatar mirkokrasko book: Zorin 4 desktop: Arch  Používateľ
Ludkovia vedel by mi dakto poradit s tým internetom?? Pozrel som do toho výpisu: /etc / resolv.conf
#! / bin / sh
#
# i f we have an unicast . local domain, we immediately disable avahi to avoid
# conflicts with the multicast IP4LL . local domain

i f [ - x / usr / lib / avahi / avahi - daemon - check - dns . sh ] ; then
exec / usr / lib / avahi / avahi - daemon - check - dns .sh
f i

Takže toto je v tom výpise, ja mam v tom guláš , skúšal som to aj nejak zmenit alebo vymazať ,ale nedovilí mi to. takže neviem čo s tým dalej.
Ďakujem
    • Re: nefungujúci internet 29.01.2008 | 15:45
      Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
      Preco otvaras novu temu, ked uz to je nacate v inej?
      Chybaju tu predsa informacie o probleme. Popleties plno ludi, co si toho nevsimli a znova sa ta budu pytat na detaily, bez ktorych tento problem vyriesit nejde. Marnis im cas.
      Premyslas obcas nad dosledkami svojho konania?
      Only man who sells empty boxes is the undertaker.
      • Re: nefungujúci internet 29.01.2008 | 16:52
        emenes   Návštevník


        No dakujem ti pekne za odpoved moc si mi pomohol. Ked nemáš čo povedať, radšej nič nehovor. Mikoho som nechcel popliest, ak sa tak stalo, ospravedlnujem sa. I ba som žiadal o pomoc , a vidím že niekomu to robí problém.
        • Re: nefungujúci internet 30.01.2008 | 11:58
          Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
          Uz sa ten problem riesi v tom prvom threade. Nechapem, preco otvarat novy a dalsi thread. Pomoct ti nepomozem, pretoze robis chybu. Ja ta iba na tu chybu upozornujem. A prekvapivo je to pre tvoje dobro, pretoze ti skor niekto odpovie v prvom threade, nez sa dopracuju k jadru problemu v tomto. Radsej obnov prvy thread dalsim prispevkom.
          Napis tam prosim ta konkretne aku adresu pingas, pretoze je to velmi nejednoznacne, co tam pises a clovek si moze len domysliet, co moze viest k mylnym zaverom.
          Only man who sells empty boxes is the undertaker.
    • Re: nefungujúci internet 29.01.2008 | 15:45
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
      Ak chceš prepísať konfig a zadať ručne nameservery, musíš to robiť pod rootom. Neviem aké distro a desktop používaš, máš rôzne spôsoby ako editovať, cez MC, Nano, Kwrite, Gedit, Mousepad, ale vždy ako root v tomto prípade.