netcat - blbe presmerovanie vstupu a vystupu...

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.01.2008 | 19:44
Tomi   Návštevník
ahoj,
skusil som len tak pre zabavu:

na serverovej casti dat
nc -vv -l -e /bin/sh -p1234

a na klientskej
nc -vv localhost 1234

pripojilo ma to, lenze potom sa zacali diat divy :)
jednak som tym neprebral terminal(nepisalo mi ziaden prompt, akokeby to bolo neinteraktivne na rozdiel od M$ Windows, kde mi pekne pise prompt cestu)
to by som este vydrzal, ALE ked som na klientovi zadal "sudo ls", vyzvu na heslo mi pisalo na SERVEROVEJ casti(!!!).

preco? a neda sa to chovanie co najviac priblizit windowsovskemu?
alebo sa da pouzit nieco in epre linuxy? inak prerobeny netcat? (nemyslim teraz na ssh, telnet ani nic podobne, ale na netcat a jeho derivacie)

prikladam log serverovej casti:

tomi@tomi-desktop:~/data/bin$ nc -vv -l -e /bin/sh -p1234
listening on [any] 1234 ...
connect to [127.0.0.1] from localhost [127.0.0.1] 52472
[sudo] password for tomi:
# teraz som na klientovi napisal nespravne heslo "tomas", ale nic sa nedialo, tak som tu napisal spravne a voila!
sh: tomas: not found

    • Re: netcat - blbe presmerovanie vstupu a vystupu... 30.01.2008 | 18:57
      lieko   Návštevník
      na remote hostovi spustit
      $nc -l -p 10001 -e /bin/bash

      pripojis sa
      $nc <ip> 10001

      Zvlastne je ze ked som to skusal na Fedore tak mi bravcovala ze nepozna parameter -e. Akokeby bol nc skompilovany bez tejto moznosti. Na debiane to islo v poriadku.

      Inac nechapem ake heslo si tam vyplnal. Ked sa pripojis na ten port kde pocuva nc tak ziadne heslo nemusis vyplnat. iba pustas prikazy
      • Re: netcat - blbe presmerovanie vstupu a vystupu... 30.01.2008 | 23:33
        Tomi   Návštevník
        ahoj,
        nic v zlom, ale vsetko som uz napisal, ale ze si to ty, tak to zas prepisem:

        tak, ako si mi teraz ty napisal, som presne dal na serverovej aj klientskej strane...(vid zakladny prispevok) a u klienta mi *nepise* prompt pri zadavani prikazu, cize to vyzera, akoby bol dash(nie tvoj bash, ktory nechcem, ale aj tak nefunguje ;-]) spusteny neinteraktivne.

        >Inac nechapem ake heslo si tam vyplnal. Ked sa pripojis na ten port kde pocuva nc tak ziadne heslo nemusis vyplnat. iba pustas prikazy

        no ved! sak som napisal na klientovi "sudo ls" a u servera sa mi objavila vyzva...

        ps: viem, ze mi chces pomoct, ale prosim ta nabuduce si precitaj, co sa niekto pyta, potom az odpovedaj :)
        • Re: netcat - blbe presmerovanie vstupu a vystupu... 31.01.2008 | 00:45
          lieko   Návštevník
          tym ze som tam napisal sposob ktory mi funguje som ti chcel naznacit ze to robis spravne a chyba nie je netcate. Tym ze som pouzil bash som ti nechcel naznacit ze ho mas pouzit, iba som ho zvolil ako priklad, kedze ho ja pouzivam. To ze tam nemas prompt je ok a tak to ma byt. Netcat nie je nahrada za ssh. To preco ti nejde sudo a nepojde ti ani su ti nepoviem, ale mal by si to brat ako fakt ze toto nc nevie.
          • Re: netcat - blbe presmerovanie vstupu a vystupu... 31.01.2008 | 14:22
            Tomi   Návštevník
            alee v M$ mi ide prompt... nevies cim to je? s tym sudom som sa uz zmieril, ale ten prompt mi stale chyba ;( neda sa prinutit bash, aby slapal tak, ze bude vypisovat aj prompt?diky :)