overclocking
Bo nece sa mi zakazdym ked potrebujem rychlo zkonvertovat nejaky film do ipodu furt restrtovat comp a hadzat sa do BIOS setup.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
3. ročník Bratislava OpenCamp sa uskutoční 5. 4. 2025
Po covidových rokoch a ďalších prekážkach je pred nami tretí ročník, ktorý sa uskutoční v apríli 2025 na FIIT STU v Bratislave. Prvý aj druhý ročník konferencie sa tešil účasti okolo 300 ľudí, veríme že tretí ročník bude ešte lákavejší.
Zdroj: Bratislava OpenCamp
Aj v roku 2025 sa v Bruseli uskutoční podujatie "Free and Open source Software Developers’ European Meeting" (FOSDEM). Viac na jeho stránkach.
Zdroj: https://fosdem.org/2025/
Komerčné riešenie pre virtualizáciu VMware Workstation Pro bolo uvolnené bezodplatne pre osobné použitie približne od mája 2024. Jedná sa o veľmi kvalitný virtualizačný nástroj pre windows aj linux.
Vznikla česká webová stránka venovaná distribúcii EndeavourOS s podporou Arch-Linux.cz. Táto distribúcia je založená na Arch linuxe. Inštalácia je založená na Calamares.
Zdroj: EndeavourOS.cz
V rámci updatov k 1.6.2024 bol vydaný respin MX linuxu pre single board počítač Orange Pi.
Zdroj: Mxlinux org
Vyšla nová verzia rolling-update distribúcie Manjaro, ktorá spája silu Arch Linuxu s jednoduchosťou user-friendly distribúcii. Okrem najnovšieho jadra je k dispozícii pre priaznivcov KDE aj najnovšie rozhranie Plasma 6. Manjaro vychádza vo verziách s KDE, GNOME a XFCE.
Zdroj: Distrowatch
Bola vydaná verzia 0.10 textového editoru neovim. Nová verzia obsahuje množstvo vylepšení LSP protokolu, zvýrazňovania syntaxe pomocou Tree-sitteru a ďalších menších zmien. Kompletný zoznam noviniek je dostupný v oznámení o vydaní.
Zdroj: neovim.io
Retro distribúcia arix prináša prostredie kde 1.1.2 na Debian 13 (trixie).
Zdroj: ariasft.github.io
V Greenie knižnici bola vydaná prvá kniha, ktorá je vytvorená z väčšiny umelou inteligenciou. Pokrýva udalosti Druhej svetovej vojny, vrátane rôznych doplnkových tém. Kniha je v angličtine.
Zdroj: Blog na Denníku N
Retro web poskytuje informácie o starom hardvéri
Zdroj: The Retro Web
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
http://www.makeuseof.com/tag/2-step-dvd-to-pc-or-ipod-video-conversion-using-free-software/
http://www.ubuntu-unleashed.com/2007/08/howto-convert-videos-to-ipod-smartphone.html
http://www.kde-apps.org/content/show.php/Convert+2+Video+MP4+(+iPod+&+PSP+)?content=74959
nechapem. a ako to robim? Nepriamo?
v Avidemuxe si nahodim pozadovane nastavenia a ide sa.
ja len potrebujem neco cim mozem v GNU/Linux znizit nasobič medzi SB a NB a zvýšiť reference clock. Bo to kým sa sa mi vypne openSUSE, hodím do BIOS settings a upravim to a kym sa susečko zasa zapne, a po konverzii to zasa nastaviť naspak.. to je akurát toľko času čo tým overclockingom získam.
inac, ja som zacinal taktit este na jumperoch, ak viete, co to je :D.
dik za ten obrazok, velmi pekne nacrtnute, uz som updatol vedomosti a v buducnosti, ked kupim novsi hardware (aj ked neviem naco by mi bolo treba momentalne), tak si ich updatnem aj viac do hlbky.
powertweak, ten ale tusim sa uz davno nevyvija. ale mozes vygooglit a skusit.
a potom si pozri toto:
http://www.kernel.org/pub/linux/utils/kernel/cpufreq/cpufreq.html
cpufreq je v jadre, je na to aj utilita potom
vsetko neoverene z mojej strany
o kolko zvysujes vlastne frekvencie? hod dake cisla, pochval sa
No reference clock (na msi fóre mi pidnali že sa to uź nevolá FSB na AM2) mám normálne na 200MHz, CPU multiplier = 11x -> 2200 MHz na CPU
a multiplier na tak hypertransportu medzi NB a SB mám 5 -> 1000MHz medzi SB a NB.
a multiplier na ram mam tak 3,333 (niesom si istý), proste pri 200MHz by mali bežat na 667MHz
Skusal som reference clock da na 250, HT multiplier som hodil 4, Ram som vobec nemenil, ciže by mala bežat asi na 833MHz, CPU Multiplier som nechal 11 (=2750MHz) a musel som zvýšíť CPU voltage o +0,1V (ked dam menej blbne, ked dam viac tak nejde vobec).
Pustil som na tom "burn-in" test (robí to matematické caclulácie a potom kontoroluje výsledky, viď google), vydrzalo to bez chyby jedinej matematickej chyby až do kým lm_sensors nezáhlásil 65C, potom nastala fatálna chyba a comp sa zosypal.
takže usudzujem z toho že by to mohlo byť stabilné..... ešte zohnať chladenie dobré a nechať memtest a burn-in pustený aspoň 12 hodín.
Ale na reference clock 230 (HT multiplier 4) to beží fajn, bez chyby a nárast výkonu je zreteĺne viditeĺný
a diky za tip, pozrem sa po tých programoch