Problém s XFCE4

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.03.2008 | 17:43
Avatar mayko ubuntu kk  Používateľ
Zdravím, súrne potrebujem pomoc. Ugradol som na svojom compe ramku (na 1.25GB) a odvtedy mi nechce nabehnúť xfce. Keď spustím pc, všetko nabieha ako zvyčajne, ale keď má nabehnúť prihlasovacie okno počítač sa zrazu tvári ako vypnutý: obrazovka hlási no signal a dokonca sa vypli aj ledky na klávesnici a nereagujú. Nič nereaguje, to isté spraví keď ho rozbehnem v núdzovom režime a spustím príkaz startx.

Mam dualboot s winxp a ten funguje bez problémov, vlastne ide všetko okrem xfce. Keby bol potrebný výpis čohokoľvek nie je problém, len neviem čím by sa dal daný problém diagnostikovať.

Ďakujem za pomoc a prajem pokojné a prežitie Veľkonočných sviatkov.
    • Re: Problém s XFCE4 21.03.2008 | 17:05
      kapo   Návštevník
      Hm, zaujimave.. Skusil si sa pohrat so suborom xorg.conf, pripadne nahodit jeho failsafe verziu?
      • Re: Problém s XFCE4 21.03.2008 | 19:37
        Avatar mayko ubuntu kk  Používateľ
        Neskúšal, ale pochybujem že mi to pomôže, lebo po odobratí tej ramky ide všetko OK.

        btw ramky: 256MB(266MHz) a 1024MB(333MHz), obe DDR1. Je možné že sú nekompatibilné kvôli rozdielnej frekvencii?

        Ešte som si všimol, že keď mám založené obe tak hneď po boote mi vyhodí hlášku: Cannot allocate resource region 0...atd(tak nejako).

        Už som viac-menej zmierený s tým, že ho budem musieť preinštalovať, ale obávam sa či to môj problém vyrieši.
        • Re: Problém s XFCE4 21.03.2008 | 22:25
          Avatar fierce arch, bsd  Používateľ
          Ked spustis system z live CD tak ide? Ked spustis system iba s 1GB pam. modulom tak co sa deje?

          Nechcem robit unahlene zavery, ale myslim, ze problem je v xorg (mozno v nastaveni kernelu?!).
          # \(- <br/> 456654 - linux registered user
          • Re: Problém s XFCE4 21.03.2008 | 23:45
            Avatar mayko ubuntu kk  Používateľ
            Iso súbor som vymazal pred dvoma dňami, zdalo sa mi že už je zbytočný, keďže mi xubuntu už dlho bežalo bez chyby. Zákon schválnosti:D Už ho znova ťahám, mám však dosť lenivú linku.

            Keď to spustím len s gigovou ramkou výsledok je rovnaký ako pri oboch: počítač hučí, svieti, len obrazovka a klávesnica to ignoruje:D

            Zbežne som si prezrel xorg, ale nenašiel som tam žiaden záznam alebo voľbu, ktorá by mi pomohla riešiť tento problém, ale to môže byť spôsobené faktom, že nie som ani zďaleka skúsený používateľ:) Na čo presnejšie sa mám zamerať, príp. kde inde hľadať?
          • Re: Problém s XFCE4 23.03.2008 | 13:25
            Avatar mayko ubuntu kk  Používateľ
            Spustil som liveCD, bo bootnutí to opäť vypustí tu hlášku a keď má nabehnúť DE tak to vypadne. Avšak stlačením klávesu, alebo pohnutím myšou sa to tvári ako pri zrušení screensavera a potom všetko ide ako má.

            Skúsil som celé xubuntu preinštalovať nanovo, ta hláška na začiatku ostala, ale úvodná obrazovka, aj xfce nabehlo v pohode. Nahádzal som aktualizácie>>stále v pohode. Už som si myslel, že je problém zažehnaný.

            Až keď som nahodil proprietarny nvidia ovládač na akcelerovanú grafiku a reštartol som comp problém bol zase na svete >> comp namiesto gdm zmrzne, reaguje len na tvrdy reset :(

            Xubuntu je asi najlepšie distro s akým som mal tú česť pracovať, avšak toto ma dostalo. Existuje spôsob ako mať Xubuntu aj akcelerovanú grafiku v mojom prípade?
        • Re: Problém s XFCE4 22.03.2008 | 18:20
          Avatar mayko ubuntu kk  Používateľ
          Ta hláška bola presne: PCI: Cannot allocate resource region 0 of device 0000:00:00.0. Trocha som googlil, a tento problém sa sem-tam spája s podobným problémom aký mám ja. Na tých fórach však bolo len plno prázdnych kecov a žiadne funkčné riešenie.