Udaje o .mp3

Sekcia: Aplikácie & Desktop 30.03.2008 | 17:26
Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
Dobry den. Nepoznate nejaky osvedceny sposob ako masovo zmenit nazvy mp3 pesniciek? Mam napr. Jakubysko - žiadna šanca [ nazov pesnicky, nie .mp3 suboru ] a ono mi to aj v pc, aj v mp3 prehravaci co nosim so sebou zobrazi Jakubysko - ?iadna ?anca popripade este ine znaky. No ved to snad poznate.. Neviete ako toto vyriesit, aby som mal z toho Jakubysko_-_ziadna_sanca ? Pozeral som korenciu nazvov suborov ale to neplati pre udaje ktore ma mp3jka zapisana pri sebe.. iba na nazvy suborov
Dakujem
There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Udaje o .mp3 30.03.2008 | 17:34
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      easytag to tusim zvlada a tiez nejaka textova utilita, ale nesominam si uz
      Debian. apt-get into it…
      • Re: Udaje o .mp3 30.03.2008 | 18:35
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Skusam sa s tym hrat ale nejako nechapem, mam 734 mp3 suborov a potrebujem masovo zmenit ich nazvy ako som pisal. Tam vidim ale iba po moznost po jednom si rucne menit udaje... Huh, to zabere pomerne dost casu, co? :D
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: Udaje o .mp3 30.03.2008 | 18:53
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          ja viem co potrebujes
          Debian. apt-get into it…
    • Re: Udaje o .mp3 30.03.2008 | 21:50
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
      Možno ti pomôže soft Krename.
      • Re: Udaje o .mp3 30.03.2008 | 21:54
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Ja uz normalne zacinam pochybovat ci existuje nejaky program ktory dokaze zmenit diakritiku v udajoch o mp3 subore.
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: Udaje o .mp3 30.03.2008 | 21:57
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          Bolo by riešenie pomocou easytag premenovať súbory podľa ID3 tagov. Potom by si z názvov súborov odstránil diakritiku a potom spätne pridelil ID3 tagy z názvu súboru. Viem je to trochu obkluka ale čo už.
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
          • Re: Udaje o .mp3 30.03.2008 | 22:08
            WlaSaTy   Návštevník
            ani nie, ved o to mu islo uz v prvej otazke.

            inak zaujimalo by ma co je to za prehravac co v europe nezvlada europske pismo aj s kucierkami.
    • Re: Udaje o .mp3 30.03.2008 | 22:14
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      ono by to uz mohlo byt vyriesene, keby si sa bol pozrel na ten easytag
      1.2.4. Correct tags fields with “Process Fields” scanner:

      Some conditions to use this mode:
      filename or tag fields filled
      want to correct the case
      want to change some characters

      This feature is interesting to normalize quickly yours filenames or tags. For example to fix the case or convert some characters (filename to lower case and words separated with spaces).
      On the top of the window, select the push-down buttons corresponding to each field to process. And then, press again the “green” button to run the scanner on the selected fields.
      Debian. apt-get into it…
    • Re: Udaje o .mp3 31.03.2008 | 12:07
      Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
      Ja som kodil podobny soft do skoly, pozrem sa ci ho niekde este mam.
      cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
      • Re: Udaje o .mp3 31.03.2008 | 16:44
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Nebolo by odveci.. hodilo by sa to sem :P Popripade potom do databazy znalosti to zaradit
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people