start do textove rezimu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 21.04.2008 | 16:14
radob   Návštevník
po dnesnom update mi prestali nabiehat xwin pri starte. Normalne sa vsetko loguje az pri vybere usera zostanem vysiet v textovom rezime. Normalne sa prihlasim, spustim startx a KDE nabehne v uplnom poriadku. Problem je aj pri ukoncovani, mam len 1 moznost a to end current session, - nemam restart ani switchoff.

co mam nastavit aby startovali KDE v grafickom rezime?

opensuse10.3 kde Linux 2.6.22.17-0.1-default i686
    • Re: start do textove rezimu 21.04.2008 | 16:27
      Avatar srigi   Používateľ
      YAST2 -> System -> Urovne behu -> nastav uroven 5.
      • Re: start do textove rezimu 21.04.2008 | 16:34
        radob   Návštevník
        vdaka,

        len neviem aku sluzbu
        • Re: start do textove rezimu 21.04.2008 | 21:09
          Avatar srigi   Používateľ
          Aha, takze nastav to takto. Snad to potom uz pojde.
          • Re: start do textove rezimu 22.04.2008 | 13:01
            radob   Návštevník
            na potvoru to tak mam nastavene a nejde to, jedine co tam pri bootovani nejde je cron, vypise chybu pri spusteni rulevel 5. Preto som sa potesil, ze to tymto vyriesim.
            Predpkladam, ze problem je v tom, alebo sa nieco prestavilo v useroch.

            Dakujem za pomoc.
            • Re: start do textove rezimu 22.04.2008 | 13:19
              Avatar srigi   Používateľ
              A faka, to je smola. Ked dojdem domov mozem sem postut nastavenie tych sluzieb. Lebo to vypada tak, ze z runlevelu 5 sa ti vyhodili Xka a ine pribuzdne sluby.
              • Re: start do textove rezimu 23.04.2008 | 13:57
                radob   Návštevník
                prisiel som na to, ze mi to robi xgl, ked som preobil /etc/sysconfig/displaymanager DISPLAYMANAGER_XSERVER=Xgl
                na
                DISPLAYMANAGER_XSERVER=Xorg

                zrosil som compiz a mam graficky login. Teraz ako to urobit aby bol aj xgl aj graficky login?
                • Re: start do textove rezimu 23.04.2008 | 14:29
                  Avatar srigi   Používateľ
                  Compiz neries cez Xgl, pise sa o nom, ze je to odpad. Pouzi rasej tieto nastavenia v xorg.conf. Dolezite je to zapnutie AIGLX, na to potrebuje dostatocne cerstve ovladace grafiky.