wifi sieť

Sekcia: Aplikácie & Desktop 08.05.2008 | 18:53
Šimon Tekeljak   Návštevník
ahojte vedel by mi niekto poradiť ako rozbehať wifi na notebooku acer extensa 5220 som nováčik tak mi poradte prosim
    • Re: wifi sieť 08.05.2008 | 19:34
      Avatar m4rtin.m   Používateľ
      ako prve treba zistit co za wifi kartu mas.

      spusti prikaz:
      lspci | egrep -i '(network)|(wireless)'
      • Re: wifi sieť 08.05.2008 | 19:40
        Šimon Tekeljak   Návštevník
        napsialo mi tam toto ale neviem co to znamena : 04:00.0 Network controller: Broadcom Corporation BCM94311MCG wlan mini-PCI (rev 01)
        • Re: wifi sieť 08.05.2008 | 19:45
          Avatar m4rtin.m   Používateľ
          znamena to ze mas v notebooku wifi kartu od firmy Broadcom, konkretne karta:

          Broadcom Corporation BCM94311MCG wlan mini-PCI (rev 01)

          Vpravo v databaze znalosti je na nu navod
          p.s:nemam tuto kartu
          • Re: wifi sieť 08.05.2008 | 19:48
            Šimon Tekeljak   Návštevník
            velmi ti dakujem za radu
            • Re: wifi sieť 08.05.2008 | 20:03
              Šimon Tekeljak   Návštevník
              Neviem co mam dalej urobit robim vsetko podla toho navodu ale vzdy v piatom kroku zastanem tak mi poradte co mam robit vzdy my napise ked zadam :cd a potom zadam make tak mi napise *** No targets specified and no makefile found. Stop.
              • Re: wifi sieť 08.05.2008 | 20:33
                Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ
                4. Otvor si konzolu a prejdi do adresára s ndiswrapperom (príkazom cd)
                To znamena ce mas prikazom cd prejst do adresara. Cize si zisti kde mas stiahnuty ndiswrapper a pouzi ten prikaz. Ak si ho napriklad stiahol do adresara verejne v tvojom home tak zadas
                cd /home/nazov_tvojho_uctu/verejne
                • Re: wifi sieť 08.05.2008 | 20:51
                  Šimon Tekeljak   Návštevník
                  no ved to stale robim a napise mi toto : tomas@user-laptop:~$ /home/user/Plocha/ndiswrapper-1.52.tar.gz
                  bash: /home/user/Plocha/ndiswrapper-1.52.tar.gz: Permission denied a ktoru adresu tam mam napisat toho balicka alebo toho co som rozbil
                  • Re: wifi sieť 08.05.2008 | 20:54
                    Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                    Prejdi do adresára kde máš ten súbor. Nie do toho súboru ;) Takže takto: cd /home/user/Plocha/
                    Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                    • Re: wifi sieť 08.05.2008 | 21:02
                      Šimon Tekeljak   Návštevník
                      a co dalej napisal som to co si my napisal a nic mi nenapise potom dam do terminalu make a napise zase toto :tomas@user-laptop:~/Plocha$ make
                      make: *** No targets specified and no makefile found. Stop.
                      ospravedlnujem sa za moje nepochopenie
                      • Re: wifi sieť 08.05.2008 | 21:12
                        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                        Už ho máš rozbalený? Ak hej tak ešte prejdi do adresára s tým ndiswraperom cd ndis*
                        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                      • Re: wifi sieť 09.05.2008 | 18:33
                        Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
                        Rozbaľ si ten archív do priečinku.

                        Otvor konzolu a pokračuj príkazmi
                        su
                        heslo roota,
                        -----------------
                        cd /kde/je/subor/ulozeny
                        cd /home/tomas/Plocha/Priecinok
                        -----------------
                        následne príkaz
                        ./configure && make && make install
                        Close the Windows Open The Source
                      • Re: wifi sieť 09.05.2008 | 19:07
                        Avatar m4rtin.m   Používateľ
                        nebolo by lahsie nahodit ndiswrapper z baliku?
                        • Re: wifi sieť 09.05.2008 | 20:15
                          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                          Bolo. Ale to by musel mať aj modul do jadra. Možno som to tam len nenašiel v synapticu.
                          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                          • Re: wifi sieť 10.05.2008 | 20:24
                            Avatar jarok Ubuntu 8.10  Používateľ
                            Nainstaluj si ten ndiswrapper cez synaptic.No driver radsej cez konzolu pretoze mne to v grafickom prostredi nejak nechcelo zobrat.

                            Otvor konzolu a zadaj:

                            sudo ndiswrapper -i /cesta k .inf suboru
                            sudo ndiswrapper -ma

                            Restartuj PC a malo by ti to ist.
                            • Re: wifi sieť 10.05.2008 | 20:45
                              Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                              Ale tu ide o to, že keď nainštalujem balík ndiswrapper z repozitárov, tak nemá modul do jadra. Takže žiadne modprobe ndiswrapper nejde. Proste nainštaluje mi to iba utilitu ndiswrapper ale potrebný modul do jadra nie. Hovorím, že možno treba nainštalovať ešte nejaký balík ale nechce sa mi to hľadať. Skompilovanie mi trvá pár minút.
                              P.S. Kvôli tomu reštartovať komp? Nie je to zbytočnosť? Stačí modprobe ndiswrapper
                              Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                              • Re: wifi sieť 12.05.2008 | 10:21
                                Avatar jarok Ubuntu 8.10  Používateľ
                                Mne to bez restartu nechcelo ist.
                                No momentalne nepouzivam na Hardy Heron ndiswrapper.
                                Povol si iba v neslobodnych ovladacoch driver na tvoju kartu a malo by to ist.Teda aspon mne to tak funguje.Predtym ako som skusal ndiswrapper som mal este problem aj s led indikatorom ktory je uz vyrieseny takze skus to tak.
                                • Re: wifi sieť 12.05.2008 | 11:18
                                  Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                                  Keby si si ten môj návod na rozchodenie wifi cez ndiswrapper prečítal, zistil by si, že aj mne to tak funguje ale wifi má omnoho menší dosah. Cez jednu stenu mi už padá signál doma (na routri nemám namontovanú anténu aby som znížil výkon - načo vysielať aj susedom ;) ). Cez ndiswrapper mám omnoho lepší signál. A navyše ovládač b43 (to je ten s neslobodných ovládačov) ide na mojej karte na max 24Mbit/s, čo je pri kopírovaní z kompu do kompu utrpenie oproti menšiemu utrpeniu pri 54Mbit/s cez ndiswrapper.
                                  Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk