VirtualBox a Internet

Sekcia: Aplikácie & Desktop 14.05.2008 | 01:00
TradeMark   Návštevník
Zdravim. Mam Ubuntu 8.04 a vo virtualnom stroji (cez VBox) mam Win XP. Uspesne som rozbehal zdielany priecinok medzi hostom a guestom problem je vsak s internetom. Som na internate a pripojenie mam cez ethernetovy kabel. Skusal som vsetky mozne nastavenia - NAT, Host ... ale stale sa pod winom na net nedostanem. POdarilo sa niekomu rozbehat zdielanie netu pre virtualny stroj pod VirtualBoxom 1.6? Kartu mam Broadcom... dakujem za pomoc!
    • Re: VirtualBox a Internet 14.05.2008 | 01:37
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Mne to ide hneď. Máš vo virtualboxe zapnutú pre ten win sieťovú kartu ako NAT?
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: VirtualBox a Internet 14.05.2008 | 02:06
        TradeMark   Návštevník
        Vyriesene... keby ma niekto podobny problem tak stacilo ze som zmenil MAC adresu na taku istu ako ma host pc ;)
        • Re: VirtualBox a Internet 14.05.2008 | 17:34
          Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
          Este mi skus vysvetlit naco ti je v tom Win XP vo VBoxe net ? Staci len minimalizovat okno s WinXP a zapnut prehliadac a je to ...
          Slackware
          • Re: VirtualBox a Internet 14.05.2008 | 19:15
            TradeMark   Návštevník
            Aktualizacie
            • Re: VirtualBox a Internet 14.05.2008 | 20:03
              Avatar Fero Volár mac OS, Ubuntu  Používateľ
              SP3 to vyriesi a nepotrebujes aktualizacie
            • Re: VirtualBox a Internet 14.05.2008 | 21:35
              Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
              A naco su ti tie aktualizacie a net vo virtualnom Windowse ??? To co ti pomoze ??? Nemas dualboot ?
              Slackware
              • Re: VirtualBox a Internet 14.05.2008 | 22:13
                Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                Načo dualboot. Mňa by otravovalo sa furt reštartovávať. Ešteže win už nepotrebujem. Bohužiaľ tento semester som ho musel mať kvôli škole. Kvôli dualbootu by som musel prerozdeliť disk. Vo virtualbose je to omnoho pohodlnejšie. A sieť treba na výmenu súborov. Ale samotný net som tam nikdy nepoužil.
                Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk