openSUSE 11.0 Beta 3

Sekcia: Aplikácie & Desktop 01.06.2008 | 19:56
Jozef   Návštevník
Ahoj.Používam Ubuntu a chcel som skúsiť niečo iné,tak som stiahol openSUSE 11.0 Beta3 /KDE/.Spustil som Live cd,ale neviem v tom pomaly nič urobiť.Napr.nepripojím sa na net /IP,Bránu,DNS aj masku podsiete som zadal/.Druhý problém je,že sa neviem dostať na disky v pc.Pomohlo by mi,keby som sa dostal na disky pc.Dopredu ďakujem za nakopnutie správnym smerom.
    • Re: openSUSE 11.0 Beta 3 01.06.2008 | 20:20
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      uz vyslo openSUSE 11.0 Relase Candidate...cize opravili niekolko bugov z bety. Skus pozriet ako to pojde. Inac 19 juna by mala byjst finalna verzia
    • Re: openSUSE 11.0 Beta 3 01.06.2008 | 20:51
      Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
      Ja spom nemal s pripojenim problemy, ale pouzivam dhcp. Aky typ spojenia do internetu pouzivas?

      Disky si mozno musis pripojit rucne, nie kazda Live distribucia ich pripoji pri starte.
      Only man who sells empty boxes is the undertaker.
      • Re: openSUSE 11.0 Beta 3 01.06.2008 | 21:14
        Jozef   Návštevník
        Oprava:problém opísaný v prvom príspevku sa týka openSUSE 11RC1-KDE4-LiveCD.Mám stiahnutú aj tú Betu a omylom som to odpísal.Pripojenie mám cez sieť LAN-statická IP.Len ako pripojiť disky,keď nové jadro 2.6.25 ich detekuje ako "sdx"? Ubuntu 7.10 ich detekuje ako "hdx".V ktorom adresári sa disky pc nachádzajú?
        Prepáčte tie asi hlúpe otázky,ale moc sa v tom zatiaľ neorientujem.
        • Re: openSUSE 11.0 RC1 01.06.2008 | 23:16
          Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
          Pusti si YaST -> hardver -> rozdelenie disku (Partitioner)
          a v nastaveniach kNetwrokManager-u by si mal mat moznost nastavit pevnu IP, pripadne ak si konzolovy typ (hm, citam ubuntu, tak asi nie), tak si to nahod rucne cez ifup resp. ifconfig.
          Only man who sells empty boxes is the undertaker.
    • Re: openSUSE 11.0 Beta 3 02.06.2008 | 13:00
      Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
      hmm..

      tak co som zistil ja: nefunguje automaticky update - iba v konzolke cez zypper.

      inak OK, celkom svizne, nepada.
      • Re: openSUSE 11.0 Beta 3 02.06.2008 | 17:40
        Jozef   Návštevník
        Ďakujem za rady.Počkám tých 16 dní do vydania finálnej verzie a ďaľšie snaženie zamerám na ňu.