/home/user/tmp
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Priatelia želám Vám do Nového roku 2025 všetko dobré, nech sa Vám vo svete Linuxu darí a z mojej strany ďakujem všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispievajú na tento web. Či sú to už správy o zaujímavých novinkách, komentáre v diskusiách alebo blogy, ktoré niekedy zaberú aj pol dňa klepania na úkor svojho času. O to väčšia vďaka, PF 2025.
3. ročník Bratislava OpenCamp sa uskutoční 5. 4. 2025
Po covidových rokoch a ďalších prekážkach je pred nami tretí ročník, ktorý sa uskutoční v apríli 2025 na FIIT STU v Bratislave. Prvý aj druhý ročník konferencie sa tešil účasti okolo 300 ľudí, veríme že tretí ročník bude ešte lákavejší.
Zdroj: Bratislava OpenCamp
Aj v roku 2025 sa v Bruseli uskutoční podujatie "Free and Open source Software Developers’ European Meeting" (FOSDEM). Viac na jeho stránkach.
Zdroj: https://fosdem.org/2025/
Komerčné riešenie pre virtualizáciu VMware Workstation Pro bolo uvolnené bezodplatne pre osobné použitie približne od mája 2024. Jedná sa o veľmi kvalitný virtualizačný nástroj pre windows aj linux.
Vznikla česká webová stránka venovaná distribúcii EndeavourOS s podporou Arch-Linux.cz. Táto distribúcia je založená na Arch linuxe. Inštalácia je založená na Calamares.
Zdroj: EndeavourOS.cz
V rámci updatov k 1.6.2024 bol vydaný respin MX linuxu pre single board počítač Orange Pi.
Zdroj: Mxlinux org
Vyšla nová verzia rolling-update distribúcie Manjaro, ktorá spája silu Arch Linuxu s jednoduchosťou user-friendly distribúcii. Okrem najnovšieho jadra je k dispozícii pre priaznivcov KDE aj najnovšie rozhranie Plasma 6. Manjaro vychádza vo verziách s KDE, GNOME a XFCE.
Zdroj: Distrowatch
Bola vydaná verzia 0.10 textového editoru neovim. Nová verzia obsahuje množstvo vylepšení LSP protokolu, zvýrazňovania syntaxe pomocou Tree-sitteru a ďalších menších zmien. Kompletný zoznam noviniek je dostupný v oznámení o vydaní.
Zdroj: neovim.io
Retro distribúcia arix prináša prostredie kde 1.1.2 na Debian 13 (trixie).
Zdroj: ariasft.github.io
V Greenie knižnici bola vydaná prvá kniha, ktorá je vytvorená z väčšiny umelou inteligenciou. Pokrýva udalosti Druhej svetovej vojny, vrátane rôznych doplnkových tém. Kniha je v angličtine.
Zdroj: Blog na Denníku N
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Ale ty si sa asi chcel opytat na to ci si nesposobis problemy ak tie data vymazes. Sposobis, ak budu zapnute procesy ktore tie docasne data vyzaduju.
PS.: Aby som ta nenapinal, vyskusaj.
Tvrda ironia od cloveka co nepovie aku zmenu a v akej distribucii vykonal.
Tvrda ironia od cloveka ktoremu je lahsie opytat sa a pockat kym niekto neminie za neho svoj cas ako by musel on pozriet tam kde sa ma.
Tvrda ironia, este mi nalozis ?
Tvrda ironia od cloveka co nepovie aku zmenu a v akej distribucii vykonal. - Nechápem aký význam v tejto otázke mala distribúcia či zmena ?
Tvrda ironia od cloveka ktoremu je lahsie opytat sa a pockat kym niekto neminie za neho svoj cas ako by musel on pozriet tam kde sa ma. - Tak na čo je forum ak mám hľadať v príručkách ? Nerozumiem.
A ja tinenakladám, som rád ak poradíš, vyznáš sa. Len treba z teba ťahať ako z chlpatej deky :))
Mimochodom, mozes mi povedat co si myslel tou tvojou vetou "Ešte dobre, že nie všetci sú taký prajný v radách" ? Mozno som len zbytocne stracal cas, mna nevyhecujes ako male decko.
Mimochodom. Ak Ti pripada ze sa chovam ako male decko, tak sa nabuduce zachovam ako ostatny a zle polozenu otazku neham zapadnut prachom. Maj sa, a pametaj.
PS.: Ze som nedokazal odhadnut to co si priznal slovami:
:Teda zabere to kopu času ktorú aj tak už nemám.
To poukazuje na egoizmus kde radsej plytvas casom ostatnych aby si usetril ten tvoj drahocenny. Pre takych ludi existuje platena podpora, ale typnem si ze ty za nu nedas ani korunu.
Prirucku nemam, ale rad bych vedel, co se muze a co nesmi v techto adresarich mazat. Poradi nekdo?
Prirucku nemam, ale rad bych vedel, co se muze a co nesmi v techto adresarich mazat. Poradi nekdo?
/home/pouzivatel/tmp
a nie v/tmp
/home/pouzivatel/tmp
nahodou iba symlinkom na/tmp
?Ale ked sa nad tym tak zamyslim, tak ma linux za sebou uz druhu zlomovu fazu. Prva bola ked sa dal system nainstalovat a kompletne nastavit pomozou nativneho klikania, a ta druha? Uz tu mame uzivatelov ktory potrebuju nastroje na vycistenie docasnych suborov. Zaujimalo by ma kedy bude aktivny treti prelomovy bod, teda ze spyware a trojan removery sa stanu opodstatnenymi.
PS.: Aj ten druhy prelomovy bod je uz automatizovany, vecsina modernych distribucii ma volbu pri starte na odstranenie nepotrebnych docasnych suborov a o tom bola ta posledna otazka na ktoru nebolo treba odpovedat. Odpoved bola jasna z povahy a funkcionality toho nastroja.
Inak odmazanie docasnych dat moze viest k nefunkcnosti systemu, presnejsie povedane k padu programov ktore s tymi datami aktualne pracuju. Preto sa tie adresare odmazavaju pri starte ked este nebezia programy ktore by tie data mohli pouzivat. Ci je to nebezpecne alebo nie, to uz neham na posudeni kazdeho uzivatela. Ja si temp mazem v pripade potreby, nebudem predsa koli tomu rebootovat.