ubuntu freezing

Sekcia: Aplikácie & Desktop 04.07.2008 | 14:18
editor   Návštevník
cafte,

po poslednych aktualizaciach z pred par dni, mi zacalo mrznut ubuntu. No ubuntu je asi siroky pojem, len neviem nejako vyselektovat ci to je len X windov, ci len myska ci co vlastne.

Popisem problem:

robim si , surfujem po nete, pocuvam pesnicky, do toho nejaka konzola otvorena..proste nic moc speci, klasika par okien. A potom z nicoho nic, mi prestanu reagovat vsetky programy. Nemozem, sa napriklad prepnut s Firefoxu do mp3 playera, nemozem xytit okno za ram a zvecsit ho alebo zmensti, presunut nic... ale, ked pouzivam klavesove skratky napr na prechod po virtualnych plochach tak to ide. Na win key mam nastavenu konzolu, a to tiez ide. Vzdy jedine co viem urobti je bud resnut X cka a dufat ze to pojde, alebo cakat dokal sa to znormalizuje.

btw ked to zamrzne tak sa viem dostat do konzoly (lebo to mam na klavesovej skratke a tie idu) a dam si top tak vidim ze X mi zeru 1percento CPU..tak nevim.

pls poradte, bo to strasne zneprijemnu pracu a celkovo cely dojem z linuxu ...a uz by som sa rad naucil s linuxom trosku viac, len toto je strasna brzda.

dakujem za vsetky napady.

    • Re: ubuntu freezing 04.07.2008 | 15:07
      Aas   Návštevník
      Skus viac citat ako pisat.
      aneb.

      I'll always use Google before asking dumb questions.

      Skus si pridat do boot options v /boot/grub/menu.lst

      acpi=force irqpoll

      Howgh!
      • Re: ubuntu freezing 04.07.2008 | 15:33
        editor   Návštevník
        tak so to skusil a po 2 minutach zase freez



        btw v tom logu by som mal cca co hladat?
    • Re: ubuntu freezing 04.07.2008 | 15:09
      Avatar soplavyjojo Fedora 10 64bit + KDE4  Používateľ
      no tak si teda tu konzolu otvor a skus pohladat v com je problem. Ja by som ako prve skusil dmesg alebo sa poobzeraj v adresari /var/log
      • Re: ubuntu freezing 04.07.2008 | 15:38
        editor   Návštevník
        btw neni to mouse freez v tom zmysle ze mi prestane ist myska..., ja s nou hybat mozem ale ono je to skor ze okna a cele prostredie prestane reagovat na akcie prevadane myskou.
    • Re: ubuntu freezing 04.07.2008 | 15:50
      Avatar Ľubor debian-based  Používateľ
      Mne pomohlo hpet=disable
      • Re: ubuntu freezing 04.07.2008 | 20:05
        editor   Návštevník
        a to si do dopisel kde ? /boot/grub/menu.lst?
        • Re: ubuntu freezing 04.07.2008 | 20:09
          Avatar Ľubor debian-based  Používateľ
          Ano.
          • Re: ubuntu freezing 04.07.2008 | 20:20
            editor   Návštevník
            tak som skusil ale napomohlo :(, zase mi to zamrzlo na minutu...

            este nejake napady?
            • Re: ubuntu freezing 04.07.2008 | 20:35
              Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
              ak pouzivas compiz fusion, vypni ho...
              • Re: ubuntu freezing 04.07.2008 | 21:03
                editor   Návštevník
                no ano pouzivam ho, ale pouzivam ubuntu aj kvoli compizu, takze vypnut ho neni pre mna riesenie

                skor by som to bral ako cestu k najdeniu presneho zdroja problemu
                • Re: ubuntu freezing 04.07.2008 | 22:16
                  Avatar Ľubor debian-based  Používateľ
                  Ukaz nam ako si to tam zapisal ;-)
                  • Re: ubuntu freezing 04.07.2008 | 22:58
                    editor   Návštevník
                    toto je vystup z mojho menu.lst


                    ## ## End Default Options ##

                    title Ubuntu 8.04 - Hardy Heron 2.6.24-16
                    root (hd0,2)
                    kernel /boot/vmlinuz-2.6.24-16-generic root=UUID=73ebe391-2ccd-460e-86b8-3a2d549da52e ro quiet splash
                    initrd /boot/initrd.img-2.6.24-16-generic
                    quiet

                    title Ubuntu 8.04, - Hardy Heron(recovery mode)
                    root (hd0,2)
                    kernel /boot/vmlinuz-2.6.24-16-generic root=UUID=73ebe391-2ccd-460e-86b8-3a2d549da52e ro single
                    initrd /boot/initrd.img-2.6.24-16-generic

                    title Ubuntu 8.04, memtest86+
                    root (hd0,2)
                    kernel /boot/memtest86+.bin
                    quiet

                    ### END DEBIAN AUTOMAGIC KERNELS LIST

                    # This is a divider, added to separate the menu items below from the Debian
                    # ones.
                    title Other operating systems:
                    root


                    # This entry automatically added by the Debian installer for a non-linux OS
                    # on /dev/sda1
                    title MS Win XP Pro - tazky brutal
                    root (hd0,0)
                    savedefault
                    chainloader +1


                    hpet=disable
                    • Re: ubuntu freezing 05.07.2008 | 00:26
                      Avatar Ľubor debian-based  Používateľ
                      Ja som vedel preco chcem ten menu.lst :-P
                      Dopisuje sa to vzdy nakoniec riadku root cize
                      kernel /boot/vmlinuz-2.6.24-16-generic root=UUID=73ebe391-2ccd-460e-86b8-3a2d549da52e
                      a tam do dopises a vznikne ti
                      kernel /boot/vmlinuz-2.6.24-16-generic root=UUID=73ebe391-2ccd-460e-86b8-3a2d549da52e ro quiet splash hpet=disable
                      • Re: ubuntu freezing 05.07.2008 | 01:24
                        editor   Návštevník
                        este ze si taky prezieravy :), ok tak diki idem to hned vyskusat
                        • Re: ubuntu freezing 05.07.2008 | 02:15
                          editor   Návštevník
                          ...no tak prave mi to zase zamrzlo...

                          btw nevim co presne znamena prikaz hpet=disable, ale co som hladal tak som poxopil ze to ma nejako pomahat pri bootovani sysytemu, right?

                          v zdrojakoch kernelu je Documentation/hpet.txt:


                          High Precision Event Timer Driver for Linux

                          The High Precision Event Timer (HPET) hardware is the future replacement
                          for the 8254 and Real Time Clock (RTC) periodic timer functionality.
                          Each HPET can have up to 32 timers. It is possible to configure the
                          first two timers as legacy replacements for 8254 and RTC periodic timers.
                          A specification done by Intel and Microsoft can be found at

                          no nic, idem hladat dalej. V kazdom pripade budem vdacny za dalsie rady.
                          • Re: ubuntu freezing 05.07.2008 | 03:57
                            editor   Návštevník
                            no skusol som aj uplne vypntu compiz-fusion, islo to tak cca 40 min a pak to zase zamrzlo.
                            Uz zacinam byt pomaly zufaly. Ked to nevyriesim, tak ma to fakt donuti sa opet vratit k windowsu :(
                            • Re: ubuntu freezing 05.07.2008 | 05:40
                              editor   Návštevník
                              no vypada to ze problem vyrieseni. Stacilo zmeni THEM-u.
                              Mal som nahodenu "overgloosed".

                              Tak som ju odinstalovat a zatim uz ficim hoooooodne dlhu dobu bez freeezu.

                              Lidi ani neviete aky som mega ulta happy :))

                              dakujem vsetkym za ich rady a cas. mozte locknut temu.


                              ps: este by ste mohli niekto aj Vy vyskusat tu THEMU, ci aj Vam to bude blbnut, alebo nemate snou uz nejake skusenosti? .... alebo fakat na nu :)

                              • Re: ubuntu freezing 05.07.2008 | 16:55
                                editor   Návštevník
                                OMG no tak nebolo to v tom , zase mi to mrzne.

                                Docital som sa ked ked vymazem subory .gnome a .gconf z mojho domovskeho adresara tak by sa malo GNOME resnut do defaultnych nastaveni. Uroibil som to, a nic sa nezmenilo. Viete niekto ako resnut GNOME?
                                • Re: ubuntu freezing 06.07.2008 | 15:16
                                  Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
                                  aj mne mrzne a neviem, co s nim robit, googlil som, skusal som, no niet rady, mrzne vzdy, ked bezi nejaka 3D aplikacia, zmrzne len X, niekedy mi uplne padne grafika a pomoze len alt+SysRQ+R a potom ctrl+alt+F1 a nakoniec ctrl+alt+del... mam HP6710b... achhhhh :-(
                                  • Re: ubuntu freezing 06.07.2008 | 15:27
                                    WlaSaTy   Návštevník
                                    Toto robilo aj mne pri kombinacii flash v prehravaci a prehravanie videa cez standardny graficky vystup XV pod 3d desktopom. Ci tu chybu ovladaca intel v ubuntu uz opravili, to netusim. Po nejakom update sa mi uz nerejavuje ale uz tie videa vo flashi fakt nemusim. Mizerna kvalita, mizerny obsah, neumerna rezia na sieti.
                                    • Re: ubuntu freezing 06.07.2008 | 16:45
                                      Avatar Ľubor debian-based  Používateľ
                                      Prestante pozerat redtube, WlaSaTy tak uz urobil ;-)
                                      • Re: ubuntu freezing 06.07.2008 | 16:56
                                        WlaSaTy   Návštevník
                                        BTW bol to kalerab.sk a po prechode na FF3 mi chvilu nefungoval flashblock.
                                        • Re: ubuntu freezing 06.07.2008 | 19:17
                                          editor   Návštevník
                                          ja som uz zistil cim to bolo u mna. Nebolo to ani THEMOU ani flashom ani nicim..jednoducho som vymenil mysku a uz to fici. Zistil som to uplnou nahodou ked som mysku z "velkeho pc" DESKTOPU pixol do notaska (hp dv6700), a vsekunde mi to zamrzlo. Takze teraz puzivam notaskovu mysku sade a zatim to fici.

                                          ps: redtube fpoho :)
                                          • Re: ubuntu freezing 06.07.2008 | 21:06
                                            Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
                                            zeby dalsia unahlena reakcia??? sak uvidime, ked tu zajtra opat napises ;-)
                                            • Re: ubuntu freezing 06.07.2008 | 23:58
                                              editor   Návštevník
                                              uple xapem tvoeje reakcii :). ale uz to mam ostestovane..dnes cely den v phob bez freezu a vraim tu zly mysku som pichol do book kde je teiz ubuntu a hned to zamrzlo...cize je to viac nez jasne a uz definitivne :)
                                              • Re: ubuntu freezing 07.07.2008 | 00:11
                                                WlaSaTy   Návštevník
                                                ak nie je v zaruke, tak posli fotky. teda z toho ako a co sa s nou prave stalo.
                                                • Re: ubuntu freezing 07.07.2008 | 01:15
                                                  Avatar lipo Arch Linux  Používateľ
                                                  Určite niečo na spôsob tohto :)
                                                • Re: ubuntu freezing 07.07.2008 | 01:16
                                                  DanoD   Návštevník
                                                  Ludia citam tuto temu ako sialeny.... pretoze mam rovnaky problem a som uz fakt frustrovany.. prvykrat sa mi to stalo po prechode na 8.04 (cista instalacia)... na ubuntuforums som sa docital ze to bude zrejme nejaka chyba v jadre, tak skusal som aj ine distribucie a vsade to mrzne... tak som zvedavy ci mi toto pomoze, teoreticky to moze byt aj ine zariadenie ako mys nie? hmm ale zatial aspon dik za typ
                                                  • Re: ubuntu freezing 07.07.2008 | 02:35
                                                    editor   Návštevník
                                                    ano mas pravdu je to v jadre. Dokonca mojmu kamosovi to robilo vo freeBSD a tiez to musel nejako opatchovat a skompliovat na novo cele jadro....ale na taketo hratky sa ja veru necitim....

                                                    neviem mozno ty ano :) , skus
                                                • Re: ubuntu freezing 07.07.2008 | 01:17
                                                  editor   Návštevník
                                                  nie ved to je dobra mys, teda pre ine OS ako je ubuntu.
                                                  Konkretneje to je tatol. Stala ma 1000sk , rozbijat ju nebudem, nevidim dovodov.
                                                  To ze s nou nevie ubuntu pracovat je iba na hambu samotneho ubuntu
                                                  • Re: ubuntu freezing 07.07.2008 | 14:15
                                                    Avatar Plado ubuntu  Používateľ
                                                    ojoooj.... ta znacka mi stacila
                                                  • Re: ubuntu freezing 07.07.2008 | 14:49
                                                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                                                    nafta nepojde do benzinoveho motora... ani naopak...

                                                    mam jednoduchu mysku genius, stala ma 200sk, mam ju 7 rokov a funguje vsade. sedi mi v lavej aj pravej ruke, nemusim ju cistat a bez problemov funguje na podlozke - zeleny sanon.

                                                    tak kde je asi problem?
                                                    • Re: ubuntu freezing 07.07.2008 | 19:34
                                                      editor   Návštevník
                                                      nikde tak si pak stastny clovek :), ale ja mysku genius by som nemohol, to trhanie a ked prudko pohnes a vystreli ti "barjako" tak to ja fakt nemusim, a to nebodaj si este nieco na nej zahrat...to je peklo
                                                      • Re: ubuntu freezing 07.07.2008 | 19:55
                                                        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                                                        hram cokolvek, plynulost vyborna na hranie aj na machlenie v gimpe... mam 400dpi a totalne spokojnost. ziadne "vystrelovanie" som nezazil...
                                                        • Re: ubuntu freezing 08.07.2008 | 02:38
                                                          editor   Návštevník
                                                          stano, tak si zahraj na 400 DPi cs, wowko, quake, a pak mi povedz. Proste ja pod 800 nejdem, bo mi to fakt vadi, ponevac som veeeeeeeeeeelmi ale veeeeeeeeeelmi aktivne hraval CS. Tak som bol na taketo veci velmi fajnovy :) , ale ved ked Ti to vyhovuje tak potom np. V podstate som vzdy obdivoval ludi co vedeli zahrat aj na tokomto matrosi.

                                                          Btw radsej mi porad preco ta moja spina draha mrzne :) ?
                                                          • Re: ubuntu freezing 08.07.2008 | 11:54
                                                            DanoD   Návštevník
                                                            No nemal som cas to poriadne otestovat... takze len tak narychlo mam nejaku MIcrosoftacku mysku ;) zeby preto blbla? Stala zhruba 200 sk takze uplne obycajna... ide o to ze ju mam napojenu cez usb hub do NB spolu s dalsimi zariadeniami(tlaciaren webkamera a telefon) takze nie som si isty ci to je myskou... akonahle vitiahnem hub a naspet strcim jned zamrzne, skusal som mys napojit na priamo a nemrzlo to ale skusal som to fakt len kratko... tebe to zamrzne hned ked ju strcis?
                                                            • Re: ubuntu freezing 08.07.2008 | 17:12
                                                              editor   Návštevník
                                                              no vies co hned nie, je to strasny random :). Dakedy to vydrzi aj 5 minut a dakedy to je 2 sekundovka.

                                                              a asi ani nema vyznam hladat drivery na MSmysi na LINUX, ked ratam ze MS ich asi len tazko vypusti :) a polka linuxakov z duse nanavidi MS, tak asi tazko budu pisat drivery pre ich hw.




                                                              • Re: ubuntu freezing 08.07.2008 | 17:23
                                                                Avatar lazzio F16  Používateľ
                                                                ja pouzivam tuto "propietarnu :) a ide v poho, ziaden problem ....
                                                                $ € £ > /dev/null ; fg human_mind [1] zazen
                                                                • Re: ubuntu freezing 08.07.2008 | 17:50
                                                                  editor   Návštevník
                                                                  no ja ma tez "propietarnu" - toje dobre :))), len hold nefacha:(, tak pouzivam druhy MS notebookacku mysku :) a ta uz facha ako ma