Opera

Sekcia: Aplikácie & Desktop 04.08.2008 | 23:08
Milox   Návštevník
Preco mi stale vypisuje v opere ze nemoze zapisat do adresara /home/milos/.opera/opera6.adr . Ked mi toto vypisuje nedostanem sa na stranku napriklad na linuxos.sk alebo na pokec. Vlastne skoro na ziadnu stranku. Bud to nejde vobec alebo strasne pomaly. Pomozte mi co sty mam robit?
(Mandriva 2008)
    • Re: Opera 05.08.2008 | 00:18
      neprihlaseny dare_devil   Návštevník
      chmod 777 /home/milos/.opera/opera6.adr ?
      • Re: Opera 05.08.2008 | 00:32
        Milox   Návštevník
        Nerozumiem
        • Re: Opera 05.08.2008 | 00:35
          neprihlaseny dare_devil   Návštevník
          Ako root v konzole vykonaj prikaz, cim nastavis prava suboru na zapisovanie / citanie vsetkym uzivatelom.
          • Re: Opera 05.08.2008 | 00:41
            WlaSaTy   Návštevník
            vsetkym, ty mas internet banking?
            • Re: Opera 05.08.2008 | 00:46
              Milox   Návštevník
              A ako to mam vykonat v konzole? Som len zaciatocnik! Na Linuxe idem asi mesiac.
              • Re: Opera 05.08.2008 | 00:58
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                za ten mesiac si dufam nasiel v menu polozku terminal. tak ho otvor a napis to tam
              • Re: Opera 05.08.2008 | 01:03
                lelol   Návštevník
                spustíš konzolu
                cd /home/tvoj_adresar/.opera
                chmod 664 opera6.ini

                teda aj ked ti radia vyšie chmod 777, neviem prečo.
                Opera mne funguje s takto nastavenými právami.

                • Re: Opera 05.08.2008 | 01:04
                  lelol   Návštevník
                  oprava
                  chmod 664 opera.adr
                  • Re: Opera 05.08.2008 | 01:06
                    lo   Návštevník
                    myslim ze aj 644 kludne staci ;)
                    • Re: Opera 05.08.2008 | 01:11
                      WlaSaTy   Návštevník
                      myslim ze je vhodnejsie pouzit chown na vratenie vlastnictva skutocnemu pouzivatelovi ako davat ich kadekomu. domov ked ideme, tiez pouzijeme kluc od zamku a nepreburame sa krompacom.
                      • Re: Opera 05.08.2008 | 10:55
                        Avatar *;o)-->mini Debian GNU/Linux  Používateľ
                        jj, aj ja si myslim ze je spravnejsie
                        chown -R tvojnick.tvojnick nazov_adresara

                        takze v Tvojom pripade
                        chown -R milos.milos /home/milos/.opera/
                        Linux is like a teepee. No Windows, no Gates, Apache inside... *:)
      • Re: Opera 05.08.2008 | 02:32
        dedo mraz   Návštevník
        preco davas take k0k0tske rady?!
        • Re: Opera 05.08.2008 | 12:52
          Milox   Návštevník
          Spravil som to co ste mi poradili. Vyzera to byt OK ale Opera stale nejde najlepsie. Skusal som ju aj preinstalovat a stale to iste. Napisem nejaku stranku a stale len nacitava...nacitava...nacitava...a nic. Asi si hodim Mozilu.
          • Re: Opera 05.08.2008 | 13:20
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            aku verziu opery pouzivas?
            • Re: Opera 05.08.2008 | 13:26
              Milox   Návštevník
              9.51
              • Re: Opera 05.08.2008 | 15:32
                brano2   Návštevník
                Skus nejaku stranku cez IPcku, napr http://213.81.185.31 ak ti to pojde rychlo a ostatne nie, tak mas problem s nastavenim DNS, pouzivas domaci router na pripojenie viac pocitacov? Ine prehliadace pod linuxom funguju rychlo?
                • Re: Opera 05.08.2008 | 23:04
                  Milox   Návštevník
                  Ine prehliadace idu rychlo. Cez IP to ide rovnako ako ked napisem nazov stranky. Inak ta Opera ide normalne, ale v tom ako mi napise ze nemoze zapisovat do toho suboru tak to ztuhne.Mam Doma wifi rounter ale mam iba jednen PC. Postrednictvom toho rouneta mam vlastne internet. A je nastaveny aby mi automaticky prideloval IP v nejakom rozsahu. Nemyslim ze to bude rounterom ked ine prehliadace idu dobre. Napriklad Konqueror a Mozila idu OK.
                  • Re: Opera 06.08.2008 | 00:37
                    brano2   Návštevník
                    no chcel som sa len uistit, lebo ja som mal problem s DNS koli routru, toto vyzera byt nejaky iny problem.

                    Mozno ak nic ine, skusit vycistit cez operu cache a historiu a ak nepomoze tak odinstalovat, zmazat adresar .opera vo svojom domovskom. Potom nainstalovat znova a ak zas nebudu prava, tak zmenit vlastnika cez chown -R ako tu uz bolo pisane. Pripadne najskor skusit zmazat .opera aj bez odinstalovania.

                    Ja mam u seba ten adresar vytvoreny pod svojim uzivatelom a svojimi pravami:
                    [brano home]$ ls -la ~ | grep opera
                    drwx----- 15 brano users   1176 aug 5 22:14 .opera/
                    

                    brano - vlastnik, users - skupina, ak to nemas podobne ako u zvysnych suborov vo svojom adresari tak to bude ten problem, rovnako subory a adresare vovnutri by mali mat tvoj login a skupinu

                    Dalsia vec co moze blokovat subory je ak nahodou uz opera bezi a spustis ju znova, moze sa stat ze nejak spadne, alebo sa nestandardne vypne a ostanu "zamknute" subory. Ale to uz mozno trepem.

    • Re: Opera 06.08.2008 | 00:47
      Avatar Viliam Oravec Kubuntu 10.04 (MSI GX700PX)  Používateľ
      skus zmazať priečinok .opera z tvojho domovskeho priečinka. Nezabúdaj, že tým vymažeš všetky nastavenia, záložky a neviem akú háveď z opery.
      Všichni mněli ruce od krve, jenom já hubu... :)
      • Re: Opera 06.08.2008 | 00:52
        brano2   Návštevník
        zjavne su stranky co mu nejdu zrovna v bookmarkoch a opera sa snazi si obnovit informaciu o ich poslednej navsteve zrovna v danom adr subore.. tak to vymazanie by mohlo pomoct
      • Re: Opera 06.08.2008 | 12:53
        Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
        Zasadne sa nemaze ale zalohuje.
        Staci premenovat adresar na otestovanie a potom vratit, ked to nie je tym.
        Only man who sells empty boxes is the undertaker.
        • Re: Opera 06.08.2008 | 13:20
          Elven (neprihlaseny a nenapadny)   Návštevník
          tak tak, suhlas...

          pre zaujemcov:

          mv .opera .opera_zaloha
          • Re: Opera 06.08.2008 | 21:56
            Milox   Návštevník
            Ked som ju isiel preinstalovat tak som zmazal tu "haved" a aj cely priecinok .opera. Potom som si ju naistaloval nanovo. Isla dobre asi 2 dni.
            • Re: Opera 07.08.2008 | 16:59
              Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
              Skus prezriet historiu, ktora stranka to rozhodila.
              Only man who sells empty boxes is the undertaker.
              • Re: Opera 07.08.2008 | 17:20
                Milox   Návštevník
                Takze prvy krat mi to spravilo na stranke Pokec. Asi mam poriadnu smolu lebo tam chodim raz za mesiac a akurat sa to muselo stat mne :-( A potom to uz islo dolu vodou...ani Google ani Linuxos..
    • Re: Opera 07.08.2008 | 21:28
      Avatar lipo Arch Linux  Používateľ
      Len ma tak napadlo.. Keď si inštalujem operu cez sudo apt-get install opera, tak mi nainštaluje verziu 9.27. Aj keď ma minule v opere upozornilo, že je dostupná nová verzia 9.51, tak cez apt-get install mi nainštaluje verziu 9.27. Nemôže byť problém v tom, že by nová verzia bola zle podporovaná?
      • Re: Opera 07.08.2008 | 22:38
        Milox   Návštevník
        Mozne to je. Ale uz som sa zabyval v Mozille a na torrenty mam KTorrent. Predtym som tahal torrenty cez Operu. Ked budem mat cas mozem skusit inu verziu Opery.
      • Re: Opera 08.08.2008 | 15:37
        Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
        Mas neaktualny repozitar?
        Opera 9.27 ma neopravene security diery, takze nedoporucujem pouzivat.
        Only man who sells empty boxes is the undertaker.