Šance Ubuntu v enterprise svete

Sekcia: Aplikácie & Desktop 09.08.2008 | 16:11
Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
Ahojte,
zaujímalo by ma, čo si myslíte o tom, či Ubuntu uspeje aj v oblasti "enterprise" t.j. serverov a prenikne do sveta veľkých firiem, kde doteraz kraľuje RedHat a Novell SuSe alebo UNIX. ?
G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: Šance Ubuntu v enterprise svete 09.08.2008 | 16:18
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      myslim ze na to ma... teda ak im dovtedy nedojdu financie...
    • Re: Šance Ubuntu v enterprise svete 09.08.2008 | 17:03
      Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
      myslim, ze enterprise sferu ma rozdeleny redhat, novell a mandriva. z nekomercnych v podnikoch asi vedie debian.. tolko k sanciam.
      • Re: Šance Ubuntu v enterprise svete 10.08.2008 | 17:39
        drucik   Návštevník
        Hmm, mne sa paci na ubuntu dlha podpora pre servererovske verzie, deklarovanych 5 rokov oproti 2-om rokom na strane debianu je dost podstatna vyhoda, odpada tym kopec starosti s upgradovanim systemu na novsiu verziu a pod...
      • Re: Šance Ubuntu v enterprise svete 10.08.2008 | 17:42
        Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
        nie je to uplne tak, len na slovensku "najvacsiu premavku" zabezpecuje Ubuntu.
        Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
        • Re: Šance Ubuntu v enterprise svete 10.08.2008 | 18:23
          Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
          to je mozne.. na slovensku dokonca ma najvyssi podiel z IM prave ICQ.. to vsak nevypoveda o svetovom trhu..

          a aby to nevyzeralo zle, ja ubuntu doprajem aj uspech vo firmach, len... ubuntu neexistuje enterprise verzia v pravom slova zmysle - dnesne lts je obycajna desktopova verzia s dlhsou podporou. co sa tyka serverov, enterprise distra (RHEL, SLED, ...) poskytuju este aj dlhsiu podporu.. a dnes su aj 2 roky (zvlast vo svete linuxu) velmi dlha doba, preto ta skepsa.