openmoko, par otazok

Sekcia: Aplikácie & Desktop 23.08.2008 | 22:36
Avatar majo984 Debian,Knoppix,Mandriva  Používateľ
ahojte na youtube som nasiel toto video http://www.youtube.com/watch?v=4LgAKBOWSvE chcem sa preto spytat ci neviete ci naozaj je nejaky takyto emulator a ak hej kde by som ho nasiel a vyskusal si, aspon tak virtualne, na monitore pocitaca, pracu s openmoko. pripadne ako to rozbehat?
    • Re: openmoko, par otazok 24.08.2008 | 02:14
      strýko google   Návštevník
      http://wiki.openmoko.org/wiki/Download a o stranku dalej http://wiki.openmoko.org/wiki/Openmoko_under_QEMU
      • Re: openmoko, par otazok 24.08.2008 | 07:44
        majo984   Návštevník
        no ano, toto som vsetko som sa svojou brutalnou anglictinou pokusil preluskat, bohuzial, nakoniec som dopadol tak ze som bol nuteny dat sem otazku...proste neviem ako na to... :'( ak niekto viete prosim poradte.
        • Re: openmoko, par otazok 24.08.2008 | 20:58
          WlaSaTy   Návštevník
          Aj keby si ju mal na vyssej urovni tak by ti to bolo platne ako bambusove palicky vo francuzskej restauracii. To video poznam, keysi bolo mozne stiahnut build openmoko pre x86 platformu a spustit ho v qemu. Novsie buildy su uz od cias dostupnosti hardware zbytocnymi. Je sice moznost pohladat ten skript co stiahol z CVS ci SVN zdrojaky, prelozil a nakopol to v qemu ako target x86 alebo hoci aj emulujucom arm.

          Skus sa popozerat po tom skripte, hladaj nieco ako build. Mozno to este neodmazali z historie.
          • Re: openmoko, par otazok 24.08.2008 | 23:14
            majo984   Návštevník
            nasiel som nieco taketo...ci to bude fungovat aj na mojej distribucii neviem :'( http://wiki.openmoko.org/wiki/Automatic_emulation_in_Ubuntu
          • Re: openmoko, par otazok 25.08.2008 | 00:23
            majo984   Návštevník
            takze dostal som sa az k instalacii a tu nastava problem...
            ( cd build && . ../setup-env && \
            ( bitbake openmoko-devel-image u-boot-openmoko ) )
            ERROR: Openembedded's config sanity checker detected a potential misconfiguration.
            Either fix the cause of this error or at your own risk disable the checker (see sanity.conf).
            Following is the list of potential problems / advisories:

            Do not use Bitbake as root.
            make: *** [openmoko-devel-image] Error 1
            [root@localhost openmoko]#

            pokial sa pokusim spustit ten program ako root tak mi vypise

            [root@localhost openmoko]# bitbake
            ERROR: Please set the 'CACHE' variable.
            [root@localhost openmoko]#

            neviem ako dalej a stryko google mi velmi neporadil...poradi niekto?

            Stve ma tych asi 200MB softweru co som nainstaloval do distribucie a ani neviem ci z toho nieco bude ale co uz :D
            • Re: openmoko, par otazok 25.08.2008 | 00:28
              Avatar dit k/u/buntu_64  Používateľ
              http://wiki.openmoko.org/wiki/Automatic_emulation_in_Ubuntu ja som si to teraz nainstaloval podla toho navodu, ale je to brutal pomale :D
              • Re: openmoko, par otazok 25.08.2008 | 00:40
                majo984   Návštevník
                predpokladam ze mas ubuntu...? nestretol si sa tam s tym problemom ako som pisal vyssie?
                • Re: openmoko, par otazok 25.08.2008 | 01:11
                  Avatar dit k/u/buntu_64  Používateľ
                  to ti vypisalo ked si zadal aky prikaz?
                  • Re: openmoko, par otazok 25.08.2008 | 01:23
                    Avatar majo984 Debian,Knoppix,Mandriva  Používateľ
                    pri prikaze make
                    • Re: openmoko, par otazok 25.08.2008 | 01:50
                      Avatar dit k/u/buntu_64  Používateľ
                      napisal si to s qemu? make qemu ci ktore make myslis
                      • Re: openmoko, par otazok 25.08.2008 | 11:12
                        WlaSaTy   Návštevník
                        skorej bude chyba v niecom inom:
                        Do not use Bitbake as root.
                        make: *** [openmoko-devel-image] Error 1
                        [root@localhost openmoko]#
                        • Re: openmoko, par otazok 26.08.2008 | 13:01
                          majo984   Návštevník
                          takze som to vyriesil tak trosku svojsky :D nainstaloval som virtualbox, do neho ubuntu, postupoval podla navodu a funguje to :) v mojom distre (mdv2008.1) pravdepodobne neboli vsetky potrebne baliky...(co ma vedie k rozmyslaniu nad zmenou distra) a teda takto to ide celkom fajn. Kto chce nech vyskusa. mozno trosku rozdiel je ked chcete zmenit volbu bootu tak sa nepotvrdzuje enterom ale medzernikom...s toho som bol trosku zmeteny a taktiez enter ma posunul na dalsiu volbu v poradi :) no a zatial som sa nedostal nikam dalej ako za uvodnu obrazovku tak to idem poskusat :D
                          • Re: openmoko, par otazok 26.08.2008 | 14:59
                            WlaSaTy   Návštevník
                            To s tymi klavesami bolo sposobene tym, ze emulator ma inak mapovane klavesy ktore su na telefone.

                            PS.: ta chyba na ktoru som reagoval bola sposobena tym ze sa naozaj spustil build openmoko pod rootom. ak ma niekto standardne nahodeneho roota ktory sa prihlasi cez autologin, no tak to ma potom pocit bezpecia ako na Win95/98/ME.
                            • Re: openmoko, par otazok 26.08.2008 | 15:22
                              majo984   Návštevník
                              nie nemam standardne nastaveny root ucet ak si reagoval na toto. Niektore veci sa vsak nedaju spravit bez prislusnych opravnenii. ;)
                              • Re: openmoko, par otazok 26.08.2008 | 16:27
                                WlaSaTy   Návštevník
                                precitaj si este raz to, co som pisal, prepytujem ze som este zvyraznik boldomm najdolezitejsiu cast ktoru vie zapriet len hardcore.
                                • Re: openmoko, par otazok 26.08.2008 | 17:01
                                  majo984   Návštevník
                                  aha...nj moja chyba :D
                                  • Re: openmoko, par otazok 26.08.2008 | 19:48
                                    WlaSaTy   Návštevník
                                    No nevadi, ale ajtak si urobil viac ako dobre ked si si nainstaloval druhy OS na pokusy. Aspon v pripade ked ten pokusny OS odpalis, tak neostanes bez masiny pokial ju nepreinstalujes tak ako niektory z nas ktory nevyrastali na diskoch ktorych kapacita inklinuje k TB, teda of 0.1T vyssie. To bolo, 10Mb disk natiahnuty stackerom na 30Mb. Nie ako teraz :-)
    • Re: openmoko, par otazok 25.08.2008 | 01:09
      Avatar majo984 Debian,Knoppix,Mandriva  Používateľ
      takze a este zopar otazok trosku ineho typu :) ako je na tom tento telefon so softverom? me nejake vlastne repozitare? alebo je mozne si aj ten ktory soft skompilovat zo zdrojakov? je tu niekto kto uz tuto masinku ma? ake su vase dojmy? je nieco co tam chyba? alebo ste plne spokojny? pochvalte sa mi ;)
      • Re: openmoko, par otazok 25.08.2008 | 02:08
        Avatar Grawp   Používateľ
        Mna by velmi zaujimalo ci na tom bezia arm predkompilovane veci z debian arm repozitarov. Napr. taky GParted ci by som ho tam bez kompilacie rozbehol.
        • Re: openmoko, par otazok 26.08.2008 | 14:15
          Avatar Michal kubuntu, debian  Používateľ
          debian na freerunnerovi bezi http://wiki.debian.org/DebianOnFreeRunner (ale ci to je naozaj pravda som este neskusal, mozno az kupim vacsiu uSD kartu) no a kedze tam pisu ze sa daju pouzit takmer vsetky baliky dostupne pre debian nemal by byt problem :-)
          Vyššie uvedené zoskupenie písmen vyjadruje len to, že som skúšal či mi fungujú tlačítka na klávesnici. Akákoľvek spojitosť s reálnymi udalosťami a/alebo osobami je čisto náhodná.
      • Re: openmoko, par otazok 25.08.2008 | 03:15
        Avatar lesny_skriatok Xubuntu  Používateľ
        zatiaľ asi najviac informácií sa dá nájsť cez http://www.abclinuxu.cz/openmoko pomaly tam rastie počet článkov a liniek.
      • Re: openmoko, par otazok 26.08.2008 | 14:33
        Avatar Michal kubuntu, debian  Používateľ
        no su viacere verzie...
        1./ Om 2007.2 (postavena na GTK) je stara verzia ktoru opustili
        2./ Om 2008.8 (postavena na Qtopii ale s X11)
        3./ FSO - freesmartphone.org toto by mal byt zaklad pre smartphony na linuxe este stale vo vyvoji
        4./ qtopia of Trolltech-ku (pozor nema X11, takze nie je take lahke pridat "bezne" aplikacie)

        detailnejsie na http://wiki.openmoko.org/wiki/Distributions

        A moje "skusenosti": Om 2007.2 bola priamo v tel, fungovala v celku dobre (aj tel ak si pamamat) ale kedze vyslo 2008.8 hned tam letela tato verzia. Tu mi ale blbne tel. Pri volani pise ze nie je GSM, ale dovolat sa mi obycajne dalo, raz sa mi podarilo po prijati hovoru aj zavolat. (tel ma zatial moc netrapi). Zvuk po prebudeni zo spanku nesiel. Mal som nejake problemy s pripojeni na wifi s WPA2. Este sa v tom pohrabem.
        Dobra hracicka je http://www.borza.ro/index.php/2008/08/11/video-openmoko-neo-freerunner-does-motion-gestures-and-screen-orientation/
        ta zmena orientacie je super, len tie gesta mi nesli moc presne, asi som pohybovo moc nekoordinovany :-)
        FSO som tam mal len asi na 2-3 hodinky.

        P.S. bol uz aj update pre 2008.8 takze ak sa mi bude chciet este otestujem problemove veci
        Vyššie uvedené zoskupenie písmen vyjadruje len to, že som skúšal či mi fungujú tlačítka na klávesnici. Akákoľvek spojitosť s reálnymi udalosťami a/alebo osobami je čisto náhodná.