zmena KDE v mandrive 10.2

Sekcia: Aplikácie & Desktop 02.07.2005 | 15:34
Avatar celaskon   Používateľ
nainstaloval som si mandrivu 10.2 a chcem si zmenit prostredie kde na styl mac os. sitahol som si aj par tem na zmenu os ale ked som to dal,tak ikonky su stale v tom style ako win dole a nie v tom prisvitnom ramceku. je na to nejaky linuxacky soft co mi to zmeni ako je aj na windows nejaky Y´dock? alebo je an to iny postup? kde si stiahnem nove KDe 3.4 na mandrivu 10.2 aby to bol v slovencine alebo cestine? vopred vdaka za pozitivne odpovede upozornjem,ze som totalny zaciatocnik v linuxe
    • Re: zmena KDE v mandrive 10.2 02.07.2005 | 14:35
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Ako tému ikon odporúčam IcOSx. Link tám nefunguje, ale dajú sa stiahnúť rpm balíčky pre mandrivu. Veľmi dobrým priehľadným panelom s možnosťou pridávania modulov napríklad na zobrazovanie stavu nabitia batérie notebooku, záťaže procesora... je kxdocker. Dôležitou súčasťou je aj štýl, ja napríklad používam liquid, ale dá sa použiť ah baghira. Celé to vyzerá u mňa takto.
      • Re: Re: zmena KDE v mandrive 10.2 02.07.2005 | 15:08
        m0d0r   Návštevník
        To byla důležitá informace a bylo nutné ji sdělit, avšak navrhuji, aby od této chvíle byla další jednání vedena těmi, co mají mozek větší než angrešt.
    • Re: zmena KDE v mandrive 10.2 02.07.2005 | 15:00
      m0d0r   Návštevník
      no atk pre tieto veci existuje nieco ako http://kde-look.org/ kde pokial viem by mali byt popisane aj vsetky postupy ;)
    • Re: zmena KDE v mandrive 10.2 02.07.2005 | 15:07
      m0d0r   Návštevník
      a na slovencinu pripadne madarcinu by mali byt postupy na http://i18n.kde.org ;)
    • Re: zmena KDE v mandrive 10.2 02.07.2005 | 15:34
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Asi najjdenoduchsim riesenim pre zaciatocnika je instalacia z rpm balickov. Pre mandrivu odporucam nasledujuci postup: ako root zadat nasledujuce prikazy urpmi.addmedia contrib ftp://anorien.csc.warwick.ac.uk/Mandrakelinux/official/2005/i586/media/contrib with media_info/hdlist.cz urpmi.addmedia plf-free ftp://ftp.planetmirror.com/pub/plf/mandrake/free/10.2 with hdlist.cz urpmi.addmedia plf-nonfree ftp://ftp.planetmirror.com/pub/plf/mandrake/non-free/10.2 with hdlist.cz v ovladacom centre vyhladat balicky a nainstalovat