vzdialene prihlasenie na vzdialeny pocitac

Sekcia: Aplikácie & Desktop 24.08.2008 | 22:39
cvaldo   Návštevník
Ahojte

chcel by som sa spytat.Mam externy pocitac kde nemam monitor len bednu.Do teraz som tam mal natiahnute Ubuntu 7.10 a pripajal som sa cez VNCviewer.Ale teraz by som tam chcel dat Fedoru 9 a ked sa chcem pripojit vzdialene na tento pocitac tak my vyhadzuje ze ma problem v x servem.Ako si stym poradit aby to nevyhadzoval????
Alebo som zistil ze pocitac zostane v textovom rezime, ako sa na neho napojit inak ako cez VNCviewer.Chcel by som ho pouzivat ako testovaci webserver,datovy server,ale aj na stahovanie torrentou.


dakujem


    • Re: vzdialene prihlasenie na vzdialeny pocitac 24.08.2008 | 23:12
      WlaSaTy   Návštevník
      :Alebo som zistil ze pocitac zostane v textovom rezime, ako sa na neho napojit inak ako cez VNCviewer.

      Sice v tej vete nevidim otaznik, ale z dialky sa podoba na otazku. Tak teda, pouzi ssh, tak sa tam dostanes.
      • Re: vzdialene prihlasenie na vzdialeny pocitac 24.08.2008 | 23:17
        cvaldo   Návštevník
        cau vies mi povedat ci tam je nainstalovane???? Alebo ho tam musim nainstalovat???? A neaky navodik nemas po ruke????

        dakujem
        • Re: vzdialene prihlasenie na vzdialeny pocitac 24.08.2008 | 23:36
          WlaSaTy   Návštevník
          :cau vies mi povedat ci tam je nainstalovane????
          to vies aj ty, skus a uvidis. bud cez ssh alebo cez nmap.

          :Alebo ho tam musim nainstalovat????
          ak tam nebude nainstalovany, tak ho nainstaluj alebo ...

          :A neaky navodik nemas po ruke????
          myslis to co vypise vystup prikazu man ssh?
          • Re: vzdialene prihlasenie na vzdialeny pocitac 25.08.2008 | 01:39
            cvaldo   Návštevník
            A okrem ssh sa da aj inak vzdialene pripojit???Iny program???
            • Re: vzdialene prihlasenie na vzdialeny pocitac 25.08.2008 | 02:46
              Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
              Moznosti je vela, ale ssh je naozaj na toto najvhodnejsi.
              Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
              • Re: vzdialene prihlasenie na vzdialeny pocitac 25.08.2008 | 11:10
                WlaSaTy   Návštevník
                jedna z nich je aj putty.exe ktory je pre windos :-)
            • Re: vzdialene prihlasenie na vzdialeny pocitac 25.08.2008 | 11:21
              Avatar borg Fedora  Administrátor
              telnet :)
              • Re: vzdialene prihlasenie na vzdialeny pocitac 25.08.2008 | 12:23
                <<<>>>   Návštevník
                pekny serial na ssh vysiel i na root.cz :) http://www.root.cz/clanky/ssh-intimne-uvod-do-paranoii/ CZ
                alebo mozes pozriet co VIX pise svojom manualy pre systemoveho admina o ssh http://deja-vix.sk/sysadmin/ssh.html SK
              • Re: vzdialene prihlasenie na vzdialeny pocitac 25.08.2008 | 18:01
                quak   Návštevník
                Telnet a Rlogin se nedoporucuje, protoze nepouzivaji sifrovani a nekdo muze odchytit tve heslo

                ssh je spravna volba

                putty.exe je program na windowsech, pomoci kteryho se muzes pripojit na server pres ssh, telnet...
                • Re: vzdialene prihlasenie na vzdialeny pocitac 25.08.2008 | 18:25
                  Avatar borg Fedora  Administrátor
                  ano to vieme. on sa pytal na dalsie sposoby komunikacie so vzdialenym pc.
                  • Re: vzdialene prihlasenie na vzdialeny pocitac 25.08.2008 | 18:54
                    quak   Návštevník
                    vy to vite - jen jestli to vi i on ;-)
                    • Re: vzdialene prihlasenie na vzdialeny pocitac 25.08.2008 | 19:08
                      Avatar borg Fedora  Administrátor
                      teraz uz hej ;)
                      • Re: vzdialene prihlasenie na vzdialeny pocitac 25.08.2008 | 21:06
                        cvaldo   Návštevník
                        Dakujem velmi prekne za rady.Urcite ich vyskusam.A uz to viem aj ja !!!!!!!!§