DISK D

Sekcia: Aplikácie & Desktop 27.09.2008 | 18:35
Avatar kubo911   Používateľ
Dobry den,mam linux xubuntu ale nerozozna mi disk d.stiahol som si krusader a ani ten nie....pls poradte...mam stiahnut nejaky driver fat32?disk ma 7,1gb
    • Re: DISK D 27.09.2008 | 18:47
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      fat32? Ty mas disk D formatu fat32?? Fat32 rozpoznava automaticky, tu je chyba v tom ze windowsacky disk je typu NTFS. Pohladaj si informacie o ntfs-config a ntfs-3g , riesilo sa to tu vela krat aj v poslednej dobe. Ak je disk fakt fat32, tak ti ho treba iba pripojit, mount /dev/TVOJA-D-PARTICIA /mnt/diskD
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: DISK D 27.09.2008 | 18:55
        ---   Návštevník
        problem je podla mna v jedinom ,ubuntu od 8.04 automaticky nepripaja disky, treba nan akurat v nautiluse kliknut a sa pripoji, v xubuntu neviem ,ale musi to ist podobne. V /etc/fstab sa potom vytvori zaznam.
      • Re: DISK D 27.09.2008 | 19:42
        Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
        Preco by nemohol mat FAT32?

        Daj sem vypis fdisk -l pripadne aj df.
    • Re: DISK D 27.09.2008 | 20:43
      eM   Návštevník
      ...ahoj....

      Delaji to i jine distribuce?

      Nechci nikoho odrazovat od jim, zcela jiste zamerne vybrane ditribuce, ale jako zacatecnikovy bych Ti poradil PCLinuxOS (KDE) nebo SAM (Xfce) nebo TinyME (Openbox?) ... s CDRW za zkousku nic nedas a usetris si starosti, az Ti distribuce zalozena na *buntu zacne delat problemy (nechci nastvat *buntaky:), Greenie je dobre;), ale skutecne jsou vhodnejsi dirtibuce pro zacatecniky)

      PEACE
      • Re: DISK D 28.09.2008 | 13:19
        ---   Návštevník
        a ja ti nechcem brat iluzie, ale niekomu kto linux nevidel odporucat openbox je podla mna nestastne. Takisto SAM linux, je to dost stara zalezitost. Ostava myslim si spravne PCLinuxos s KDE, ktore moze byt na zaciatok to prave orechove. Neviem co mas proti ubuntu, ale taku podporu aku ubuntu ma nenajdes k ziadnemu distru, a to je podla mna to podstatne, vediet lahko najst pomoc v nudzi.
        • Re: DISK D 29.09.2008 | 01:26
          eM   Návštevník
          aaale, prdlacku :)
          ...berte nasledujici jen jako linuxove-pratelsky myslenou debatu, dik!

          1) Openbox neni pro start nejlepsi, souhlasim - dal jsem k dispozici varianty KDE-Xfce-OpenBox proto, ze kdo chce pouzivat Xfce (jako autor tematu), tak mozna i proto, ze to chce na slabsi HW. Jinak samozrejme KDE je pro "zavisle na windows" (neni jizlivost, mnozi jsou zaviosli na urcitych ikonach v urcitych mistech:)) skutecne nejintuitivnejsi...jenze na stroji se 128MB by to nemuselo byt nejsviznejsi.

          2) SAM neni stary! Tim mene, pokud ma jit na starsi stroj. Ani ja nechci kazit nikomu iluze, ale rok a pul stara distribuce ve svete, kde nejpouzivanejsi OS na PC je stary 7let... . NE, SAM stary neni a pokud nema nekdo nejnovejsi HW, klidne ho pouzijte (hnat se za nejnovejsimi distribucemi pro starsi HW je nesmysl - staci rolling update)

          3) Ubuntu a Kubuntu pro zacatecniky nejsou - museji hrabnout do konzole a toho se klikaci boji. Proto jako prvni distro neni nejvhodnejsi... to netvdim jen ja, i u Kubuntu si muzete precist, ze je spise pro mirne pokrocile.

          4) Absolutni pocet uzivatelu neni zadna modla! Pro zacatecniky radeji distro, kde si vsechno naklikaji, nez distro kde se museji ptat (fajn ze odpoved dostanou, ale zacatecnicke distro je takove, kde se vubec ptat neudou potrebovat - nebo minimalne - zname jedince, kteri se hned ptaji aniz by si neco precetli ;) :D Takze klidne kdokoli pouzivejte cokoli, poradi vam urcite na foru kazde ditribce!
          A kdo uvazuje o PCLinuxOSu, tak si klidne muze stahnoout prirucku Mandrivy.

          5) Proti Ubuntu nic nemam (Greenie je mi libilo;)), jen proste neni pro zacatecniky nejvhodnesji (coz mnozi tvrdi ale neni to tak uplne pravda:)
          • Re: DISK D 29.09.2008 | 12:51
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            5: je to vecou aj toho, kto kde zacinal. napriklad ja som zacinal na mandrive, no xubuntu bolo vtedy ovela lepsie, aj ubuntu. tak som jednoducho prisiel.

            zaujimava user friendly distribucia je napriklad fedora. tu by som napriklad ziadnemu zaciatocnikovi neodporucal, skor viac technicky zdatnym
      • Re: DISK D 28.09.2008 | 16:50
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        greenie ma rovnaky instalator ako buntu. jedina zmena v instalatore je ta, ze som napisal kratucky navod ako tie disky pripojit
      • Re: DISK D 29.09.2008 | 12:52
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        cdrw? naco? vsak bezne CD ktore aj daco vydrzi stoji nejakych 6 korun. vlastne cdrw som uz nepouzil cele roky
        • Re: DISK D 29.09.2008 | 13:07
          WlaSaTy   Návštevník
          Pretoze ak ti test nezbehne napriklad 3x, tak sa uz jedna o financnu stratu vo vyske priblizne jedneho drinku.
          • Re: DISK D 29.09.2008 | 13:08
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            ak sa skontroluje MD5 sucet a pali sa normalnou rychlostou (hmmm... aka je normalna rychlost?) tak u mna bez problemov...