Server debugpoint.com zverejnil oznámenie o dostupnosti MX Linuxu pre Raspberry Pi aj s inštalačnou príručkou.
TensorFlow je end-to-end open source platforma pre strojové učenie.
Bola vydaná nová verzia Linux Mint 20.1 Ulyssa s LTS podporou - v troch vydaniach s desktopmi Cinnamon, MATE a Xfce. Bližšie informácie ako aj linky na download nájdete na domovskej stránke a na stránkach DistroWatch.com
Na vyše 100 tisíc firewall, VPN gateway a access point controller zariadeniach značky Zyxel bol nájdený účet s administrátorskými privilégiami, ktorý bol zapísaný priamo v kóde firmvéru. Tento účet zabezpečil útočníkovi root prístup či už cez ssh, alebo cez webadmin interface.
Dnes bol vydaný Quassel 0.14-rc1. Quassel IRC je moderný multiplatformový distribuovaný IRC klient.
Projekt Common Voice je iniciatíva Mozilly, ktorá pomáha strojom učiť sa, ako rozprávajú skutoční ľudia.
Zhromažďujeme hlasové vzorky nielen pre najpoužívanejšie jazyky, ale aj pre jazyky s menšou populáciou hovoriacich.
Publikovanie rôznorodého súboru hlasov umožní vývojárom, podnikateľom a komunitám aby túto medzeru riešili sami.
Popri dátovom súbore Common Voice taktiež budujeme aj open source nástroj na rozpoznávanie reči s názvom Deep Speech.
Odteraz môžete darovať svoj slovenský hlas a pomôcť nám tak vybudovať open source hlasovú databázu. Tu potom môže použiť ktokoľvek na tvorbu inovatívnych aplikácií pre zariadenia a pre web. Čítajte vety a pomôžte strojom naučiť sa, ako hovoria skutoční ľudia. Skontrolujte prácu ďalších dobrovoľníkov a vylepšite jej kvalitu.
O projekte: https://commonvoice.mozilla.org/sk/about Často kladené otázky: https://commonvoice.mozilla.org/sk/faq
Amazon, Alphabet - dcérska spoločnosť Google a Microsoft používali fotografie ľudí na trénovanie technológii pre rozpoznávanie tváre bez získania súhlasu dotknutých osôb. Fotografie boli súčasťou IBM databázy Diversity in Faces. Fotografie boli anotované parametrami ako napríklad symetria tváre, dĺžka nosa, výška čela, atď. Zber, uchovávanie a používanie biometrických údajov bez výslovného súhlasu dotknutej osoby je v štáte Illinois protizákonné.
Na vývojárskych stránkach IceWM (GitHub) sa odštartovala možnosť diskusie s vývojármi a komunitou okolo IceWM.
Open source ktorý naučí váš HW porozumieť hovorenej slovenčine, alebo rozprávať slovensky. Na spustenie slovenčiny su potrebný dobrovoľníci na zber a schvaľovanie obsahu https://commonvoice.mozilla.org/sentence-collector/#/
Prehľad dostupných jazykov https://commonvoice.mozilla.org/sk/languages
Výsledkom je open-source balík
STT = Speech-to-Textengine https://voice.mozilla.org/stt
TTS = Text-to-Speech https://voice.mozilla.org/tts
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Daj sem vypis fdisk -l pripadne aj df.
Delaji to i jine distribuce?
Nechci nikoho odrazovat od jim, zcela jiste zamerne vybrane ditribuce, ale jako zacatecnikovy bych Ti poradil PCLinuxOS (KDE) nebo SAM (Xfce) nebo TinyME (Openbox?) ... s CDRW za zkousku nic nedas a usetris si starosti, az Ti distribuce zalozena na *buntu zacne delat problemy (nechci nastvat *buntaky:), Greenie je dobre;), ale skutecne jsou vhodnejsi dirtibuce pro zacatecniky)
PEACE
...berte nasledujici jen jako linuxove-pratelsky myslenou debatu, dik!
1) Openbox neni pro start nejlepsi, souhlasim - dal jsem k dispozici varianty KDE-Xfce-OpenBox proto, ze kdo chce pouzivat Xfce (jako autor tematu), tak mozna i proto, ze to chce na slabsi HW. Jinak samozrejme KDE je pro "zavisle na windows" (neni jizlivost, mnozi jsou zaviosli na urcitych ikonach v urcitych mistech:)) skutecne nejintuitivnejsi...jenze na stroji se 128MB by to nemuselo byt nejsviznejsi.
2) SAM neni stary! Tim mene, pokud ma jit na starsi stroj. Ani ja nechci kazit nikomu iluze, ale rok a pul stara distribuce ve svete, kde nejpouzivanejsi OS na PC je stary 7let... . NE, SAM stary neni a pokud nema nekdo nejnovejsi HW, klidne ho pouzijte (hnat se za nejnovejsimi distribucemi pro starsi HW je nesmysl - staci rolling update)
3) Ubuntu a Kubuntu pro zacatecniky nejsou - museji hrabnout do konzole a toho se klikaci boji. Proto jako prvni distro neni nejvhodnejsi... to netvdim jen ja, i u Kubuntu si muzete precist, ze je spise pro mirne pokrocile.
4) Absolutni pocet uzivatelu neni zadna modla! Pro zacatecniky radeji distro, kde si vsechno naklikaji, nez distro kde se museji ptat (fajn ze odpoved dostanou, ale zacatecnicke distro je takove, kde se vubec ptat neudou potrebovat - nebo minimalne - zname jedince, kteri se hned ptaji aniz by si neco precetli ;) :D Takze klidne kdokoli pouzivejte cokoli, poradi vam urcite na foru kazde ditribce!
A kdo uvazuje o PCLinuxOSu, tak si klidne muze stahnoout prirucku Mandrivy.
5) Proti Ubuntu nic nemam (Greenie je mi libilo;)), jen proste neni pro zacatecniky nejvhodnesji (coz mnozi tvrdi ale neni to tak uplne pravda:)
zaujimava user friendly distribucia je napriklad fedora. tu by som napriklad ziadnemu zaciatocnikovi neodporucal, skor viac technicky zdatnym