kde sa nachadza subor s ikonami. alem ako nainstalovat nove ikony?
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Komerčné riešenie pre virtualizáciu VMware Workstation Pro bolo uvolnené bezodplatne pre osobné použitie približne od mája 2024. Jedná sa o veľmi kvalitný virtualizačný nástroj pre windows aj linux.
Vznikla česká webová stránka venovaná distribúcii EndeavourOS s podporou Arch-Linux.cz. Táto distribúcia je založená na Arch linuxe. Inštalácia je založená na Calamares.
Zdroj: EndeavourOS.cz
V rámci updatov k 1.6.2024 bol vydaný respin MX linuxu pre single board počítač Orange Pi.
Zdroj: Mxlinux org
Vyšla nová verzia rolling-update distribúcie Manjaro, ktorá spája silu Arch Linuxu s jednoduchosťou user-friendly distribúcii. Okrem najnovšieho jadra je k dispozícii pre priaznivcov KDE aj najnovšie rozhranie Plasma 6. Manjaro vychádza vo verziách s KDE, GNOME a XFCE.
Zdroj: Distrowatch
Bola vydaná verzia 0.10 textového editoru neovim. Nová verzia obsahuje množstvo vylepšení LSP protokolu, zvýrazňovania syntaxe pomocou Tree-sitteru a ďalších menších zmien. Kompletný zoznam noviniek je dostupný v oznámení o vydaní.
Zdroj: neovim.io
Retro distribúcia arix prináša prostredie kde 1.1.2 na Debian 13 (trixie).
Zdroj: ariasft.github.io
V Greenie knižnici bola vydaná prvá kniha, ktorá je vytvorená z väčšiny umelou inteligenciou. Pokrýva udalosti Druhej svetovej vojny, vrátane rôznych doplnkových tém. Kniha je v angličtine.
Zdroj: Blog na Denníku N
Retro web poskytuje informácie o starom hardvéri
Zdroj: The Retro Web
Ide o čiastkovú časť, ktorú riešia z dôvodu monopolného spravania sa v Appstore.
Zdroj: Európska Komisia
Bot využívaný na útoky proti mnohým štátnym inštitúciam v celej Európe dosiahol novú veľkosť.
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Klikneš pravým myšítkom na priečinok, vyberieš Vlastnosti a v okienki, ktoré sa Ti ukáže, klikneš na symbol priečinku a potom už len nastavuješ požadované ikony.
1. postup, ktory ti napisal Martin pouzijes (ale ja by som to robil inak) v pripade, ze chces kazdej polozke priradit osobitne ikonu, avsak
pre prostredia Gnome, KDE aj ine existuju sady ikon.
2. Nie je nutne instalovat subor s ikonou do systemoveho priecinku (akym napr. /usr/share/icons je)
3. ikony pre Gnome nainstalujes napr. tak, ze mas archiv s ikonami zbaleny do suboru .tgz alebo .bz, ktory metodou drag & drop pretiahnes do konfiguracneho okna pre nastavenie temy. V podstate sa stane to, ze ikony sa ti rozbalia do adresara ~/.icons/icon_theme_name a do nejakeho .xml konfiguraku sa zapise cesta/meno k tymto ikonam. Rozne sady ikon su rozne ne-/kompletne, chybajuce ikony budu nahradene ikonami defaultnej temy prostredia
Resp. adresar s ikonami rozbalis do ~/.icons a zvysok opat vykonas v nastaveniach temy (alebo pomocou gconf-editoru - az budes skusenejsi)
Postup pre KDE si dohladaj napr. v dokumentacii k prostrediu
4. ikony nemusia byt len vo formate .png, GNU/Linux dost dobre a viac nez casto casto vyuziva vyhody vektoroveho formatu .svg
Tie prve byvaju v podadresaroch 16x16, 32x32 ... atd. podla velkosti, tie druhe v podadresari scalable
spust gconf-editor
zaskrtni /apps/gnome-session/options/show_splash_screen
nastav cestu k tvojmu splash obrazku v kluci /apps/gnome-session/options/splash_image