kde sa nachadza subor s ikonami. alem ako nainstalovat nove ikony?
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Na rozdiel od KDE, ktoré opúšťa x11 a prechádza na ešte nie úplne doladený wayland, xfce necháva podporu wayland len neoficiálne.
Zdroj: xfce.org
Fedora 40 definitívne opúšťa X a prechádza na wayland spolu s prechodom na Qt 6 a KDE Frameworks 6
Zdroj: Fedoraproject.org
V Auguste 2023 bola v open-source Greenie knižnici vydaná kniha s poradovým číslom 300. S pomocou voľne šíriteľných programov tak vznikli knihy v slovenčine, češtine a ďalších 8 jazykoch vrátane esperanta. Knihy sú v najrôznejších formátoch a dajú sa prečítať na PC či na čítačke jedným kliknutím. Okrem beletrie, poézie či odborných kníh pod knižnicu patrí aj hudobná kolekcia či hry.
Zdroj: Greenie knižnica
na základe uznesenia Európskeho parlamentu o stratégii v oblasti normalizácie pre jednotný trh je prijatá norma na zjednotenie nabíjacích zariadení do 100W v celej EU.
Zdroj: dsl.sk / EU
Nový návrh štandardu Web Environment Integrity API od zamestnancov spoločnosti Google má údajne zaručiť "dôveryhodnosť prostredia klienta". Ide o spôsob, ktorý môže webová stránka skontrolovať, či beží v nemodifikovanom prostredí (napríklad bez blokovania reklám).
Zdroj: github.com
Linus Torvalds sprístupnil prvú verziu linuxového jadra v septembri 1991. No chvíľu trvalo, kým vznikli distribúcie.
V 1992 vyšli binárky MCC Interim, TAMU, SLS, Yggdrasil a DLD, tie však neprežili.
Najstaršími sú Slackware a Debian.
Intel končí s vývojom minipočítačov NUC. Našťastie to nie je úplne stratené, vyzerá to tak, že vývoj a výrobu týchto minipc prevezme firma ASUS.
Zdroj: Root.cz
Pred pár dňami boli vydané nové verzie tejto rozšírenej linuxovej distribúcie s Cinnamon, Mate a Xfce. Prinášajú niekoľko vylepšení, čo sa týka vzhľadu aj funkčnosti.
Zdroj: https://linuxmint.com/
Za prvé dva týždne sa objavili nové verzie, hlavne distier postavených na Debian 12 Bookworm, ale i nové verzie nezávislých distribúcií.
Zdroj: web
Bola vydaná verzia 3.6 LTS modelovacieho nástroja Blender. Medzi novinkami nájdeme napríklad podporu ray tracingu na Intel Arc, simulačné nody a mnoho optimalizácií.
Zdroj: blender.org
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Klikneš pravým myšítkom na priečinok, vyberieš Vlastnosti a v okienki, ktoré sa Ti ukáže, klikneš na symbol priečinku a potom už len nastavuješ požadované ikony.
1. postup, ktory ti napisal Martin pouzijes (ale ja by som to robil inak) v pripade, ze chces kazdej polozke priradit osobitne ikonu, avsak
pre prostredia Gnome, KDE aj ine existuju sady ikon.
2. Nie je nutne instalovat subor s ikonou do systemoveho priecinku (akym napr. /usr/share/icons je)
3. ikony pre Gnome nainstalujes napr. tak, ze mas archiv s ikonami zbaleny do suboru .tgz alebo .bz, ktory metodou drag & drop pretiahnes do konfiguracneho okna pre nastavenie temy. V podstate sa stane to, ze ikony sa ti rozbalia do adresara ~/.icons/icon_theme_name a do nejakeho .xml konfiguraku sa zapise cesta/meno k tymto ikonam. Rozne sady ikon su rozne ne-/kompletne, chybajuce ikony budu nahradene ikonami defaultnej temy prostredia
Resp. adresar s ikonami rozbalis do ~/.icons a zvysok opat vykonas v nastaveniach temy (alebo pomocou gconf-editoru - az budes skusenejsi)
Postup pre KDE si dohladaj napr. v dokumentacii k prostrediu
4. ikony nemusia byt len vo formate .png, GNU/Linux dost dobre a viac nez casto casto vyuziva vyhody vektoroveho formatu .svg
Tie prve byvaju v podadresaroch 16x16, 32x32 ... atd. podla velkosti, tie druhe v podadresari scalable
spust gconf-editor
zaskrtni /apps/gnome-session/options/show_splash_screen
nastav cestu k tvojmu splash obrazku v kluci /apps/gnome-session/options/splash_image