prechod z fedory na mandrivu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 11.10.2008 | 19:20
srnka   Návštevník
Zdravim. Vcera som nainstaloval Mandrivu 2008.1 spring na particiu, kde bola Fedora 9. Naformatovanie a instalacia prebehla v poriadku. Pri instalacii som nastavil GRUB v textovom mode, ale po restarte mi nabehol graficky GRUB z Fedory. Podla Mandrivy mam aj nove jadro, ktore som instaloval este na Fedore. Okrem toho je cela Mandriva divna, pretoze v live mi isiel internet bez problemov a teraz ma nechce pripojit na ethernet, zvuk nejde...atd. Neviete kde moze byt chyba?
Dik za rady.
    • Re: prechod z fedory na mandrivu 13.10.2008 | 15:31
      Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
      Trvas na Mandrive ? ked ta takto sklamala ?

      Btw, uz vysla verzia 2009 .. tak preco neskusis tu ... neporovnatelny rozdiel ..

      • Re: prechod z fedory na mandrivu 16.10.2008 | 01:05
        srnka   Návštevník
        Netrvam na mandrive, ale hladam distribuciu, ktora mi bude vyhovovat. Preto 2008, lebo skusam distribucie z rovnakeho "obdobia", aby boli porovnatelne. Uz som skusal Kubuntu 8.04, openSUSE 11, Fedoru 9 a este mi tato chyba. Ale asi skusim tu novu...
        • Re: prechod z fedory na mandrivu 16.10.2008 | 09:25
          Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
          Ako to dopadlo ? ;-)
          • Re: prechod z fedory na mandrivu 23.10.2008 | 01:46
            srnka   Návštevník
            momentalne nemam cas, skusim este raz preinstalovat tu mandrivu. Konecne rozhodovanie je medzi kubuntu a mandriva.

            btw: opensuse 11 velke sklamanie, kazdy to tu ospevuje, ale nic tam poriadne a presne nejde. Asi to bude tym, ze vsetky distribucie skusam 64 bit. Mimochodom KDE 3.5.9
            • Re: prechod z fedory na mandrivu 23.10.2008 | 10:35
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              a co Gnome? nevonia Ti?
              • Re: prechod z fedory na mandrivu 23.10.2008 | 13:20
                srnka   Návštevník
                Gnome som pouzival na Fedore. Je to asi najstabilnejsie, co som skusal. Dokonca mi isiel hned digitalny vystup z mojej, inak problemovej, zvukovej karty (M-Audio Revolution 7.1). Ale KDE sa mi paci viac, aj ked sem tam padne :-)
                • Re: prechod z fedory na mandrivu 23.10.2008 | 13:23
                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                  este je tu XFCE
                  • Re: prechod z fedory na mandrivu 23.10.2008 | 13:31
                    srnka   Návštevník
                    To som neskusal, ale screenshoty ma nepresvedcili. Predsa len som odchovanec Widiel.
                    • Re: prechod z fedory na mandrivu 23.10.2008 | 14:03
                      Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                      aj xfce si mozes upravit na jednopanelovy widlostyl.. ale ani podla mna to nie je to prave na dnesne PC.
                      • Re: prechod z fedory na mandrivu 23.10.2008 | 16:11
                        srnka   Návštevník
                        Mne nesedi ta grafika. Nepotrebujem ziadne 3D efekty typu Confiz apod., ale trochu krajsie prostredie.
                        • Re: prechod z fedory na mandrivu 23.10.2008 | 17:29
                          Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                          co presne myslis? tema okrajov okien? vzhlad tlacitok, posuvnikov, ...? toto vsetko sa da menit.
                          • Re: prechod z fedory na mandrivu 24.10.2008 | 17:32
                            srnka   Návštevník
                            To je sice pekne, ale nechcem stravit tyzdne nastavovanim. Odkedy som dva mesiace nenasiel sposob, ako rozbehat digitalny vystup na Kubuntu uz na to nemam chut. A okrem toho nemam pocitac so 128 RAM.
                            • Re: prechod z fedory na mandrivu 24.10.2008 | 17:39
                              --------   Návštevník
                              je pekne ze mas viac pamate, ale ked dokazes usetrit jej cast tym ze mas nenarocny WM manager, tak ti to bude ficat rychlostou svetla. Takze naco zatazovat a spomalovat komp len preto aby tam boli nejake omalovanky krasne pre oci ,a na spustenie programu potom treba cakat dlho.
                              • Re: prechod z fedory na mandrivu 24.10.2008 | 18:02
                                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                                ja som presiel na buntu prave preto, lebo mi xfce pripadalo pekne a ucelne :)

                                xfce nejde na 128 rychlostou svetla, tak ako ani gnome ci kde. na 512 idu vsetky dobre, xfce dokonca velmi dobre.

                                ak by som si mal ale vybrat, ci na PC so 16 procesormi a 80gb ram budem davat vistu alebo linux s xfce, vyberiem si xfce...
                              • Re: prechod z fedory na mandrivu 24.10.2008 | 18:15
                                srnka   Návštevník
                                Ze rychlostou svetla.. :-D. To by musel najskor HDD ist rychlostou svetla. Pokial viem, dlhe spustanie programov je problem HDD a nie RAM. A kolko jej usetrim, ak mam klasicke KDE bez efektov? 20-30 MB? To ma z biedy nevytrhne. Ako som uz spominal vyssie, nepotrebujem ziadne efekty, ale grafiku ako z Win 95 tiez nie. A neviem preco ma zbytocne prehovarate na Xfce, ked je to dokonca offtopic.
                                • Re: prechod z fedory na mandrivu 24.10.2008 | 19:04
                                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                                  windows 95: http://www.catb.org/~esr/writings/taouu/html/graphics/win95createdocs.png

                                  xfce: http://exempt.files.wordpress.com/2006/07/tela4.jpg
                                  • Re: prechod z fedory na mandrivu 24.10.2008 | 20:45
                                    Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                                    Jeeeeeeeej, normalne mi az slzicka vyskocila ked som po dlhom case znova uvidel Win95, to bol totiz moj prvy Win, asi 11 rokov som mal ked som snim zacinal...
                                    Diky za pekne spomienky :-)
                                    Slackware
                                  • Re: prechod z fedory na mandrivu 24.10.2008 | 20:50
                                    Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
                                    no neviem, ja ked som skusal na 380MB RAM pocitaci xfce vs kde vs (neviem co ma tinyme) tak mi slo aj tak najrychlejsie kde....takze tak..
                                    Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
                                    • Re: prechod z fedory na mandrivu 25.10.2008 | 00:20
                                      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                                      openbox. a btw zalezi na tom ake programy si pustal. napriklad firefox Ti na KDE asi najrychlejsie nesiel, no amarok ist mohol
                                      • Re: prechod z fedory na mandrivu 25.10.2008 | 01:16
                                        Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
                                        operu samozrejme a pidgin + terminal, bolo to asi pred 4 mesiacmi, tak si to uz presne nepamatam.
                                        Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
    • Re: prechod z fedory na mandrivu 23.10.2008 | 02:27
      eM   Návštevník
      Zkus i "betu" PCLinuxOS ...
      • Re: prechod z fedory na mandrivu 23.10.2008 | 13:29
        srnka   Návštevník
        Na toto distro som uplne zabudol... Skusim, dik za tip.
        • Re: prechod z fedory na mandrivu 23.10.2008 | 13:32
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          alebo mint KDE
        • Re: prechod z fedory na mandrivu 23.10.2008 | 13:34
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          inak... cisto teoreticky... srnka je tvoje priezvisko alebo prezyvka?
          • Re: prechod z fedory na mandrivu 23.10.2008 | 16:16
            srnka   Návštevník
            Mint vychadza z *ubuntu, takze viem zhruba o co ide. Preto skusam nieco "z ineho sudka". Inak..cisto prakticky je to moja prezyvka.
            • Re: prechod z fedory na mandrivu 23.10.2008 | 16:43
              skywaker   Návštevník
              mandriva je super distro.. jedna vec ktoru som postrehol ze mne sa stalo par krat to iste co tebe nainstaloval som opensuse kde bol predtym GrUB a ostal mi grub debiana to iste sa mistalo aj s fedorou jednoducho mzslim ze to je problem GRUBU

              najlepsie distra su SUSE,UBUNTU na desktop mandriva je tak trochu čudná to bude tým že je z francúzka a fedora zase no som rad ze Fedora 10 bude mat trochu ine botovanie... hlavne rychlejsie co som skusal beta verziu.. inac Gnome je super.. a kde4.2 bude tiez ak vyjde
              • Re: prechod z fedory na mandrivu 24.10.2008 | 17:39
                srnka   Návštevník
                Lenze mne v Mandrive nejdu aj dalsie veci, nielen Grub. S tym Suse moc nesuhlasim, je sice pekne, ale mne nesadlo. To je vec nazoru. KDE 4 radsej este neskusam, kym sa to nevyladi.
                • Re: prechod z fedory na mandrivu 25.10.2008 | 18:49
                  dufini   Návštevník
                  KDE4 ani nezkoušej, je to paskvil. To KDE4.1.2 co je v MDV 2009.0 funguje asi jako kdyby to byla beta1, naštěstí se narozdíl od Fedory dá vyhodit a doinstalovat KDE3.5.10.
                  Tvůj problém s MDV 2008.1 mě docela udivuje, taky jsem zkoušel Fedoru a pak přešel na M2008.1, dal jsem smazat a použít celý disk, Grub zapsat do mbr a po Fedoře tam nezbyla ani stopa a funguje mi to všechno. Kdyžtak napiš co konkrétně ti v 2008.1 nejde, na fóru www.mandrivalinux.cz se už vyřešilo spoustu problémů.
                  Kubuntu moc nedoporučuju, dle mých zkušeností si -buntu s KDE moc nerozumí.