Preklady

Sekcia: Aplikácie & Desktop 17.10.2008 | 19:03
Avatar mirkokrasko book: Zorin 4 desktop: Arch  Používateľ
Zdravím Linuxáci. Potreboval by som poradiť. Existuje v Linuxe nejaký program na prekladanie? Myslím prekladanie rôzných dokumentov. Tak ako je v Microsofte napr. Trados ?

Ďakujem.
    • Re: Preklady 17.10.2008 | 19:24
      WlaSaTy   Návštevník
      Existuje, aleTrados je pracovny nastroj umoznujuci efektivne vyuzivanie ludskych prekladacov ktorym nasepkava. Takze chces slovnik alebo alternativu Trados-u?
      • Re: Preklady 17.10.2008 | 21:28
        WlaSaTy   Návštevník
        No prave že by lepšie bola alternatíva Tradosu alebo niečo podobné. Taktiež dobrý nástroj je PC translator, ale rád by som vyskúšal niečo podobného pred linux.
      • Re: Preklady 17.10.2008 | 21:28
        emenes   Návštevník
        No prave že by lepšie bola alternatíva Tradosu alebo niečo podobné. Taktiež dobrý nástroj je PC translator, ale rád by som vyskúšal niečo podobného pred linux.
        • Re: Preklady 18.10.2008 | 00:12
          WlaSaTy   Návštevník
          Do akej miery by to malo zefektivnovat pracu prekladatela a kolko by to malo stat?

          Ako uz bolo pisane, tak rozne komercne prekladace pracuju s celymi vetami. Ak chces ale nieco co sa dokaze naucit hotove suvetia ktore ponukne na reviziu, tak to by chcelkazdy zadarmo. Problem je ze by sa potom neoplatilo byt prekladatelom, konkurencia by bola vysoka a ceny nizke.
          • Re: Preklady 18.10.2008 | 01:09
            Avatar mirkokrasko book: Zorin 4 desktop: Arch  Používateľ
            No napríklad: občas pri preklade z AN-doSL sa stane, že si neviem rady z nejakov vetov. Vtedy otvorím PC translator "(samozrejme že legálne zakúpený)" :) ,skopírujem tam celú vetu, a ono to vyhodí preklad do požadovanej reči. A k tomu ešte viacej možností z ktorých si môžem vybrať podľa významu vety. Toto sa deje vo Widlach XP. No a ja hladám niečo podobného na GNU/Linux.
            • Re: Preklady 18.10.2008 | 01:22
              WlaSaTy   Návštevník
              Pozri sa ci tvoj dodavatel nedodava binarky aj pre linux ako napriklad Lingea. A ak nie, tak to skus pouzit pod wine (to je take zadarmo windows pre linux). Skoda je zahodit program ak ho mas zakupeny a postacuje.

              • Re: Preklady 18.10.2008 | 15:40
                Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
                jj PC translator bezi pod wine bez problemov (teda aspon moja verzia 2002)
                git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
    • Re: Preklady 17.10.2008 | 21:12
      Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
      slovnik napr. stardict (je v repo), k tomu free slovniky, na "profi" pouzitie asi lingea alebo nejaky iny komercny balik cez wine, zvyknu fungovat dobre, mozno su aj nejake programy ktore ich data vedia pouzivat
    • Re: Preklady 18.10.2008 | 01:32
      Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
      • Re: Preklady 18.10.2008 | 18:53
        Avatar mirkokrasko book: Zorin 4 desktop: Arch  Používateľ
        Ďakujem velmi Vám všetkým za pomoc. Nainštaloval som si Stardict z repozitárov a úplne to stačí. Takže vďaka ešte raz.. A vyskúšať PC Translator pod Wine ma tiež nenapadlo . Super, takže idem to skusiť.

        Zatial sa majte pekne.