KentaurOS - budúcnosť je v rukách slovenských developerov

Sekcia: Aplikácie & Desktop 18.10.2008 | 01:11
Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
Dobrý deň. Rád by som vás všetkých oslovil menom začínajúcej programátorskej komunity, ktorá zakladá distribúciu KentaurOS.

O čo ide?

KentaurOS je operačný systém založený na Angstrom poprípade Debian linuxe, bootovateľný z SD / MMC karty pre zariadenia Palm. Názov je založený na základe mýtického zvieraťa Kentaura ( resp. Centaura ), ktoré obľubovalo zábavu, pričom bolo samé o sebe šikovné a vzdelané. A práve s týmto účelom chceme preraziť. Používať PDA pre multimediálnu zábavu, prácu, hry, hudbu, internet. To všetko už dnešné operačné systémy pre PDA podporujú, no ide mi hlavne o vzhľad a efektivitu práce. PalmOS na mojom PDA ( Palm Treo 650 ) je použiteľný no na jeho grafiku je potrebný silný žalúdok. Angstrom linux a Opie by boli fajn, keby: spĺňali moje nároky - suspend a následné prebudenie, podsvietenie tlačidiel, možnosť fotografovať, posielať súbory po bluetooth-e, atď...

Cieľ projektu

Vytvoriť schopný kernel pre viac ako 10 zariadení Palm s jednoduchou inštaláciou, možnosťou bootovania z pamäťovej karty. Prostredie - respektíve celý WM založený na Qt4 na veľkej podobnosti s Opie ( Qt2.x resp. KDE2.x based ). Projekt má byť neziskový, podporujúci licenciu GNU/GPL ( verziu 2, schválenú nadáciou Free Software Foundation 1989 - 1991 ).

Programovacie jazyky

Bash, C, C++, Qt4(!),

Koho hľadáme?
  1. Programátora Jadra - mal by na starosti prispôsobenie celého jadra pre daný Palm, napr. jadro, ktoré používam ja nedokáže suspendovať a potom sa znova prebudiť, po dobe nečinnosti 3 minút sa suspenduje a pomôže len vybrane batérie a následné zasunitie späť, tlačidlá su nepodsvietené, veľmi veľká výhoda by bola, ak by sme dokázali zprovozniť GSM podporu, telefonovanie, bluetooth, podporu SIM karty, korektné pripojenie cez USB medzi linuxom a linuxom, nápadov je vskutku mnoho
  2. Programátora C++ a Qt4 - úloha tejto postavy by spočívala v programovaní prostredia - WM s geniálnou funkcionalitou, efektivitou a nízkymi nárokmi na operačnú pamäť. Prostredie musí byť viac-jazykové a musí dokázať spracovať rýchlo a presne požiadavky, ktoré voči nemu mám. ( Tu sme už dvaja, začiatočníci v C++, mierne pokročilí v Qt [ predošlá znalosť PyQt3 ] )
  3. Mediálnu podporu - už nedávno som od Stana Hofereka dostal ponuku zviditeľnenia môjho projektu za pomoci jeho Greenie OS za čo mu Ďakujem, žiadam však aj iných vlastníkov internetových stránok, aby mohli podporiť bannerom slovenský projekt týkajúci sa nového OS pre PDA počítače. Zatiaľ však nieje pripravená žiadna reklama, ak bude záujem nieje problém ju vytvoriť. Taktiež by som chcel požiadat linuxos.sk o subdoménu pre homepage nášho projektu.

Prípadný záujem

Najradšej by som bol, keby sme začali na PDA Palm Treo 650 ktoré som nedávno zakúpil pre tento účel. Vysypať 4500 - 5000 na nové PDA nieje sranda a preto by som bol najradšej, ak by boli developeri z Košíc, poprípade z východného slovenska a raz za čas by sme mohli robiť v kaviarni s notebookmi a PDA poskytnutým na prácu testy vytvoreného softu. Myslím, že o tento projekt je dostatočne veľký záujem, mnoho ľudí, ktorým som vysvetloval podstatu "prečo robím niečo, čo už je" boli prekvapení, že by za svoje PDA mohli zaplatiť o 2-3 tisíc Sk menej a aj tak by tam mali plnohodnotný, operačný systém s otvoreným zdrojovým kódom a neboli viazaní obmedzujúcou licenciou v prípade rozmnožovania kópií a podobne. A tak by mohlo nájsť PDA nové uplatnenie, kedže sú malé, jednoduché a pre väčšinu podnikateľov postačujúce, ktorým by bolo jednoduchšie nosiť PDA vo vrecku, ako nosiť laptop v brašni na pleci.

Prípadný kontakt

Ak máte záujem, neváhajte a pripojte sa na irc.freenode.com na kanál #KentaurOS alebo ma kontaktujte na:
jabber: viktor [.] srpon [@] jabber [.] org
icq: 337 [-] 205 [-] 142


V prípade záujmu a kladného ohlasu budem doplňovať ďalšie informácie
There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: KentaurOS - budúcnosť je v rukách slovenských developerov 18.10.2008 | 01:17
      Avatar Lukáš Svoboda Debian Lenny KDE3.5.10, XP  Používateľ
      Ako spoluautor projektu si dovolím podotknúť, že IRC kanál je prístupný od rána 10:00 do 22:00 s výnimkou dnešného dňa - do 00:00
      • Re: KentaurOS - budúcnosť je v rukách slovenských developerov 18.10.2008 | 13:03
        Avatar voxar Linux Mint,  Používateľ
        no niieze by som bol nejako silno zbehly ale Qt4 nie dost tazke prostredie na vykonovo obmedzene zdroje procakov?... neviem ako je to v porovnani mnozstva kniznic s inymi prostrediami,ale dajake lahucke by seklo asi viac a po nakonfigurovani by to mohlo vyzerat velmi dobre podla mna.. len nazor nekamenujte ma.. ak je tento prispevok zbytocny ,kludne ignorujte co som napisal... podla mna nejaky launchbar a systemlista postaci .. aj tak 80%percent ludi dalej veci nemeni .. a ti co konfiguruju a sprtkaju do nastaveni tak povecsine vedia co robia... icewm? ... nazor moj ...
        Začať používat Linux ja ako prestať fajčiť... potrápi ťa to , ale potom je lepšie
        • Re: KentaurOS - budúcnosť je v rukách slovenských developerov 18.10.2008 | 13:15
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          Kniznice budeme obmedzovat a pouzivat len tie ktore budeme potrebovat, Opie a Angstrom linux bezia na mojom PDA da sa povedat svizne, sice niektore veci dlhsie nacita ale to nevadi.. Chcem vsak prostredie este sviznejsie, vyuzivajuce prijemne efekty a velmi malo operacnej pamate - dobry priklad je prostredie Enlightenment 16 a 17. Som presvedceny ze to je mozne urobit
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: KentaurOS - budúcnosť je v rukách slovenských developerov 18.10.2008 | 15:58
          Avatar Laco Debian Lenny  Používateľ
          icewm je uplna pecka, ja ho pouzivam, vrelo odporucam, ale mam aj PDA a nakolko iceWM sa konfiguruje cez textove subory, neviem, ci by to bolo optimalne riesenie v momentalnej jeho podobe(no mne by sa nechcelo tukat..), a GUI editory su stare a vacsinou spravia len vacsiu skodu ako osoh....mozno by niekto mohol napisat jednoduchy GUI config editor...potom by to bol v celku zaujimavy napad...ale tot moj nazor, ja nemam rad pekne efekty, lebo su mi na dve veci, ale asi vela ludi ma rado radsej pekne veci ako jednoduche:)
          • Re: KentaurOS - budúcnosť je v rukách slovenských developerov 18.10.2008 | 16:18
            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
            Ja mam rad jednoduche veci prijemne na pohlad.. Pravdepodobne budeme pouzivat framebuffer a qt4, X tam ani nepobezi, sekalo by to tak ako seka Opie a to je qt2 , nehovoriac o qt4
            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: KentaurOS - budúcnosť je v rukách slovenských developerov 18.10.2008 | 14:23
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      No takže neviem, či je Qt4 to pravé na pomalšie zariadenia. Dokonca mierne pochybujem aj o Qt extended. Qt je strašne náročné na takéto mobilné zariadenia. Osobne by sa mi najviac páčilo urobiť nejakú nízkoúrovňovú knižnicu / použiť niečo nízkoúrovňové (niečo ako ewl). S Qt fakt neviem, či to má zmysel. V poslednom čase sa nestarajú o optimalizáciu a problémy s výkonom riešia jedine odporúčaním používať rýchlejšie stroje.
    • Re: KentaurOS - budúcnosť je v rukách slovenských developerov 18.10.2008 | 15:53
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Zistili sme že Qt4 by náš Palm nezvládal, nezvláda to ani openmoko. Ak máte nejaké nápady, čo by bolo najlepšie použiť, sem s nimi. Ďakujem
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: KentaurOS - budúcnosť je v rukách slovenských developerov 18.10.2008 | 18:10
        WlaSaTy   Návštevník
        Athena/xaw3d? No mne tam ide gnome ale dycha mi to len ztazka.
      • Re: KentaurOS - budúcnosť je v rukách slovenských developerov 18.10.2008 | 18:33
        Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
        a ako tam bezi x+nejaky fakt jednoduchy wm, napr. swm, twm, jwm, ...? da sa niekde stiahnut image do virtualboxu? inak s framebufferovymi tookitami robi skywalker ako ho tak pozorujem na linuxos a abclinuxu
      • Re: KentaurOS - budúcnosť je v rukách slovenských developerov 18.10.2008 | 18:47
        Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
        >> Zistili sme že Qt4 by náš Palm nezvládal, nezvláda to ani openmoko. Ak máte nejaké nápady, čo by bolo najlepšie použiť, sem s nimi. Ďakujem

        Skuste ako na tom pobezi demo s mojim toolkitom stk 3.4

        V src je interaktivny skript configure - kompilujte to ako staticku kniznicu a grafiku cez libxpm (nie imlib). Potom skompilujte dema (ak nebude chciet skompilovat dema tak z makefile pre dema odstrante -fpermissive-optimizations, novy gcc to nepozna). Potom spustite DEMO 2 to je najkomplexnejsie.

        Ak toto nepobezi dostatocne rychlo tak asi ani nema zmysel skusat nic cez X lebo nic rychlejsie ako STK nepoznam.
        • Re: KentaurOS - budúcnosť je v rukách slovenských developerov 18.10.2008 | 19:12
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          Rozmyslame nad framebufferovom prostredi, len nevieme najst ziadnu dokumentaciu o tom, ako vytvarat aplikacie a okna pre framebuffer.
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
          • Re: KentaurOS - budúcnosť je v rukách slovenských developerov 18.10.2008 | 20:31
            Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
            okná asi nie ;)
            • Re: KentaurOS - budúcnosť je v rukách slovenských developerov 18.10.2008 | 20:47
              Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
              Tak nie okna, nieco na styl mobilu, podobne menu, popripade na styl Iphone ( cisto teoreticky ) kde budu ikony, panel a minimalizovane / spustene aplikacie.. a vzdy bude moct byt jedna aplikacia zobrazena, vsetky ostatne budu minimalizovane.. Skusime este to stk. Len to neviem skompilovat, vraj

              viktor@debian:~/stk-3.4/src$ ./configure

              STK configuration

              How to compile STK library?
              1) static
              2) shared
              3) quit
              #? 2

              Which graphic library do you want to use?
              1) libXpm
              2) Imlib
              3) quit
              #? 1

              Now run "make clean; make"

              viktor@debian:~/stk-3.4/src$ make clean
              rm -f *.o *.so *.a libstk.so *.c~ *.h~
              rm -f classes/*.o classes/*.so
              rm -f components/*.o components/*.so
              rm -f platform/*.o platform/*.so
              rm -f ../include/*.h
              rm -f ../lib/*.a ../lib/*.so

              viktor@debian:~/stk-3.4/src$ su -c "make"
              g++ -I. -fpic -I/usr/X11R6/include -Wall -pedantic -O4 -fexpensive-optimizations -c -o platform/platform_displayctrl.so platform/platform_displayctrl.cc
              In file included from platform/platform_displayctrl.cc:1:
              platform/platform.h:26:21: error: X11/xpm.h: No such file or directory
              make: *** [platform/platform_displayctrl.so] Error 1
              There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
              • Re: KentaurOS - budúcnosť je v rukách slovenských developerov 18.10.2008 | 22:20
                Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
                - nainstaluj si libxpm (aj dev balik!)

                - a tiez som vravel ze to mas kompilovat staticky, pri prvej otazke daj 1
                • Re: KentaurOS - budúcnosť je v rukách slovenských developerov 18.10.2008 | 22:24
                  Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
                  V ubuntu su to asi tieto balicky:

                  libxpm-dev - X11 pixmap library (development headers)
                  libxpm4 - X11 pixmap library

                  A nemusis to instalovat ani kompilovat ako root, staci ako obyc user, ak to urobis staticky, nemusis to ani instalovat, preto som ti vravel aby si to urobil staticky, potom daj vediet ci a ako rychlo to ide.
              • Re: KentaurOS - budúcnosť je v rukách slovenských developerov 18.10.2008 | 22:24
                Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                Ok tak teda tento problem som uz vyriesil otazne je este :
                debian:/home/viktor/stk-3.4/demos/demo2# ./demo2
                No protocol specified
                :6:[ 8157058] P14StkDisplayCtrl::StkDisplayCtrl - Cannot open display :0.0
                There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                • Re: KentaurOS - budúcnosť je v rukách slovenských developerov 18.10.2008 | 22:25
                  Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
                  a bezi ti tam X server na localhoste?
                  • Re: KentaurOS - budúcnosť je v rukách slovenských developerov 18.10.2008 | 22:26
                    Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                    Jj, to je problem?
                    There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                    • Re: KentaurOS - budúcnosť je v rukách slovenských developerov 18.10.2008 | 22:26
                      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
                      bez X servra to nepojde
                • Re: KentaurOS - budúcnosť je v rukách slovenských developerov 18.10.2008 | 22:26
                  Avatar borg Fedora  Administrátor
                  nespustaj to ako root
                  • Re: KentaurOS - budúcnosť je v rukách slovenských developerov 18.10.2008 | 22:28
                    Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
                    tak tak, nevsimol som si to #, ak inak neda mozno xhost + ale skor by som to spustal ako normal user priamo v X
                    • Re: KentaurOS - budúcnosť je v rukách slovenských developerov 18.10.2008 | 22:51
                      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                      Pravda, uz to ide, tak teda dakujem, ja to na rozbehnutom Debiane na Palme vyskusam, uvidim co to urobi. Ale ako vidim, pekne veci ako http://www.infoware.sk/buxus_dev/images/2006/qtopia_greenphone_velky.jpg sa budu dat spravit asi iba cez framebuffer a qt4..
                      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: KentaurOS - budúcnosť je v rukách slovenských developerov 19.10.2008 | 00:52
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Ok, prvý cieľ zdolaný. Debian Lenny beží kvaliťne na našom PDA Palm Treo 650. Nechýba ani podsvietenie tlačidiel. Ak ste si mysleli že nedokážme ani to a toto Vás presvedčilo, tak sa nám ozvite a spolupracujte na projekte!
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: KentaurOS - budúcnosť je v rukách slovenských developerov 19.10.2008 | 01:32
        fuckwin   Návštevník
        Možno by sa zišlo osloviť workyb pracoval na nie jakom jadre s označením synaptic. Celkom pružne to ide na starých šumkách. Videl som z tím upravenú os/2 a robilo to riadne kúsky. Jadro je postavene na 8 mikro kerneloch, ktoré medzi sebou komunikujú a dokonca keď mi padla aplikácia tak som si mohol skilováť multitasking. Neviem v akom štádiu je projekt.
        • Re: KentaurOS - budúcnosť je v rukách slovenských developerov 19.10.2008 | 01:34
          workyb   Návštevník
          v ziadnom
      • Re: KentaurOS - budúcnosť je v rukách slovenských developerov 19.10.2008 | 01:50
        WlaSaTy   Návštevník
        a co takto zverejnit vysledky, nielen ich opisat? bez toho sa clovek moze rozhodnut ze by to aj vyskusal, otazkou je ci mu to dovolite.
        • Re: KentaurOS - budúcnosť je v rukách slovenských developerov 19.10.2008 | 02:00
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          Vysledky coho konkretne ? Teraz stojime na tom ze nemame nahrany modul g_ether a nemozme komunikovat cez usb s PC. Cele postupy a navody budu zverejnene v oficialnej dokumentacii ktora je v stadiou pripravy. Bude stacit, ak ju zverejnim zajtra?
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
          • Re: KentaurOS - budúcnosť je v rukách slovenských developerov 19.10.2008 | 02:10
            WlaSaTy   Návštevník
            pisal si "prvý cieľ zdolaný", tak preco ho nezverejnit? inak staci ked ho zverejnis neskor, teda aspon mne.

            ps.: g_ether, pise chybu?
            • Re: KentaurOS - budúcnosť je v rukách slovenských developerov 19.10.2008 | 02:19
              Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
              Prvy ciel bolo dostat linux do PDA a nabootovat, to mame ale na to, aby som to dokazal dobre zdokumentovat potrebujem cas, chcem to zakomponovat rovno do PDF dokumentacie projektu, a pri modprobe g_ether napise:
              FATAL: Module g_ether not found.
              There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
              • Re: KentaurOS - budúcnosť je v rukách slovenských developerov 19.10.2008 | 02:29
                WlaSaTy   Návštevník
                bud ho nemas v /lib/modules/`uname -r` aktualneho roota alebo nemas buildnute dependencies by depmod -a.

                PS.: obcas su moduly v povodnom initrd a nie na /.
                • Re: KentaurOS - budúcnosť je v rukách slovenských developerov 19.10.2008 | 02:47
                  Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                  v /lib/modules/`uname -r` nieje, ako ho tam mozem vlozit?
                  There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                  • Re: KentaurOS - budúcnosť je v rukách slovenských developerov 19.10.2008 | 12:19
                    WlaSaTy   Návštevník
                    Ano, samozrejme. Ak je to potrebne, ved to otestuj ci mas sietove rozhranie usbX.
                    • Re: KentaurOS - budúcnosť je v rukách slovenských developerov 19.10.2008 | 12:45
                      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                      No ved to, ze nemam, to uz som zistil vcera, lenze neviem, kde mam stiahnut modul a kam ho vlozit tak, aby som nemusel prekompilovat jadro s zavadenym modul g_ether
                      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                      • Re: KentaurOS - budúcnosť je v rukách slovenských developerov 19.10.2008 | 12:50
                        WlaSaTy   Návštevník
                        No a preto som vravel ze by bolo vhodne sa pochvalit. Ja som mal moduly v initrd a stacilo mi ich prekopirovat + spustit depmod, niekto iny bude musiet dekompilovat kompletny balik potrebny na start.

                        Kolko to ma RAM, Flash a ROM pamete? To by teoreticky mohol byt dovod preco ten modul nie je len tak volne pohodeny viac krat.

                        Ozaj, uz si sa pozrel ci nahodou nemas ten modul prikompilovany priamo do jadra?
                        • Re: KentaurOS - budúcnosť je v rukách slovenských developerov 19.10.2008 | 12:56
                          fckr   Návštevník
                          A ty si myslis ze bude vediet ako to ma spravit?
                          • Re: KentaurOS - budúcnosť je v rukách slovenských developerov 19.10.2008 | 13:01
                            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                            Nikto uceny zo stromu nespadol, tak ma neodcudzujte. Niekde som zacat musel a zacal som tam, kde som zacal.
                            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                          • Re: KentaurOS - budúcnosť je v rukách slovenských developerov 19.10.2008 | 13:04
                            WlaSaTy   Návštevník
                            Zavisi od toho, aky FW pouzil. Ak sa jedna o vyvojarsky image a nie image podobnej formy ako pouzivaju vyrobcovia hardware, tak to urcite zvladne. Je to podobne zlozite ako keby si kompletne popripajal vsetky suborove systemy na LiveCD (El Torito, initrd, squashfs, ...).
                        • Re: KentaurOS - budúcnosť je v rukách slovenských developerov 19.10.2008 | 13:00
                          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                          Nemyslim si ze by bol problem s pametou, predsa len, RAM poskytuje 23MB pristupneho priestoru a ma to 1GB SD kartu. Kernel config je tu http://releases.hackndev.com/palmt650-20081005/kernel.config ja osobne z toho neviem zistit, ci tam je zakomponovany g_ether modul.
                          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                          • Re: KentaurOS - budúcnosť je v rukách slovenských developerov 19.10.2008 | 13:15
                            WlaSaTy   Návštevník
                            To PDA ma 32M ROM. Je to vela alebo malo?

                            No nic, ten konfig bude treba prejst aj so zdrojakmi, ja somtam nasiel nieco ine ako si chcel. Hladaj okolo CONFIG_USB_ETH.
                            • Re: KentaurOS - budúcnosť je v rukách slovenských developerov 19.10.2008 | 13:37
                              Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                              Nasiel som stranku http://www.internettablettalk.com/forums/showthread.php?t=23219 kde je na stiahnutie g_serial, spomina sa tam aj g_ether, neviem, ale zda sa mi, ze g_serial.ko ktory je mozne stiahnut obsahuje g_ether. Mylim sa, alebo je to pravda? Nieje mozne modul len niekde stiahnut a ulozit ho do /lib/modules/... ?
                              There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                              • Re: KentaurOS - budúcnosť je v rukách slovenských developerov 19.10.2008 | 13:58
                                WlaSaTy   Návštevník
                                Zda sa ti zle. Jeden je na emulaciu sietovky a druhy na emulaciu seriaku. Otazkou je ci ti budu fungovat s tvojou verziou a konfiguraciou jadra.

                                Inak, pozeram ze toho lennyho si tam dal bez debianoveho jadra. Ze? Ja len ci nahodou nebude treba riesit kompilaciu vlastnej verzie kernelu.

                                PS.: skontroluj si aspon dmesg a porovnaj ju s tym co vznikne po pripojeni k inemu stroju. aspon istis ako sa teraz chova a hlasi po kabli ten stroj.

                                • Re: KentaurOS - budúcnosť je v rukách slovenských developerov 19.10.2008 | 17:47
                                  Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                                  Tak teda ako nahodit Debian do Palm Treo 650 najdete tu: http://kentauros.tym.sk/kentaurOS.pdf. Prvych par stran dokumentu je v rekonstrukcii zatial su nepodstatne, 2. cast - instalacia je dokoncena. kernel.config som uz poskytoval v linku vyssie, zdroje, kernel.config a ostatne subory ktore som tam nezverejnil zverejnim neskor, napadlo ma to az teraz a mam na praci momentalne inu robotu, tak sa idem venovat tej. Opakujem, ze dany tutorial pracuje len pre Palm Treo 650, klavesnica funguje, ak ztmavne po necinnosti display, uvediete ho do rozsvietenej polohy zmacknutim cerveneho gombiku. Riesenia pripadnych problemov hladajte na hackndev.com
                                  There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: KentaurOS - budúcnosť je v rukách slovenských developerov 23.10.2008 | 13:12
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      len tak btw... uz mate logo?