intalácia Manriva 2008.1

Sekcia: Aplikácie & Desktop 23.10.2008 | 16:29
Avatar stavyko Mandriva Linux 2006  Používateľ
Prosím o pomoc.
Predvčerom som si kúpil knižné vydanie Mandriva 2008.1 s inštalačnými a bonusovými DVD. Mám však problém s inštaláciou. Po vložení do CD/DVD mechaniky sa vôbec inštalácia nespusí s tým že vypíše " fatal eror", ale sa všetko rozbehne a po rozdelení disku, nedokáže ďalej čítať z méda. Vypisuje : media.cfg not found.
Je špatná médium, alebo moja mechanika ? ( ostatné napr. dátové alebo multimediálne nosiče vie čítať)
Prosím Vás poradťe mi čo mám robiť, rád by som pokračoval v mandriva distribúcii.
Ďakujem
Klima Norbert
    • Re: intalácia Manriva 2008.1 23.10.2008 | 19:49
      l_barbarossa   Návštevník
      Mandrivacky instalator ma pekny graficky vystup na jednej konzole. To je to co vidi bezny uzivatel. Na dalsich konzolach, ktore bezne nevidi, su vypisovane podrobne informacie o tom co sa deje, chybove hlasenia atd. Je k dispozicii aj interaktivna konzola so shellom, kde mozes pomocou niekolkych prikazov vstupovat do procesu instalacie. Napr. remountnut instalacne medium, alebo opravit chybne rozdelenie disku, alebo ...
      Medzi jednotlivymi konzolami sa prepinas (uz si presne nepamatam, ale dole, v tom okne instalatora to mas presne uvedene) pomocou skratiek (Ctrl?) Alt+F1 do prvej konzoly, Alt+F2 do druhej atd...Alt+F4.

      Overenie media si mozes urobit pomocou md5sum. O pouzivani md5sum sa mi tu nechce pisat, dohladaj si informacie sam (zacni tym, ze si zisti, aky ma byt md5sum kluc pre tvoje medium)

      Myslim ze v prilozenej knizke by si mal mat popisane, co a ako, nie?
    • Re: intalácia Manriva 2008.1 24.10.2008 | 09:15
      fredy   Návštevník
      Jednoduchá rada. Skúsiť rozbehnúť inštaláciu v inom počítači, lepšie počítačoch.
      Pokiaľ nastane chyba opäť, malo by sa jednať o chybné médium.
      Ak nie chyba je v mechanike.
      Rozbehnutá inštalácia je pre uložené dáta na HDD bezpečná po bod rozdelenia disku.
      • Re: intalácia Manriva 2008.1 24.10.2008 | 10:27
        stavyko   Návštevník
        ďakujem vám za rady :-)))) . Vyskúšam a uvidím
    • Re: intalácia Manriva 2008.1 24.10.2008 | 10:30
      Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
      skus pri bootovani vypnut acpi ... niekedy pomaha
      acpi=off


      btw: md5sum je ok ?