Aky ftp server?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 22.11.2008 | 22:46
shade   Návštevník
Hladam ftp server "na doma" to znamena lahko vyzdielat dany adresar podobne ako u samby. Aky mi odporucite? Zatial som velmi zbezne pozrel vsftpd a zda sa ze vie pouzivat len systemove (okrem anonymous) konta a moznosti konfiguracie su dost skromne. U pro a pure ftpd sa mi to zda s konfiguraciou lepsie, ale zdanie moze klamat a deklarovana bezpecnost u vsftpd je lakava. Ide mi hlavne o to aby som sa nieco neucil tyzden konfigurovat a nakoniec nezistil ze som tak povediac slapol do hovna.
    • Re: Aky ftp server? 22.11.2008 | 22:52
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      vsftpd+mysql
      inac osobne preferujem proftpd aj ked nema najlepsiu bezpecnost
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Aky ftp server? 22.11.2008 | 23:28
        shade   Návštevník
        Dakujem. O tom mysql som nevedel, na druhu stranu ak som to pochopil spravne pouziva sa tam pam modul cize to nieje ani tak ficura vsftpd ako pamu. Na desktope, kam to chcem, mysql nemam cize je to male minus pre vsftpd (oproti velkemu keby vedel len passwd userov), teraz ide o to ci sa najde nieco co ho (to male minus) prevazi. Na bezpecnosti ftp kont mi az tak nezalezi, horsie by bolo keby bola kompromitovana bezpecnost celeho systemu. Preco preferujes proftpd?
        • Re: Aky ftp server? 23.11.2008 | 10:40
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          Proftpd ma voci vsftpd sirsie moznosti konfiguracie (sam to ma v slogane Highly configurable GPL-licensed FTP server software ), ale cca 2 roky dozadu bol vcelku zabugovany, aktualne to uz vyzera, ze je to OK.

          Za dalsie sa mi paci je ho Apache-like konfiguracny subor. Ak by si chcel skusit proftpd, tak v Documentation najdes obsiahle navody.
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: Aky ftp server? 22.11.2008 | 22:58
      SAmo   Návštevník
      glftpd
    • Re: Aky ftp server? 22.11.2008 | 23:00
      SAmo   Návštevník
      a k tomu vsftpd - mne to tusim bezalo tak ze som pridaval users a pass do textaku a skriptom updatoval databazu. takze nie je pravda ze by isli len systemovy users

    • Re: Aky ftp server? 23.11.2008 | 00:17
      stando   Návštevník
      vsftpd mam a vie vytvarat hocijake konta - nemusia existovat v systeme
    • Re: Aky ftp server? 24.11.2008 | 12:36
      miro   Návštevník
      vsftpd bez problemov zvlada jak local tak virtual userov