Server debugpoint.com zverejnil oznámenie o dostupnosti MX Linuxu pre Raspberry Pi aj s inštalačnou príručkou.
TensorFlow je end-to-end open source platforma pre strojové učenie.
Bola vydaná nová verzia Linux Mint 20.1 Ulyssa s LTS podporou - v troch vydaniach s desktopmi Cinnamon, MATE a Xfce. Bližšie informácie ako aj linky na download nájdete na domovskej stránke a na stránkach DistroWatch.com
Na vyše 100 tisíc firewall, VPN gateway a access point controller zariadeniach značky Zyxel bol nájdený účet s administrátorskými privilégiami, ktorý bol zapísaný priamo v kóde firmvéru. Tento účet zabezpečil útočníkovi root prístup či už cez ssh, alebo cez webadmin interface.
Dnes bol vydaný Quassel 0.14-rc1. Quassel IRC je moderný multiplatformový distribuovaný IRC klient.
Projekt Common Voice je iniciatíva Mozilly, ktorá pomáha strojom učiť sa, ako rozprávajú skutoční ľudia.
Zhromažďujeme hlasové vzorky nielen pre najpoužívanejšie jazyky, ale aj pre jazyky s menšou populáciou hovoriacich.
Publikovanie rôznorodého súboru hlasov umožní vývojárom, podnikateľom a komunitám aby túto medzeru riešili sami.
Popri dátovom súbore Common Voice taktiež budujeme aj open source nástroj na rozpoznávanie reči s názvom Deep Speech.
Odteraz môžete darovať svoj slovenský hlas a pomôcť nám tak vybudovať open source hlasovú databázu. Tu potom môže použiť ktokoľvek na tvorbu inovatívnych aplikácií pre zariadenia a pre web. Čítajte vety a pomôžte strojom naučiť sa, ako hovoria skutoční ľudia. Skontrolujte prácu ďalších dobrovoľníkov a vylepšite jej kvalitu.
O projekte: https://commonvoice.mozilla.org/sk/about Často kladené otázky: https://commonvoice.mozilla.org/sk/faq
Amazon, Alphabet - dcérska spoločnosť Google a Microsoft používali fotografie ľudí na trénovanie technológii pre rozpoznávanie tváre bez získania súhlasu dotknutých osôb. Fotografie boli súčasťou IBM databázy Diversity in Faces. Fotografie boli anotované parametrami ako napríklad symetria tváre, dĺžka nosa, výška čela, atď. Zber, uchovávanie a používanie biometrických údajov bez výslovného súhlasu dotknutej osoby je v štáte Illinois protizákonné.
Na vývojárskych stránkach IceWM (GitHub) sa odštartovala možnosť diskusie s vývojármi a komunitou okolo IceWM.
Open source ktorý naučí váš HW porozumieť hovorenej slovenčine, alebo rozprávať slovensky. Na spustenie slovenčiny su potrebný dobrovoľníci na zber a schvaľovanie obsahu https://commonvoice.mozilla.org/sentence-collector/#/
Prehľad dostupných jazykov https://commonvoice.mozilla.org/sk/languages
Výsledkom je open-source balík
STT = Speech-to-Textengine https://voice.mozilla.org/stt
TTS = Text-to-Speech https://voice.mozilla.org/tts
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
http://www.howtoforge.com/high_availability_nfs_drbd_heartbeat
Ale ako zakryptovat NFS prenos, to je otazka ktora zalezi od topologie. Niekomu postaci Firewall a VPN, niekomu postaci tunelovanie portov cez ssh. A niekomu zas napriklad nahradenie NFS pomocou FUSE/SSHFS.
Inak aky tam bude planovany prenos dat? Ja len ze ak to ma byt na gigovej LANke, tak to bude znacne lenive bez krypto akceleratora. Ale to moze vyriesit CPU od VIA na File Servri ktoreho Padlock Engine je nadherne podporene aj v Linuxe.
Od povodneho zameru cryptovat komunikaciu asi upustim kvoli tomu ze ta mašinka pod TV je už riadne stará. Postačí ked tam bude nejaky druh autentifikacie ze dany comp je naozaj dany comp.Cize rozbehat NFS a Kerberos aj ked ece nevem ako. Ale keby ste niekdo vedeli jak spravit to cryptovanie NFS komunikacie budem naozaj vdacny.
inac o kerberos a NFS sa dost popisalo na abclinuxu
Takze v tomto pripade je naozaj najvhodnejsie urobit si vlastnu domacu siet schovanu za routerom. Je to sice investicia navrch, ale vyplati sa.
Len pozor na IPcky a routing.
PS.: riesenim ktore nahradi HW Router moze byt kryptovana VPN alebo tunelling portov cez oenssl (popripade rovno aj VPN v openssl), ale to by mohol ten stary prehravac koli jeho vykonu. A otazkou moze byt aj ci by to v pripade nespravne nastavenej komunikacie nezvysilo prietok cez internet, aj to sa stava. Clovek sa pripoji na svoju vonkajsiu IPku a ak nema flat, tak si o dost priplati za ten preklep.
PS.: ono je pochopitelne ze mas vecsinu veci na kompe s read aj pre skupinu a ostatnych, ved napriklad taky /bin/sh je dokonca aj spustatelny pre vsetkych bez vynimky.
Sice nechapem preco ti bezi media box s permanentne prihlasenym rootom ale ani nerozumiem preco ta nenapadlo pripajat sa cez ssh na uzivatela s okresanymi pravami (a navyse s shellom scponly alebo podobnym).
Ide to o nieco iné. Kazdý kdo bude mat pristup k mediaboxu bude mat pristup na citanie do celeho mojho filesystem a tomu treba zabrániť!
Keby si sa chcel z toho media boxu pripajat na tvoj stroj ako root (a de facto tym pochovat vsetky bezpecnostne standardy), tak tvoje obavy pochopim. Ale inak ich nedokazem pochopit. Jedine ze by si nevedel ktore tvoje data budes chciet utajit a mal by si ich vsetky pre kazdeho na citanie.
Takze skus napisat co chces dosiahnut a co do toho chces investovat. Inak sa tu budeme bavit len v invektivach.
Nakoniec sa asi vrátim k tomu NFS. len rozebehat tu autentifikaciu aby sa mi tam nikdo iný nemohol napojit
Inak, urobit to mozes kludne aj cez NFS. Len Ti zopakujem ze autentifikacia ta neochrani pred odposluchom.
Uz si pocul o odposluchu EMI z DVI kabla?
Inak uz som cital o vselicom, aj o pouziti tekuteho dusika za ucelom uchovania obsahu RAM, o vzdialenom pristupe cez FireWire a s tym pretriasanym vseobecnym pristupom cez DMA a euforiu z prvych LCD monitorov ktore nebolo mozne tak lahko odpocuvat ako to bolo pri CRT, ... . Ale nepocul som to.
PS.: ak si nevazis privatnu topologiu, tak pouzi aspon VPN cez SSL. Alebo, rob ako chces. Su to tvoje data, ja si moje chranim inak.
Ale dík. Zaujimavé čítanie. Inak posledne som sa zabával keď niekto zahlásil že aj SSH umožňuje nápovedu pri odposluchu (dĺžka hesla a pravdepodobná vzdialenosť kláves sa prejaví na aktuálnej frekvencii a počte úderov) kedže SSH zasiela každú klávesu v inom packete. Pripomenulo mi to roky známy odposluch pomocou uší, stačilo popočúvať kláesnicu.