sabayon
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Komerčné riešenie pre virtualizáciu VMware Workstation Pro bolo uvolnené bezodplatne pre osobné použitie približne od mája 2024. Jedná sa o veľmi kvalitný virtualizačný nástroj pre windows aj linux.
Vznikla česká webová stránka venovaná distribúcii EndeavourOS s podporou Arch-Linux.cz. Táto distribúcia je založená na Arch linuxe. Inštalácia je založená na Calamares.
Zdroj: EndeavourOS.cz
V rámci updatov k 1.6.2024 bol vydaný respin MX linuxu pre single board počítač Orange Pi.
Zdroj: Mxlinux org
Vyšla nová verzia rolling-update distribúcie Manjaro, ktorá spája silu Arch Linuxu s jednoduchosťou user-friendly distribúcii. Okrem najnovšieho jadra je k dispozícii pre priaznivcov KDE aj najnovšie rozhranie Plasma 6. Manjaro vychádza vo verziách s KDE, GNOME a XFCE.
Zdroj: Distrowatch
Bola vydaná verzia 0.10 textového editoru neovim. Nová verzia obsahuje množstvo vylepšení LSP protokolu, zvýrazňovania syntaxe pomocou Tree-sitteru a ďalších menších zmien. Kompletný zoznam noviniek je dostupný v oznámení o vydaní.
Zdroj: neovim.io
Retro distribúcia arix prináša prostredie kde 1.1.2 na Debian 13 (trixie).
Zdroj: ariasft.github.io
V Greenie knižnici bola vydaná prvá kniha, ktorá je vytvorená z väčšiny umelou inteligenciou. Pokrýva udalosti Druhej svetovej vojny, vrátane rôznych doplnkových tém. Kniha je v angličtine.
Zdroj: Blog na Denníku N
Retro web poskytuje informácie o starom hardvéri
Zdroj: The Retro Web
Ide o čiastkovú časť, ktorú riešia z dôvodu monopolného spravania sa v Appstore.
Zdroj: Európska Komisia
Bot využívaný na útoky proti mnohým štátnym inštitúciam v celej Európe dosiahol novú veľkosť.
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Sabayon ponuka už pri bootovaní napr GeeXboX,Multimedia center, spustenie zopar hier či len tak surfovanie po webe,má velmi obsiahle repozitare s programami používajucimi licenciu čo mnohým linuxakom nebude tak celkom po vôli, ale je to vecou názoru a ak si niekto chce chraniť svoje produkty, tak ma pravo aj na nejake tie podmienky použitia.. Sabayon ponuka velku inštalaciu s nainštalovaným KDE3.5, Gnome, Xfce , ja som si vybral len gnome bez ničoho, teda žiadne multimedia, hry ani prehliadače webu a potom si cez spritzPackage Mangera popridaval, všetko na čo som zvyknutý (malym potešením je aj to že mam lightscribecreator - v ubuntu som ho nerozbehal). detekcia všetkeho hardweru od grafiky (GF8600GT) cez tlačiaren (HP2355) až po siet (Router nefungujuci v žiadnom debiane) je 100%-tna ,( teda nie celkom lebo použivam myš s 8 tlačitkami a jedno z nich ma odhlasuje ako uživatela ...ale to je drobnosť) Pre vyššie spomenutých windowsakov si myslím že je to jednoznačne volľba číslo jedna, aj ked nejake tie vedomosti o rozdeleni HDD či zaklady angl. by som bral ako výhodu.
Synaptic nepozna, ma vlastny system zvany Entropy. Ma 2 casti: graficku (Spritz) a textovu (Equo).
Okrem toho je mozne pouzivat emerge z Gentoo kedze Sabayon je postaveny na Gentoo. Neoporucam kym nevies presne co robis.
Kombinacia Entropy a Emerge robia zo Sabayonu silnu zbran. Nie je dokonaly, pre mna je ale najlepsi.