sabayon
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Vy daná bola LTS verzia Trisquel linux 11 pod gesciou Free Software Foundation. Trisquel 11.0 Aramo je postavený na Ubuntu 22.04 LTS s podporou do 2027.
Zdroj: Trisquel
Spoločnosť DreamWorks zverejnila zdrojové kódy svojho renderovacieho nástroja MoonRay pod open source licenciou Apache 2.0.
Zdroj: github.com
Nokia oznámila jeden z prvých lacných smartfónov so systémom Android navrhnutých na opravu doma, čo používateľom umožňuje vymeniť batériu za menej ako päť minút v spolupráci s iFixit.
Zdroj: odkaz
Špecifická distribúcia pre staré počítače, ktorá bola na puppy linuxe. Posledná verzia je z 30.1.2023.
Legacy OS je postavený na antiX / Debian Bullseye 64 Bit a momentélne je vo vývoji aj 32bitová verzia
Zdroj: Legacy OS
Tomáš Matějíček vydal nové verzie Slax v dvoch edíciách, 15.0.1 postavený na Slackware a Slax 11.6.0 na stabilnom Debiane.
Zdroj: Slax.org
Samsung vydal odporúčania na optimalizáciu MySQL pre beh na SSD. V dokumente uvádza aj benchmarky.
Zdroj: Samsung Semiconductor
15.1.2023 bola vydaná tretia minoritná verzia MX linux 21.
Zdroj: MX Linux
Vývojári linuxovej distribúcie OpenMandriva predstavili užívateľom novú rolling-release edíciu s názvom ROME. Táto edícia OpenMandrivy má vyplniť priestor medzi stabilnou a vývojovou vetvou s častejšími aktualizáciami softvérových balíčkov.
Zdroj: LinuxExpress
Po dlhej dobe bola dnes uvoľnená nová verzia Retro Virtual Machine(2.1.0). Jedná sa o veľmi zaujímavý emulátor ZX Spectra a jeho klonov. Okrem iných noviniek, dokáže nová verzia emulovať aj Sega Master System. Okrem podpory Windows a MacOS, je Retro Virtual Machine samozrejme dostupný aj pre Linux.
Zdroj: Retro Virtual Machine
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Sabayon ponuka už pri bootovaní napr GeeXboX,Multimedia center, spustenie zopar hier či len tak surfovanie po webe,má velmi obsiahle repozitare s programami používajucimi licenciu čo mnohým linuxakom nebude tak celkom po vôli, ale je to vecou názoru a ak si niekto chce chraniť svoje produkty, tak ma pravo aj na nejake tie podmienky použitia.. Sabayon ponuka velku inštalaciu s nainštalovaným KDE3.5, Gnome, Xfce , ja som si vybral len gnome bez ničoho, teda žiadne multimedia, hry ani prehliadače webu a potom si cez spritzPackage Mangera popridaval, všetko na čo som zvyknutý (malym potešením je aj to že mam lightscribecreator - v ubuntu som ho nerozbehal). detekcia všetkeho hardweru od grafiky (GF8600GT) cez tlačiaren (HP2355) až po siet (Router nefungujuci v žiadnom debiane) je 100%-tna ,( teda nie celkom lebo použivam myš s 8 tlačitkami a jedno z nich ma odhlasuje ako uživatela ...ale to je drobnosť) Pre vyššie spomenutých windowsakov si myslím že je to jednoznačne volľba číslo jedna, aj ked nejake tie vedomosti o rozdeleni HDD či zaklady angl. by som bral ako výhodu.
Synaptic nepozna, ma vlastny system zvany Entropy. Ma 2 casti: graficku (Spritz) a textovu (Equo).
Okrem toho je mozne pouzivat emerge z Gentoo kedze Sabayon je postaveny na Gentoo. Neoporucam kym nevies presne co robis.
Kombinacia Entropy a Emerge robia zo Sabayonu silnu zbran. Nie je dokonaly, pre mna je ale najlepsi.