nvidia a compiz

Sekcia: Aplikácie & Desktop 05.02.2009 | 09:51
Avatar Peter Linux mint - felicia  Používateľ
Zdravim Vas. Som tu novy potreboval by som pomoct s nastavenim nvidie 4 MX440 64MB mam nainstalovany linux mint 6 felicia ked som dal v compize efekty tak mi nezobrazuje v niektorych programoch na hornej liste nazvy ako je subor nastavenia atd. namiesto nazvov su tam len pomlcky ale ked vypnem efekty tak mi to zobrazi normalne. Ked prebehnem kurzorom cez nazov tak mi ten nazov iba preblikne. ked som isiel do menu tak je tam pridat drive spustil som to a dal pouzit drive co tam bol nejaky nvidia 3D a este mi nainstalovalo nejaky ovladac s cislom 96. ... skusal som aj 180 ... ale stale to robi. robi mi to v programoch ako je opera, openoffice, vine.Dakujem vopred za kazdu radu.
    • Re: nvidia a compiz 05.02.2009 | 10:29
      Avatar První Kočkonaut Mandriva 2010.0  Používateľ
      Zkusil bych proklepnout window dekorator, podobný problém řeší jeden chlapík s ubuntu na ábíčku. Divná shoda náhod, bug?
      • Re: nvidia a compiz 05.02.2009 | 11:05
        Avatar Peter Linux mint - felicia  Používateľ
        Ahoj mozes mi to napisat trosku podrobnejsie na linux som presiel asi pred tyzdom lebo som mal problem s XP dost bol nestabilny takze som presiel na linux. takze este neviem tak dobre robit s linuxom ako s windowsom ale ucim sa.
        • Re: nvidia a compiz 05.02.2009 | 12:47
          Avatar První Kočkonaut Mandriva 2010.0  Používateľ
          No, sám dost dobře nevím v čem by to mohlo být, ten window dekorator tipuju, protože mi také nadělal trochu starostí. Jestliže používáš Compiz Fusion, pravděpodobně máš jako window dekorator zpnutý Emerald, zkusil bych tam pozměňovat veci, co můžou kolidovat s nastavením prostředí v KDE, Gnome, nebo co to tam máš... ;-)
          • Re: nvidia a compiz 05.02.2009 | 19:47
            petox_7   Návštevník
            ten emerald nemam ani nainstalovany. uz neviem skusal som vsetko
            • Re: nvidia a compiz 05.02.2009 | 19:53
              petox_7   Návštevník
              prostredie pouzivam gnome.
              • Re: nvidia a compiz 06.02.2009 | 09:45
                Avatar voxar Linux Mint,  Používateľ
                uz sa to tu riesilo.. spojazdni si zatial kartu ...
                http://www.linuxos.sk/forum/9347/index.html
                Začať používat Linux ja ako prestať fajčiť... potrápi ťa to , ale potom je lepšie
                • Re: nvidia a compiz 06.02.2009 | 13:48
                  petox_7   Návštevník
                  myslim ze s ovladace mam v poriadku.
                  • Re: nvidia a compiz 07.02.2009 | 14:35
                    Avatar První Kočkonaut Mandriva 2010.0  Používateľ
                    A jsi si jistý, že to není kartou, já se dost divim tomu že ti to vůbec utáhne CF, já když jsem na téhle kartě zkoušel CF tak se v tom nedalo pracovat...

                    Co tak zkusit použít nějaké starší ovladače?
                    • Re: nvidia a compiz 08.02.2009 | 21:44
                      petox_7   Návštevník
                      no efekty idu bez problemov, vobec nic neseka. kartu som instaloval cez envy.