Jazyk

Sekcia: Aplikácie & Desktop 03.03.2009 | 19:17
Avatar strýko Ubuntu 9.04 64bit , XP  Používateľ
Vie mi niekto poradit, či sa da preloži si program do slovenčini, hednoduho vlastny preklad
    • Re: Jazyk 03.03.2009 | 19:24
      Martin   Návštevník
      Určite sa dá, aj keď ja osobne som sa o to ešte nikdy nepokúšal, tak Ti v tomto smere neporadím.
      Ale poradím Ti niečo iné - ak chceš prekladať, tak si daj pozor na pravopis - mäkké a tvrdé I/Y a rôznym spôsobom popreskakované alebo vynechané písmenká. Alebo to nechaj niekomu skontrolovať.
      Ak má byť Linux na profesionálnej úrovni, hoci ho väčšinou vytvárajú dobrovoľníci, mal by byť správne lokalizovaný aj po pravopisnej stránke (gramatika, štylistika, vetká skladba a tak ďalej).
      Držím palce, máš moje sympatie :)
    • Re: Jazyk 03.03.2009 | 19:27
      peto   Návštevník
      aky program ?
      program napisany v Xlib/Athena widget set len prepsianim suboru v /etx/X11/app-default. podobne to bude asi pre programy napisane v Qt a i11
    • Re: Jazyk 03.03.2009 | 19:57
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

      No ak bude v takej kvalite ako táto otázka tak radšej nie ;)

      No ale teraz vážne, bodlo by vedieť čo je to za program, akú formát prekladov používa (väčšinou GNU gettext), potom už len stačí zobrať textový editor alebo priamo editor prekladov [napr. kbabel, dávam do pozornosti vynikajúcu integráciu s konquerorom (tie koláčové grafy)], súbor *.po alebo *.pot a prekladať.

      • Re: Jazyk 03.03.2009 | 20:01
        Avatar strýko Ubuntu 9.04 64bit , XP  Používateľ
        Diki vyskusam